Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Od kada vozim golfa, a to znači da vozim samo ja, ne i žena, i idem na posao gde imam 9km u cugu, prosečna brzina mi je skočila na čak 28km/h za poslednjih recimo 300km. Hvala Bogu pa je ta ruta bez zaglavljivanja i ujutru i popodne, uvek je gužva u suprotnom smeru :D

Uh kada se samo setim, dok sam živeo u Mirijevu, a radio na Novom Beogradu, gledam u bord, pređeno tipa 2500km, prosečna brzina 19km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prosečna brzina 17km/h.
I meni je prosečna potrošnja smanjena od kada je toplije i od kada sam instalirao letnje točkove.
Piše na bordu 12,9 ili 13km/L- 7,7l/100km
100% gradska vožnja939462bc7e2111546a02082756cdfabc.jpg

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, marko.jovanovic said:

Od kada vozim golfa, a to znači da vozim samo ja, ne i žena, i idem na posao gde imam 9km u cugu, prosečna brzina mi je skočila na čak 28km/h za poslednjih recimo 300km. Hvala Bogu pa je ta ruta bez zaglavljivanja i ujutru i popodne, uvek je gužva u suprotnom smeru :D

Uh kada se samo setim, dok sam živeo u Mirijevu, a radio na Novom Beogradu, gledam u bord, pređeno tipa 2500km, prosečna brzina 19km/h.

Ima i do auta to sam uvek pricao, bez obzira na to kakva je guzva jaci auto se vozi ostrije i prosecna brzina je veca, meni je oko 30km/h, isto van guzvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dellas,

nije do auta, isti tempo držim, samo što golfa, lupam, šaltam na 2000rpm, a jadnu Mideu na 3500rpm, a isto idu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg nije bas ni isto ako si mideu u trenucima rasciscenog AP-a vozio 100, a golfa 130 pa onda kocenje. Bar meni nije, povremeno vozim fiestu koju takodje ne stedim ali u globalu mi bude neki km/h manje, npr njenih 28 kod mene 30, a iste relacije. Skoro 150 konja manje ima... Ako ih stvarno vozis istim tempom onda ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim sve po gradu, nemam gde da nabijem brzinu. U stvari, jednom mi je pala noga na gas na novosadskom auto putu, od recimo auto puta prema Altini, pa sam do prvog semafora nabio 140, i opet sam stajao u gužvi, dakle čisto rasipanje nafte, jer sumnjam da sam nešto time popravio prosečnu brzinu, eventulano sam možda stigao da uhvatim jedan semafor, zato što sam obišao one koji voze sporije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nis-Kop-Nis, na planini rad u mestu jedno 3 ili 4 dana po pola sata, Nis kratke relacije i spic.f1a3ede76b5737bcf7db2dd618a67a5a.jpg

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smesna potrosnja, meni je na kopu zimus potrosnja tezila beskonacnosti, ok put do tamo i nazad je naravno spustio ali na samoj planini nije relevantno meriti

Share this post


Link to post
Share on other sites
Smesna potrosnja, meni je na kopu zimus potrosnja tezila beskonacnosti, ok put do tamo i nazad je naravno spustio ali na samoj planini nije relevantno meriti
Gde mozes da poredis e60 sa 1700/800 kg, automatik, 3000 ccm i 6 cilindara sa gvd od 1400 kg

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da je njegov e60 525 sa 2.5 motorom.:D
Pa opet kilaza, kubikaza, 6 cilindara

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna voznja kroz moracu PG-BA @MS PK

 

b8aa117c2f052b1ba18a2278682b6ced.jpg

 

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep prosek brzine za magistralu :thumbup: , lakse je kad si svoj na svom :)

Nekom opustenom voznjom, nesto preko ogranicenja se ostvaruje prosek oko 60 i kusur km/h ciste magistrale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam ga vozio rijetko dje ispod 100-120 jer sam bio sam nego prozivam Micu jer se on boji kanjona Morace :-)

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti sad si maliciozan. Ja Micu prozivam jer mi je drag lik i ni zbog cega vise :-)

Dobro malo i jer je papucar :-)
Salim se.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opaaaaaaa vidi It sektor al ume da ga zavuce Oook, ovo znaci rat!

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se ljutis salimo se malo nego ocu ovakav prosjek kad budes dolazio kroz kanjon :-)

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A veruj mi, stilo ne moze to. Prosli put sam sve isao (u zoru) 100-120-140 negde i opet je bio 4.5l To je pravac prema Pg naravno

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče KŠ-KV_KŠ Alfa 166 v6 tb,bez divljanja po putu-kruziranje,ali i poneki sprint do 130,i preticanje sa potapanjem gasa.:D

alfa 166 v6 tb 014.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 5 2.0TDI BKD 16v - 140ks

Evo podataka (inače bord laže kao AV, za ceo litar), bord kaže 5,9 a realno je popio 6,9l/100km. To sam u principu i očekivao.

Ovo je mešana vožnja inače, 50% grad (relacije u cugu od cca 8-9km najviše), i 50% magistrala po Banatu (jednom sam ubrzao do 180, ostatak vožnja oko 90-100km/h).

 

real.potro.jpgpotros.jpgbrzina.jpg

Inače, išao sam za vikend u Opovo, resetovao sam bord na početku Pupinovog mosta, u penzos režimu po bordu može da troši 4,2l/100km, al to je da se čovek samoubije.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...