Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ja sam Bravom 1.9 vozeći strogo pemzionerski, uz vrlo malo saobraćaja, uspeo jedared da spustim gradsku ispod 7 (i to po boardu)!

To mi nikad više nije pošlo za rukom!

Toyota mi je tukla 9-10 po gradu!

 

Kad sam jednom od potencijalnih kupaca Bravoa napomenuo podatke za potrošnju, on me je čudno pogledao i pitao, zar jtd i mjt ne troše 4l/100km!?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikad vecu prosjecnu potrosnju na scenicu nisam imao nego sad. Cisto kroz grad kreni stani do posla i nazad nezagrijan motor. 8.7l/100km poslednjih 100km prosjecna brzina 15km/h a ne znam sta znaci radna temperatura :-)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Evo mali update...malo je zahladnilo resetovao sam bord i sad mi pokazuje 10l gradsku potrosnju. Micem 1.5 koji ce mi Qrac.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/29/2019 at 1:24 PM, lukaostojic1610 said:

Pozdrav,

Zanima me da li mi neko ko ima grande punta 1.3 90ks moze reci koliko mu auto trosi zimi po ovoj hladnoci ?

 

Možda se malo kasno javljam, al ajd da podelim i svoje iskustvo. Imam navedeni motor, po minusu mi dođe potrošnja u gradu i do 8l (Običan Evro Dizel na Europetrolu).... Ja iskreno ne verujem u priče da neko može da prođe sa 5l u gradu, čak ni leti. Na otvorenom da, to je drugo.

 

Moram da napomenem da pričam o kratkim relacijama, meni auto do posla ne dostigne ni radnu temperaturu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ponovim po 101 put, lažovima i džiberima ne prelazi 7l plina po gradu, sa na primer 1.4 8v. Samo što ti džiberi ne znaju šta je gradska vožnja, zato što ne žive u gradu, ili su glupi, ili su bezobrazni. Apsolutno ne priznaju pojam kratke relacije i prosečne brzine. Ili kaže prosečna brzina mu je 35km/h, što nema veze sa gradskom vožnjom, ali džiber i dalje tvrdi da je to gradska vožnja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic

dzabe, o potrosnji se ne vredi raspravljati

ja sam par puta negde naglasio da dizelka 1.9 u cistoj gradskoj voznji zna da przi i preko 8 litara ali dzabe, njima se uvek u glavu priteftere rezulati koji su njima prihvatljivi

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene po hladnijem vremenu bord bije i preko 8, 8.5l. Ali su relacije vrlo kratke (ne dodje ni do radne) i plus radi u leru.

Jes da je Stilo, a ne Grande Punto, ali lazu kad kazu da trosi malo svakako pri ovakvim uslovima.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrika za taj (kao moj prethodni auto) kaze 7.2l grad, 5.3l kombinovana, 4.2l otvoreno.

Sa svakim Fiatom mi je ukupna prosecna potrosnja bila cca +0.8l na fabricku specifikaciju, dok se na otvorenom uz mirnu nogu moze postici fabricka vrednost, iskljucivo na magistrali.

Sto automatski govori gde se tih +0.8l ostvaruje. Komotno na ono sto fabrika "fantazira" u gradskim uslovima dodati 1-1.5l, a u ekstremnim (hladnoca, guzva, klima...) i vise.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leti znalo na bordu da bude i oko 4l, ali to je sa dosta laganom nogom na gasu.
Ma super mi je i ovo svakako, s obzirom kakve su relacije i plus grejanje itd.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj mnogo da se oslanjas na board na Stilu, moze da bude priblizno tacan, a moze da laze i preko litar.

Bar dok ga ne proveris detaljno cep-cep metodom, da mozes da se oslonis na taj podatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na stilu povremeno proverim čep-čep...  i iskustva su mi da board greši tako da pokazuje i veće i manje brojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva puta sipano po 30.4 litra, ukupno 60.8, uglavnom vozim dok b.c ne poaze range 70 km. Razlika olovka i b.c oko 0.4 l.6e61cf901a3dc3402a29250db001b489.jpg

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Sipam g drive dizel iskljucivo na Gazpromu

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na GPu zimi po bordu 5.5 a po mojoj racunici krece se oko 7-8, ali ja se krecem vecinom po centru i nbgd.
Leti je skroz druga prica i spusta se na 5.5 gore dole, na istim relacijama.
Jedini problem je sto na otvorenom preko 110 trosi bas dosta, ali to je zbog 5 brzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemoj mnogo da se oslanjas na board na Stilu, moze da bude priblizno tacan, a moze da laze i preko litar.
Bar dok ga ne proveris detaljno cep-cep metodom, da mozes da se oslonis na taj podatak.

Videcu onda da proverim "rucnom" metodom. Hvala

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vagenovac said:

bmw 520d sa novim tipom motora 190ks deklarisan na 3.7l otvoreno, 4.9l grad :D 

uskoro ce i oni k'o 1.9 tdi da prave gorivo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo mali update...malo je zahladnilo resetovao sam bord i sad mi pokazuje 10l gradsku potrosnju. Micem 1.5 koji ce mi Qrac.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


Otoplilo, resetovah bord opet i sad je 7.6...ne mogu da vjerujem da mu ovako smeta zima...da nije termostat otisao?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, nisam je postigao ovih zadnjih 20 dana...nisam nidje isao, samo tu kroz grad :-)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa probaj da je postignes, kako drugacije da vidis. Kad si isao na sever jel drzao lepo temp, nije je obarao nizbrdo?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije mjesec dana nisam imao problema, dok je grijanje iskljuceno 5 crtica a kad je upaljeno grijanje 4 crtice i tako drzi kao i prethodne dvije godine.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...