Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ma imao sam i ja kratke izlete do 140, cak i 150+ kod nas posle cekanja na Doljevcu od preko sat vremena. Ali u Grckoj je sve bilo 100-120, to mu nekako najvise prija jer nema 6. brzinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na Doljevcu ne kapiram, stojiš sat vremena da ti naplate nešto što ne radi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, neshtry said:

To na Doljevcu ne kapiram, stojiš sat vremena da ti naplate nešto što ne radi...

Ma uzas, iznervirao sam se za medalju, na Doljevcu smo izgubili vise vremena nego na svim granicama zajedno (taj dan, u povratku), plus sto sam bio ljut na samog sebe jer nisam indijanac da idem u zaustavnu i preskacem kolonu, a trebao sam jer su pred naplatnom bili ljudi koji su te iz zaustavne preusmeravali u moju traku... Nekada treba biti indijanac, majke mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kasno ukapirao...Bio u brzoj... Zaustavnom je bilo fluidnije kretanje... Zato ganci sa sve kerovima, cepaju biznis...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Ticma said:
CR-V do Sitonije 8.5 prosek, kod nas 130kmh, Grcka 140-150kmh

Meni se juče "žali" čovek, kaže Mazda 5 sa šestoro u kolima, klimom i Thuleom troši 8 litara na 140 km/h... pa šta očekivati od krcatog kombija sa aerodinamikom cigle i pride krovnim koferom
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja Mazga, koji motor? Elem, šta god da je, 8l je ok za krovni kofer.

P.S.

Jedan, da kažem kolega iz druge firme ima BMW X5, mislim da je V8-4,6l. Na auto putu sa krovnim koferom, i napunjen auto, sa gaženjem, znači ono, koliko može da se vozi, troši tričavih 30-ak liltara plina. Kaže na svakih 200km je stajao da sipa plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usled nezgodne situacije moram da vozim više nego penzionerski. Ono, da što manje ima cimanja i buke, bez naglog ubrzavanja i kočenja. Što će reći, niski obrtaji, lagaaaano sa gasom, i držanje povelikog rastojanja, da praktično i ne kočim, već samo puštam gas kad treba. Vozim magistralu Šabac-Loznica (najgori komad puta pod suncem) gde obavezno imaju panduri makar jednom, a često i više puta, u oba pravca. Praktično sve je naseljeno mesto. Vozi se 4. ravnih 50 na sat. Uz nešto malo po gradu tamo i vamo.

 

Epilog - Smorio sam dušu i auto (promeniću nick u SmOreni) ali se potrošnja bliži fabričkoj. Po bordu 5, po čepu 5.1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Croma, 150 ks - svaki dan, Sremska Mitrovica - Ilok - Bačka Palanka, preko Fruške Gore, Partizanskim putem - ravno 6 litara (po bordu 5). Prosečna brzina na tom putu je oko 53 km/h. 

 

Marea je na sličnoj deonici trošila 4.5-5, ali udobnost Crome (ležanje na putu, zvučna izolacija i ostalo) na tom putu vredi mnogo više od jedne litre.

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam pre neke 3 godine, Midea 1.3mjet sa krovnim koferom i klimom opušteno troši 8l na auto putu (kada ja vozim, tj gas u patos, neće preko 145 ako se dobro sećam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo moj trosi 4.1-4.3 litre. Doduse, ja ga i vozim ko penzos, 85-90 vazda nigde ne zurim Nema razlike da imam bajseve il ne (sa aspekta otpora vetra)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma shvatio sam da, zavisno od motora, snage i odnosa u menjacu moze al i ne mora imati razlike u potrosnji.
Logan mk1 1.5dci klot totale trosi braco 4 ako i toliko. Nema nist od opreme, pun rezervoar i zaboravis kada da sipas ponovo. Sandero mk1 1.5 dci vise trosi (vise elektronike, klirens, aerodinamika). Prica je za oba na autoputu 130km/h i po gradu gde Logan garant bije 5.2-5.8 litara ili mu je plovak crko pa drzi do besvesti potrosnju.
Nivu ne ubrajam, to je tenk.

Ovaj guzonja od Brava mi sada po bordu (nije bilo dugo otvorenog puta) bije oko 5.7 litara na uzorak ~ 2000km. Jbg grad obara potrosnju, cak i kad odes na posao u 6 a radis od 7 i odlazis u 3 kad nema guzve. Semafor, kreni, njanjaj vamo tamo, zena, tudja deca, komsijina tasta i te zaEbancije i ode potrosnja
A DPF...m obozavam 25L kada iscita na bordu, ko HEMI da vozim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma grad ne racunam, tu mi trosi 7-8l sigurno, zimi i vise :D Nisam nikad merio gradsku cep-cep ali trosi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je kod mene pokazao potrosnju, 1.4 ... Od Arandjelovca do Kragujevca i nazad, paljena i klima,puna kola. Vozeno i po gradu ali bez vece guzve. Evo sta kaze bord, ali jos cemo videti potrosnju.

 

viber_slika_2019-07-24_15-09-43.jpgviber_slika_2019-08-16_22-46-20.jpgviber_slika_2019-08-16_22-46-23.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, ISV_01 said:

Eo moj trosi 4.1-4.3 litre. Doduse, ja ga i vozim ko penzos, 85-90 vazda nigde ne zurim emoji23.png

Ti nisi merodavan :P napisao si odmah i zašto :D

Kako možeš na autoputu da ''kilaviš'' 90-100 poooooojma nemam... :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nis-Atina-Patra-Gravena-Bitolj-Veles-Nis

 

ad0c94d287ec0231a0028f269c89e222.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujutru putujem kući, pa ću da resetujem bord... Baš da vidimo!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...