Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Start stop drastično štedi po gradu, mada ga ne volim.

50695cddc19cc42861aaca1d98c3ce8f.jpg

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


14.3 je...prosecna brzina? I koja je fora sa ovom Prašinčinom covece :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ja upisem duzu voznju, Nemacka, Holandija, Nemacka, Srbija.
3.950km, ptosecna 98km/h, prosecna potrosnja 6.6l

Po rezervoaru se potrosnja kretala 5.5-7.5 litara, zavisi u kojoj sam zemlji bio.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Croma, 120 ks, izlatno godiste (kraj 2010) nedavno uzeta, predjeno 1.000 km s njom. Za sada, u gradu cistom gradu (semafori, guzva) + sporedne ulice, ali grad total sa normalnom voznjom, mereno cep metodom trosi ispod 8. Tacnije na 100 km takve gradske voznje potrosi tacno 7,9, ako sam pazljiviji moze cak i frtalj manje pa smo izmerili 7.8 l-100. Ali ja vozim jako tromo u gradu, onako polupenzija, uvek menjam na oko 2.000 obrtaja, nemam neka potapanja itd, linearno ubrzavam i tako. Na otvorenom ako se vozi i chepa gas trosi litar manje od toga, tu smo malo zustriji, a i zbog toga sto je troma s tih 120 ks pa da bi se vozila trazi po gasu na otvorenom, a na 90 km na cas moze i 5 l da trosi provereno. Prosecnu potrosnju board pokazuje 5.5, odnosno 5.6 l, medjutim po cepu to je bukvalno tacno ispada litar vise, na sta su me prethodni vlasnici i upozorili da board laze za litru, kod mene je bukvalno tako. To jest sa 65 litara rezervoara smo presli tacno 995 km-a sto u prevodu znaci da je auto potrosio realnih 6.5 l/100km

 

Obzirom da je Croma tezak auto, i ako se ova potrosnja pokaze i dalje, ja sam ok s tim, jer neki mali gradki trosi isto. A ovo je ipak  jedan jako konforan auto.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fiat Croma, 120 ks, izlatno godiste (kraj 2010) nedavno uzeta, predjeno 1.000 km s njom. Za sada, u gradu cistom gradu (semafori, guzva) + sporedne ulice, ali grad total sa normalnom voznjom, mereno cep metodom trosi ispod 8. Tacnije na 100 km takve gradske voznje potrosi tacno 7,9, ako sam pazljiviji moze cak i frtalj manje pa smo izmerili 7.8 l-100. Ali ja vozim jako tromo u gradu, onako polupenzija, uvek menjam na oko 2.000 obrtaja, nemam neka potapanja itd, linearno ubrzavam i tako. Na otvorenom ako se vozi i chepa gas trosi litar manje od toga, tu smo malo zustriji, a i zbog toga sto je troma s tih 120 ks pa da bi se vozila trazi po gasu na otvorenom, a na 90 km na cas moze i 5 l da trosi provereno. Prosecnu potrosnju board pokazuje 5.5, odnosno 5.6 l, medjutim po cepu to je bukvalno tacno ispada litar vise, na sta su me prethodni vlasnici i upozorili da board laze za litru, kod mene je bukvalno tako. To jest sa 65 litara rezervoara smo presli tacno 995 km-a sto u prevodu znaci da je auto potrosio realnih 6.5 l/100km
 
Obzirom da je Croma tezak auto, i ako se ova potrosnja pokaze i dalje, ja sam ok s tim, jer neki mali gradki trosi isto. A ovo je ipak  jedan jako konforan auto.
Kolega,rezervoar Crome je 62 litra a ne 65 a i sama potrosnja ne moze da se izmeri na svih 62 litra vec npr.od lampice do lampice a to je onda cca 55-56 litara.Ako se tako gleda, tih 995 km se preslo sa potrosnjom od 5.6-5.7 lit/100 km sto jeste realna potrosnja na magistrali.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9 150 ks, vectra C, potrosnja i olovka se poklopile. Malo veci uzorak kmcb1258b95e116be4607722b7952a093d.jpg

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh od komšije Stila karavana da provozam (kaže komša, taxista, probaj da vidiš kako ide) 1.9 16v 140ks, bacih pogled na potrošnju, board kaže oko 1300km 19km/h 5.7 l potrošnja.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni žao što sada već davne 2011., kad sam jurio da kupim bravišu, nisam razvukao jednog crnog emotiona od 150 konja po autoputu, već samo u par ulica po Žarkovu...

Tada je tražio čovek za njega 9000Eur. Mnogo, kume bilo, a i sumnjiv susret sa autobusom je imao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj jtd 115 ne ide ispod 7.5 verovatno imam težu nogu, volim kad malo i turbina pisne šta ću. A da paučinarim po gasu mogu ali kratko, zabole me noga

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tačno 8 god, 76000km, prosek 7,7l/100km.

Ima DPF, pa sigurno troši 0,5l/100km zbog regeneracije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Siciliano upravo tako nekako kolega, mea culpe :)

 

Inace sipao sam i rezervoar da ufatim cisto gradsku potrosnju, dakle dosao do rezerve i o'ma sipao, i potom merio. Ova moja Croma od 120 ks ima neverovatan raspon potrosnje u gradu, a verujem i druge - dakle moze da trosi i tik ispod 8, sto je strava, ali onako da ne budes bas puno cekanja na semaforima, da se vozi i salta tik tu do 2.000 obrataja, dakle idealni gradski uslovi. Penzija. 

kad se malo vise zafati crveni talas, kreni stani, popije vise, ali i tada max sto je pila je nekih 8.7, prosecno u gradu pije 8.2, 8.3 litara. U prevodu na srpski, sa 1.000 dindzi moze se preci u gradu novom sadu oko 74 - 78 km u najboljem slucaju :)

 

Na magistrali, odnosno prosecna potrosnja je ona koju smo vec gore pominjali.

 

Mislim da je za tu velicinu auta to skroz ok, jer eto vec sam ubrzano s njom presao dosta km i neki manji auti su mi trosli manje vise slicno. Ako je vec do stednje, tu je 1.6 hdi ili 1.5 dci pa ko voli nek izvoli.

 

Jedino me zanima, kad bi blago cipovao ovu moju 120/cu ali bas malo, recimo za 20 ks gore da li bi to uticalo na potrosnju u pozitivnom smislu ili negativnom?

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzeh od komšije Stila karavana da provozam (kaže komša, taxista, probaj da vidiš kako ide) 1.9 16v 140ks, bacih pogled na potrošnju, board kaže oko 1300km 19km/h 5.7 l potrošnja.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk


Pa kako ga tk vozi bre kad sa tom brzinom ima tu potrosnju? Jesi li mu davao gas, hoce li uopste da primi preko 2000rpm :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako ga on vozi, ja sam malo po kraju provozao, nisam imao vremena da ga izvezem na otvoren put, ali cupa lepo. Ocekivao sam da će da kilavi, jer taxi, ali ide lepo.
Još mi crvi rade, da li da prodajem moj pa da uzmem ovaj, fali mi gepeka zbog djece

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 km/h i 5.7l u paru jedino mogu da indikuju prilicno netacan board :). Iz mog decenijskog skustva sa 1.9 (doduse Uni 8v ali i laksi 3v), za potrosnju od 5.7l treba ti najcesce prosek brzine od cca 35 km/h, tj. da u ruti bude solidan deo otvorenog puta, tacnije magistrale, gde ce biti rasterecen. A 19 km/h se ostvaruje u pretezno gradskim uslovima guzve. Konkretno na Stilu sam na pojedinim primercima vidjao da moze da laze i preko 1.5l, tako da i generalno jedino cep-cep podatak prihvatam kao merodavan. Izuzev ako je neko dugogodisnji vlasnik, pa zna auto u sraf i koliko board laze (a ni tada nije sigurno). S druge strane, u to kako odrzavan 1.9 16v ide, uopste ne sumnjam :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan slazem se 19 km na cas je bas gradska voznja i tu nekako tesko po gradu tako malo da trosi i Stilo, i Libra (vozio je pa znam potrosnju), Croma, Bravo, sta god. 

 

Mada, voznja puno zaista zavisi od noge i od toga koliko kratkih ubrzanja pravis autu, koliko uspevas da optimalno vozis bez nekih velikih kocenja, i davanja gasa, potrosnja moze prilicno da se smanji. Bas sam ovih dana toga svedok, ali ni tada ako je prosecna 19 km/h nece biti ispod 7.5 l + u nekom idealnom slucaju. Stilo nije lak auto, narocito karavan. Mozda po boardu, po novcaniku tesko :) bude ta potrosnja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 19km/h, bilo kakva optimalna voznja pada u vodu za pomenutu cifru potrosnje i 1.9 motor u tom autu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nidza Savin said:

@Siciliano upravo tako nekako kolega, mea culpe :)

 

Inace sipao sam i rezervoar da ufatim cisto gradsku potrosnju, dakle dosao do rezerve i o'ma sipao, i potom merio. Ova moja Croma od 120 ks ima neverovatan raspon potrosnje u gradu, a verujem i druge - dakle moze da trosi i tik ispod 8, sto je strava, ali onako da ne budes bas puno cekanja na semaforima, da se vozi i salta tik tu do 2.000 obrataja, dakle idealni gradski uslovi. Penzija. 

kad se malo vise zafati crveni talas, kreni stani, popije vise, ali i tada max sto je pila je nekih 8.7, prosecno u gradu pije 8.2, 8.3 litara. U prevodu na srpski, sa 1.000 dindzi moze se preci u gradu novom sadu oko 74 - 78 km u najboljem slucaju :)

 

Na magistrali, odnosno prosecna potrosnja je ona koju smo vec gore pominjali.

 

Mislim da je za tu velicinu auta to skroz ok, jer eto vec sam ubrzano s njom presao dosta km i neki manji auti su mi trosli manje vise slicno. Ako je vec do stednje, tu je 1.6 hdi ili 1.5 dci pa ko voli nek izvoli.

 

Jedino me zanima, kad bi blago cipovao ovu moju 120/cu ali bas malo, recimo za 20 ks gore da li bi to uticalo na potrosnju u pozitivnom smislu ili negativnom?

To je sve normalna potrošnja.

Moj 1.6 eHDI troši u varijanti 18-20kmh prosečne brzine (čist grad Beograd) troši 7,8-9,6 l/100km. 

To je mereno čep-čep metodom.
Ovih 9.6 ujedno je i ekstrem, maks zabeležena potrošnja, decembar, puno kratkih vožnji, pali-gasi (18km/h brzina)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džaba pišete gradska vožnja kad ne napišete prosečnu brzinu za tu gradsku vožnju. Raznih gradova ima, različite su prosečne brzine a samim tim i potrošnje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo velike brojke...pusti to čep-čep samo jedanput.

Ja "čepujem" brava u 95% slučajeva već 8 god.

Pun, prazan, topao, hladan, selo, grad, autobahn, uzbrdo, nizbrdo, do Grčke, Zlatibora...ujutru, uveče...76kkm daju 7.7l/100km i to je to!

P.S. Bord ne meri toliko, ja potpisujem računicu sa mernom nesigurnošću +-1,5%:rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...