Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

12 hours ago, Ivan said:

180820196741.thumb.jpg.ecb446346bfa89079502bba4287b6fbf.jpg

Sto samo prva tri broja sklonjena? 

I cemu ovo S? Jel to zato sto trosis super BMB? :D 




*startstop, ali deluje ovako na tabli bzv 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Apsolutno. Stvori se nervoza. Koci se saobracaj.

I onda hoces da prestignes kamion i das levi zmigavac i pravis meni situaciju da JA (uzmimo mene za primer) moram da kocim u levoj ne bi li ti onda verovatno sa suludih 120 prestigao kamion u pretovaru. Jedino oni idu ispod 90. I verovatno ti ja blicam u levoj i ti se mislis budala hahaha gde zuri stigne se i sa 60 na sat.

Ili ja se sklonim u srednju iza tebe da me osisaju Ch table sa 170-180 iza tebe i kamiona tog, i onda gledam hoce li on, nece, da li da ga sacekam da i on, ili i njega i tako dalje...i tako dalje. Od kamiona se ocekuje da ide 90 i navikli smo na njih takve. A ti takav si vrlo nepredvidljiv iz situacija koje sam naveo i koje su mi prve bile u glavi, a ima ih 12341 raznih...

Ali tebe bas briga, ti vozis svojih 85 i trosis svojih 3.2 litre na 100

 

Posteno ako procas sa aspekta da je vozac koji toliko ide APom totalni kreten da nekog isece poput tebe koji ide ogranicenjem ili iznad i dodjes u situaciju da blicas istom.

I ne, naprotiv, ne mislim da je iko budala sto pici i 200 ako mu se moze i hoce. Po meni je budala onaj sto pici 200 i ide u makazice, vozi slalom i teska je paljevina a ujedno i opasan po okolinu. Da li on trosi 15-30L mene takodje ne zanima.

Imas levu fraj pa obidji, nemam ja nista protiv

Imaj na umu da ima nas normalnih koji ipak ne vole brzine i ne zure se nigde, a uz to potrosnja od 3.5-4. meni sasvim odgavara, a pri tome ti omogucava da picis kolko oces i ne ugrozava te.

Malo je banalno pricati sa aspekta picenja 180+ APom i 'eto sedim u koloni dok se on necka sa svojom potrosnjom dok mene sisaju u brzoj traci', jer ima i faktor 'strpi se brate da obidjem a ne da mi udjes u d**pe' koji se odnosi na postovanje ucesnika u saobracaju (kojeg je sve manje) a isti me podsecaju na one bilmeze koji trube pocetnim vozacima u auto-skoli i seku ih.

 

No da ne idemo u i off, ako ima tema, ce se prebacimo tamo

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeep Compas 1,4 multiair nakon ljetne turneje od jedno 2700 km,plus od početka 1000 km ukupno prešao do sada 3728 km i prosečna potrošnja je tačno 7,5 litara.Tu je bilo vožnje po autoputu(130-140)po Jadranskoj magistrali,lokalnim putevima po Bukovici(Dalmacija),vožnja po Rijeci po najvećoj gužvi i normalno pod klimom,Zadrru,Sinju,Splitu,povratak preko Bosne-GP Kamensko-Šuica,Kupres,Bugojno Novi Travnik-Bila, Sarajevo-Romanija-Rogatica-Ustiprača-Višegrad-ulaz u Srbiju-Mokra gora-Užice Čačak Kraljevo i na kraju Kruševac.Prezadovoljan sa potrošnjom,brzinom,snagom na usponima kroz Bosnu:D:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom autu na AP odgovara brzina oko 110-130 km/h, preko toga ga popnem samo u preticanju i kad me neko iznervira.

 

Elem, pri tim brzinama oko 120 km/h meni neko ko vozi 90 apsolutno NE SMETA! Auto-put je ljudi, vidi se na daleko, siroko, i ispred i iza! Ako vozi u srednjoj traci malo prilagodim svoju voznju i preskocim ga i nemam apsolutno nikakav razlog da ga gledam popreko. Kada ga preskacem stisnem do panja i ne usporavam nikoga.

 

Malo su ovde pomesane teze, ispada da problem prave ovi koji voze sporije od ogranicenja, umesto onih koji su na brzinama za presretace pod izgovorom da ima i brzih od njih

Ko pegla 150+ mora biti svestan da postoje ljudi koji voze po pravilima i propisima, i da imaju apsolutno sva prava (da ne kazem obavezu) da tako voze.

 

Ovde pricamo o voznji u srednjoj traci, 90 u levoj je za zatvor i tu nema sta da se prica!

Znam, razumem, kamioni i autobusi ga preticu, ali kako se u gradu mora stati na semafor, tako i na Ap mora negde malo da se uspori.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su opasniji i manje predvidljivi oni što voze 90 zato što su toliko nabedjeni da voze sigurno i ispravno da vrlo često ne prate saobraćaj i hoće tako odjednom samo da izlete da preteknu kamion, ili njih uzme da pretiče kamion ili su pretekli jedan kamion, ali hoće još jedan koji je 500m ispred, neće da se vraćaju u sporu traku, ali neće ni da ubrzaju pa se stvori kolona.

To mi je isti nivo samoživosti i bahatosti kao oni što voze 160+ i blicaju i sviraju da se sklonis iako nemas gde i pretiču kroz sporu i zaustavnu traku.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, milan-jtd said:

Ovde pricamo o voznji u srednjoj traci, 90 u levoj je za zatvor i tu nema sta da se prica!

Znam, razumem, kamioni i autobusi ga preticu,

 

 

E to je jos sira slika, zamisli autobus koji vozi malo brze od tih 90, a znamo da ih ima...e pa kakav to tek haos napravi...

@ISV_01 - nije ni bilo za ocekivati da ces reci - OK jeste u pravu ste, stvarno mozda gresim.
Tebi iz tvoje perspektive sve 5, ja ti samo kazem kako to izgleda iz perspektive 99% ostalih ljudi koji voze koliko-treba-da-se-vozi.

Ako pricamo samo usko o brzini na Ap - vise problema i nervoze naprave oni koji voze...cudno, nego oni koji voze brzo.

 

6 minutes ago, milan-jtd said:

Malo su ovde pomesane teze, ispada da problem prave ovi koji voze sporije od ogranicenja, umesto onih koji su na brzinama za presretace pod izgovorom da ima i brzih od njih

 

 

Ja sam samo rekao da vecu nervozu i komplikaciju prave ti sto voze 90 nego oni sa 160. Ovaj te obidje i cao dovidjenja. A ovog preticu autobusi, pa izadje bus u levu pa sa 105 pretice 3 km, stvori se kolona, pa treba vremena da se kolona rascisti, kad izadje u levo treba mu vremena itd itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vozi 85 smeta kamionima,krecu da ga preticu i znas kolio to traje,kao sto je i rekao Milutinac.Elem primera:auto ide 85,kamioni  idu 90+ 1-2kmh.Al po meni su najgori oni,sto idu levom trakom i tek se sklone kad im pridjes bas,bas blizu i naravno baje sto voze sa dugim svetlima :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

PS - i mozemo sada tako da nabrajamo primere do 12 uvece. Vozi brate srednjom 120-130, kada odes levo 130-140 i ne pravis problem ni sebi ni drugima.
 

3 minutes ago, danijel55 said:

Ako vozi 85 smeta kamionima

 

Ne smeta on nikome, ili ga se ne tice ili nije primetio da smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Milutinac said:

Ako pricamo samo usko o brzini na Ap - vise problema i nervoze naprave oni koji voze...cudno, nego oni koji voze brzo.

Ovo si ubo pravo u centar! 

 

4 minutes ago, Milutinac said:

Vozi brate srednjom 120-130, kada odes levo 130-140 i ne pravis problem ni sebi ni drugima.

Svaka ko u Njegoša! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosio litar vise,ne verujem da bi ga iko prodao,a svakako mora sipati da bi se vozio.Plus ces ga voziti na manjim obrtajima,sto masini nikako odgovara.Sad taj famozni litar vise to je 10l na 1000km=1600din ,po meni zanemraljiva razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam je bitna potrosnja vozili bi Clia 1.5 dci, ili Puntakisa 1.2 na metan. Ajte molim vas...

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac
Koliko sam puta brate bio na desnoj ivici leve trake dajuci slobodu prolaza, pa i duplo blicao sleperima da mogu sto pre da se ubace kada me obidju da bi in em olaksao u pogledu preglednosti em 'ubrzao' tih 2-3 sekunde 'dal sam obisao ovu Nivu bem ga il cu ga cuknuti' da je cudo sto mi ablender radi jos uvek.
Jbg auto ne moze brze ponekad i od 70 i kraj. Il toliko il se skuvaj i da ti motor prokuva, a bas meni da prokljuca ulje u nekoj zabiti nekako ne zelim.
@Milutinac
Ne kazem da niste u pravu, jeste. Logicno je i sa vise strana da je iole sigurnije ici brze. No bi opet bilo malo i da imamo AP sa 3.kolovozne i posebnom zaustavnom trakom pa bi se opet tako polemisalo :)

Ne, nisam bas brutalno mislio da idem sporije od teretnjaka (~85-90) ali svakako malo brze od istih. Ne mora u ovom autu da me bas i oni obilaze, dovoljno je u Nivi To cosokalo i nije za AP (premda ih vidjam kako sprintaju sa oko 100tke)

Svako ce uvek smetati svakome, bilo manje ili vise. Toj diskusiji nema kraja a pocetak uvek krece kada nekog tako sretnes bilo ovako na forumu ili jos grdje u saobracaju :)

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napolju svi voze 140-150, i jedva da ima nekog preticanja (osim kamione, autobuse naravno), sto cini voznju mnogo bezbednijom, a ujedno i brzom/efikasnijom. Nije problem da je 90 nebezbednije od 130, ali jedni 90, drugi 110, treci 130, cetvrti 150 - jeste nebezbednije... Kod nas su prevelike te razlike. Kad je vec ogranicenje kakvo takvo je, treba voziti po njemu. Gotovo da ne znam ni jedan auto koji ima problem na tim brzinama. Sto je Milutin napisao, srednjom 120-130, kad pretices, na kratko nategni na 140-150, jer je bezbednije da sto brze obavis manevar, i to je to, highway code solved :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Punto za ono za šta je namenjen, u svim varijanta agregata... Fino izbalansiran

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, dekirs said:

Konacno neko da kaze :D

Meni ni kraj pameti nije bitna potrošnja,samo sam dao podatak kad sam došao kući što je kompjuter pokazao.Ganjao sam ga ja i ako je nov po auto banu i 170 ali na kratko nije razrađen.Najgori su oni što ugrade kvarne ksenone pa ti se nabije uz guzicu a kad im daš desno migavac da te preteknu nemaju muda da to učine.Tebe(mene) kao vozača nerviraju jačinom svetla,niko neće da spusti snop na niže da ne smeta onom ispred,a kad im ja upalim svoje zadnje maglenke popizde-pri tom ne vode računa da voze svoju porodicu a možda neko ispred njih i svoju.Mene su (na moju veliku žalost pošto sam Alfista)tri Alfe-147,156 sw i još jedna 156 limuzina(naše tablice -srpske) ubijale farovima-nabije se uz guzicu,nervirale,a nemaju muda da te preteknu,a ja  vozi-pretekni me dam ti desni migavac da je ispred sve slobodno,a ti ne-pa na kraju kad i preteknu -sačeka ih patrola u Ustiprači i sve poreda sa strane,sudija za prekršaje odmah je tu i plaćaj kaznu bajo moj na licu mesta-ubio san se od smjeha koje budale.Možda je čak neko od njih na ovom forumu,ali od sramote neće da se jave.Ista stvar je oko Višegrada-ali ko ne plati na mostu-plati na ćupriji.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre sprdam se, nije upereno ka tebi.. Pisu o potrosnji kontas, zaludjen svet, ciji manje trosi. Nekad je bilo ciji je veci, tjst ima vise kubika i ks, a gle ovo sad.. Dal je 5.1 ili 5.7 mos misliti :D

Jos kad vidim u alfi da mi govori da menjam brzine na 1800 obrtaja, mrsssssss bre, ti ces da mi govoris. ima da teram trecom do crvenog :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, dekirs said:

Jos kad vidim u alfi da mi govori da menjam brzine na 1800 obrtaja, mrsssssss bre, ti ces da mi govoris. ima da teram trecom do crvenog :D 

Posle ce da plakyy kad zvizne turbo :D :lol:

 

Salim se ofc, stvarno nema smisla to preterano jurenje sto nize moguce potrosnje, na ustrb svega zivog... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha, zato u D mod i gaaaazzz. Nema nista da mi govori :D 

 

Ma naravno, mislim okej je ako trosi manje al opet.. Par puta sam probao da drzim 120 na ap i vozim desnom, bilo je stresnije i teze nego da peglam levom 140,150.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedva dočekao da uzmem Alfu 166 V6 tb pa da je naganjam po gasu kad sam se vratio sa puta-guuušt ogroman,ali pošto su kosti stare,kičma boli,nemereš izaći poslje iz auta-žena vuče za ruku da izađem-ko pita koliko troši-važan je onaj gušt kad krene da ubrzava i moćno vlada situacijom.A Jeep je super zato što samo dupe izađe iz auta pošto je visina sedala taman da spustim nogu na zemlji i fik i gotovo,a ovako dok se dignem izvučem iz onog sportskog položaja(koji je neprocenjiv za mlađe i one koje ne boli kičma) je stvarno moćan-vladaš jakom mašinom a kolko troši nije važno-jer kad je već imaš onda neka i troši-nemere i jare i pare-gušti su gušti.Ako na 2000 km potrošim 3 litra više na 100/km,što vozim brže(a ne davim benzinjaru na 1500-2000/o min)da bi trošio manje to da bi  ušteda nešto goriva-onda menjaj auto i kupi si Reno 4.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...