Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

32 minutes ago, Martin said:

Pa naravno da nisu nove, jbt. Ne znam čemu ovakvo pitanje?

 

Interesuje me, jel moraju da se kodiraju posle eventualne reparacije - ne kod mene, nego bilo gde? Ne razumem se u postupak, pa otud pitanje. ;)

Mozda sam ja pogresno ili netakticki odreagovao zbog nesporazuma. Drugacije je preko foruma, mislim znamo se licno, nema zle namere da neko ne pomisli.

Nisam siguran za kodiranje posle reparacije, uglavnom dizne budu nekodirane kada se stave polovne, tipa crkne jedna i stavi se druga.

 

Zeni na alfi 147 1.9mjet 150ks crkla jedna dizna, lose je radio na niskim rpm, nije vukao nikako do tipa 2000-2500rpm, a smesno su jeftine za jtd jer retko skroz crknu, za 16v su valjda 40e komad, a za obican jtd mislim 10e polovne naravno :D

 

Dalje mimo dizni, problem moze biti senzor pritiska CR, koji moze da ocitava konstantno losiju vrednost tipa za 100 bara manje ili vise, a moze i da brlja malo gore malo dole kada se zaprlja.

Pa recimo senzor trazi 1000 bara pritiska, na pravih 1000 bara on ocitava 900 bara, dakle ubrizga se jos goriva da postigne 1000 bara jer se i vrednosti menjaju sa pritiscima, senzor ne vidi to dodatno gorivo i taj dodatni pritisak, sto je bukvalno baceno, malo bogatija smesa za koju nema dovoljno vazduha da spali sve.

 

Tako i kod dizni jer i one ocitavaju kolicine goriva kod multijeta, a i novijih motora, ili ima malo losije korekcije ili ima lazne korekcije koje ne vidi.

 

To je sve sitno, ali se nakupi i bord laze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hebo vas ja :lol:

Evo jedinog snimka kog imam, pošto nisam vozio Golfa od nekog 19. decembra (ovo sam morao da pošaljem ortaku koji je bio van zemlje u to vreme, da ga zajebavam da moj PD 2.0TDi od 140KS troši manje od njegovog PD 1.9TDi 130KS (doduše ima 230KS). Ovo je bila deonica od Mirijeva do bloka 70 na Novom Beogradu, uveče, pa je i prosečna brzina 28km/h, a potrošnja 6l/100km.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo kazem ja, ubacili ovaj softver iz vau vau, na Mirijevu je skala za gorivo bila tik ispred F

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare, nikakav :(

Golf stoji na parkingu, a ja se oporavljam, u banji sam trenutno (slomio sam levi skočni zglob). Nadam se da ću sledeće nedelje sesti za volan, pa ću onda doći do realne cifre. Pravo da ti kažem nije mi bilo baš do vožnje, da se glupiram i rizikujem, a idem na štakama. 

edit:

Koji beše motor kod tebe, 2.0tdi PD 140ks, sa 16 ventila? Koja ti je prosečna brzina za tih 8l čep metodom? 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rkoma1986 njegova trenuta potrosnja je akumulator od 45 ampera i ona palica napred, nazad, levo, desno :D

kupio moj brat vw i kad je video ujutru sta je kupio, odmah skocio sta treceg sprata i polomio nogu...ljubi ga brat, cim izadje prodacemo mi tog vw

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, marko.jovanovic said:

Mare, nikakav :(

Golf stoji na parkingu, a ja se oporavljam, u banji sam trenutno (slomio sam levi skočni zglob). Nadam se da ću sledeće nedelje sesti za volan, pa ću onda doći do realne cifre. Pravo da ti kažem nije mi bilo baš do vožnje, da se glupiram i rizikujem, a idem na štakama. 

edit:

Koji beše motor kod tebe, 2.0tdi PD 140ks, sa 16 ventila? Koja ti je prosečna brzina za tih 8l čep metodom? 

au bedaka... 

Kod mene je BKD motor, ne znam iskreno koliko ventila ima, a prosecna mi bude 19, 20 kmh... To je naravno cista gradska voznja, desava se da ceo mesec ne idem nigde na otvoreno.
Dok je recimo na autoputu potrosnja 5.5 i po bordu i po cepu, na magistralnom bude i ispod 5 (4.7 - 4.8) ako ga vozim 90, isto bude i po bordu i po cepu. Znaci laze samo po gradu, izgleda da software ima ogranicenje na 6.5 :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj brat, i moj je BKD. To je to, videćemo, sa 8l biću zadovoljan, pošto mi Midea 1.3mjet sa 19-20km/h realno troši 7,2-7,5l/100km.

Ali zato sam sa Ideom uspeo da ostvarim prosečnu potrošnju do Grčke od realnih 7.5l/100km, a na nekim deonicama i preko 8l.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam shvatio BKD je najbolji od tih 2.0 PD, nema problema sa diznama a glave su pucale na prvim serijama 2003 i 2004, i uglavnom su menjane u garanciji. A nema problema ni sa uljnom pumpom

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, dekirs said:

Nikada necu shvatiti potrebu sa laganjem u vezi potrosnje.. Ne kapiram takve ljude, a ima ih jaaako mnogo. Sta se sve moze procitati u vezi potrosnje to nije realno. Onda ljudi koji kupe takav auto otvaraju teme i cude se kako im je velika potrosnja.. Samo zato sto Srbi vole da lazu za potrosnju.. A najjace su one izjave kada im auto trosi manje od one cifre sto je u katalogu, za koju svi znamo kako je dobijena.

 

IMG_20190205_145322.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mesto panorame solarni kolektor, čija struja se koristi za elektrolizu vode tako da troši i manje ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovaj 1.9 trosi realnih 8L po gradu, bord mi je nekada prikazivao i 9l, mada od cepa do cepa je to sve oko 8ice. Na otvorenom ne znam, posto je za mene otvoreni kada izadjem na gazelu i iskljucim se na autokomandi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...