Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Pa nista onda, kupi neki 1.9jtd , 2.0tdi za po gradu :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najradije bi 2.0tdi 125kw ali cuo sam da ti 2.0 imaju masu problema pa ih izbjegavam. Mozda neki 1.9tdi pa da ga cipujem

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, bojankov said:

Najradije bi 2.0tdi 125kw ali cuo sam da ti 2.0 imaju masu problema pa ih izbjegavam. Mozda neki 1.9tdi pa da ga cipujem

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

O Bože. Moraću da te uputim u tajne, mitove i legende vezane za 2.0tdi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Pluto said:

Meni na GPu zimi po bordu 5.5 a po mojoj racunici krece se oko 7-8, ali ja se krecem vecinom po centru i nbgd.
Leti je skroz druga prica i spusta se na 5.5 gore dole, na istim relacijama.
Jedini problem je sto na otvorenom preko 110 trosi bas dosta, ali to je zbog 5 brzina.

Otprilike to je to.Meni leti 5,5 a zimi 6 do 6,7(kad je bila najniza tem i kratke relacije svakodnevno).Magistrala leti 4,auto put 5-6.Bord ponekad bacim pogled da uporedim,nekad je validno a nekad ne.

Edited by Goksi1980

Share this post


Link to post
Share on other sites

Losije dizne ili nisu ukodirane, senzor pritiska CR, moze retko i do protokomera biti, mada najcesce je do dizni, to sto motor radi/pali/ide solidno ne znaci da nije proteklo x litara nafte kroz te dizne i da nisu malo pohabane i da lazu.

99% je do pohabanosti/zaprljanosti dizni i senzora pritiska CR.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, vagenovac said:

bmw 520d sa novim tipom motora 190ks deklarisan na 3.7l otvoreno, 4.9l grad :D 

To je kriminal koliko lazu, ne samo oni nego svi, ranije to nije bio slucaj, lagalo se 10ak posto. Primer s klasa od rodjaka, s350 4matic 6.9 grad, a trosi 15-17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Kromi prosek 6,5 litara i to je to.  Da su sjbane dizne, potrošnja bi bila veća, jel tako?

 

Nego, pitanje je zašto bord laže. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otprilike to je to.Meni leti 5,5 a zimi 6 do 6,7(kad je bila najniza tem i kratke relacije svakodnevno).Magistrala leti 4,auto put 5-6.Bord ponekad bacim pogled da uporedim,nekad je validno a nekad ne.

Zejebavaju nas kolege koje voze 1.9 i 2.0 jer ne mogu da spuste ispod 8 ni leti
Inace na mom autu ako bord kaze 5.0 prosek ja izracunam uvek 0.5 vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je na Kromi prosek 6,5 litara i to je to.  Da su sjbane dizne, potrošnja bi bila veća, jel tako?
 
Nego, pitanje je zašto bord laže. 
 
Ne razumeš, lošije dizne ne znači sjebane.

Nova novcata dizna ako nije ukodirana lagace bord, a ne posle par stotina hiljada km, jel ti nerealno da je izgubila 5-10-15% preciznosti.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada necu shvatiti potrebu sa laganjem u vezi potrosnje.. Ne kapiram takve ljude, a ima ih jaaako mnogo. Sta se sve moze procitati u vezi potrosnje to nije realno. Onda ljudi koji kupe takav auto otvaraju teme i cude se kako im je velika potrosnja.. Samo zato sto Srbi vole da lazu za potrosnju.. A najjace su one izjave kada im auto trosi manje od one cifre sto je u katalogu, za koju svi znamo kako je dobijena.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Martin said:

Znači - verovatno da su rađene, a nisu ukodirane?

Ili znaci verovatno su kao nove posle par stotina hiljada km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno samo na fiat cromi, tvojoj. Meni za razliku od tebe normalno da posle par stotina hiljada km i 10 ili vise godina elementi ubrizgavanja goriva nisu kao novi, pa cak i na jtd...

 

Najbolje covek da ne pise nista, imas dobru nameru i eto malo losije je sjebano, vredjaju se ljudi, dele se na auta i brendove, izvlace stvari iz konteksta i tako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, vagenovac said:

Ili znaci verovatno su kao nove posle par stotina hiljada km?

Pa naravno da nisu nove, jbt. Ne znam čemu ovakvo pitanje?

 

Interesuje me, jel moraju da se kodiraju posle eventualne reparacije - ne kod mene, nego bilo gde? Ne razumem se u postupak, pa otud pitanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pretezno vozim na plin i potrosnja mi je 10 do 11l po gradu, na otvorenom najnize sto sam izmerio je 7,5l. Benzina jos uvek ne znam koliko trosi, ali mislim da ima "preveliku" potrosnju. Moracu malo da se pozabavim time i sta sve moze biti uzrok. 

 

I kad smo vec kod potrosnje, jedan mali off. Mene bar uvek nasmeje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kodiraju se dizne na mjt i na dalje. Jtd i starije ne ali ja mislim da valjda auto ne moze ni da upali dok se to ne odradi. Ne znam.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, marko.jovanovic said:

Koji auto Simo? Ne vidim u profilu. 

Fiat brava 1.6 , 2001 godiste. 

Edited by sima21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, mozda bi moglo malo manje na magistrali ali opet zavisi od x faktora. Sa tim plinom nisi nikad nacisto

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...