Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

4 hours ago, Pluto said:

A leti? I u kom gradu?

U Beogradu. Svakoga dana idem na posao i sa posla, na relaciji Zemun (centar) - Vukov spomenik. Doduše, vozim mahom po bulevarima, ne gazim ga previše, moglo bi se reći da vozim štedljivo. Leti trošim slično , ali leti vozim sa klimom.

Na otvorenom putu-Ibarska, trošim ispod 4.

Na putu do Grčke i nazad, tempomat na 110, klima, potrošnja 4,6.

Prethodno sam imao Punto MK2, 1.3MJT, 75KS, on je trošio još manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecna brzina 22kmh, po brodu 7.3 ali je u realnosti blize 8, uzorak je od nekih 1000km strogo gradske voznje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti cast kad mozes do Grcke da drzis tempomat na 110!!! Ja cim vidim znak da je ogranicenje na 120 ili 130, namestam tempomat dok ne podigne tacno na tu brzinu i tako vozim srecan i ponosan na samog sebe sto postujem ogranicenje...onda supruga jos pusti neku umirujucu muziku i glumimo nirvanu i da zivimo u uredjenoj zemlji...i onda neki nas gastarbajter proleti pored mene sa 200...i onda se ja iznerviram kako oni mogu da divljaju kod nas a mi kod njij ne...i onda ispizdim i tako...
Al svaka cast na opustenosti...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bre svako svuda da divlja, samo moras da budes spreman na posledice :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, lukaostojic1610 said:

Pozdrav,

Zanima me da li mi neko ko ima grande punta 1.3 90ks moze reci koliko mu auto trosi zimi po ovoj hladnoci ?

 

Ako je minus i kratke relacije nema sansi ispod 6.Racunaj izmedju 6 i 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Goksi1980 said:

Ako je minus i kratke relacije nema sansi ispod 6.Racunaj izmedju 6 i 7.

Mene buni sto je kada sam ga uzeo,inace auto je iz Francuske uvezen, na 4600 kilometara imao prosecnu potrosnju(po bordu)  4,6.  Sad mi cak i na otvorenom tesko spusta ispod 4. Na bordu je uglavnom prosecna potrosnja preko 6, a stedljivo ga vozim bas. Sipam pun do cepa bukvalno i onda vozim 100 km i evo juce sipam opet do cepa i bude 7,3 litre. Sad me zanima sta mislite jel to mnogo ,jel treba da odem da pogledam kod majstora ? Nije mi jasna tolika razlika 4,6 prosecna na 4600 km a sad uvek preko 6 cak i preko 7 kad je gradska voznja.

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim 1.3 75ks, od Ledina do Dorćola ( posao ) leti na 4.5, a zimi ide do 6.5, zavisno od guzve, s' tim sto ne idem u špicu na jednu stranu, zavisno da li je prva ili druga smena. Na putu do grčke, natovaren i pod klimom, na 110 mi troši 4, a na 130 okruglo 5 litara. Magistralni putevi oko 3.5 do 4.5, zavisno da li je Vojvodina ili Šumadija. Na kraju, zavisi i koliko ti je teška noga na gasu, da li voziš nervozno, sa brzim startom ili opuštena laganica, kao da si krenuo u razgledanje.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, lukaostojic1610 said:

Nije mi jasna tolika razlika 4,6 prosecna na 4600 km a sad uvek preko 6 cak i preko 7 kad je gradska voznja.

Kolika ti je bila prosecna brzina na tom uzorku, da li si se setio da pogledas?

1 hour ago, lukaostojic1610 said:

Sipam pun do cepa bukvalno i onda vozim 100 km i evo juce sipam opet do cepa i bude 7,3 litre.

Pokusaj slobodno na vecem uzorku kilometraze od cepa do cepa. Na toliko malo, prilicno je veca mogucnost greske po bilo kom parametru. I opet, koja je tu prosecna brzina i uslovi voznje? Sta god da sam vozio, benzin/dizel/turbo/atmo, tesko da po BG ide manje od 1-1.5l preko fabricke specifikacije. I opet je i to naravno relativno kakve ko ima rute i stil. A za taj mali 1.3 90 mislim da je fabricki skoro 6l, ako se ne varam? Kvalitet goriva, zima, kreni-stani, svaki vise srkne.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mene buni sto je kada sam ga uzeo,inace auto je iz Francuske uvezen, na 4600 kilometara imao prosecnu potrosnju(po bordu)  4,6.  Sad mi cak i na otvorenom tesko spusta ispod 4. Na bordu je uglavnom prosecna potrosnja preko 6, a stedljivo ga vozim bas. Sipam pun do cepa bukvalno i onda vozim 100 km i evo juce sipam opet do cepa i bude 7,3 litre. Sad me zanima sta mislite jel to mnogo ,jel treba da odem da pogledam kod majstora ? Nije mi jasna tolika razlika 4,6 prosecna na 4600 km a sad uvek preko 6 cak i preko 7 kad je gradska voznja.
 
Pozdrav.
Nema tu velike filozofije, u francuskoj kvalitetnije gorivo i vožnja verovatno van špiceva, magistrala itd.
Ti sad meriš u zimskom režimu, naše gorivo i logično je da bude preko 6l.
4.5 ćeš ostvariti na otvorenom i leti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto kuca 8-9l po ovoj hladnoći,strogo gradska vožnja

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da kapiram,hvala :D

1 hour ago, Ivan said:

Kolika ti je bila prosecna brzina na tom uzorku, da li si se setio da pogledas?

Pokusaj slobodno na vecem uzorku kilometraze od cepa do cepa. Na toliko malo, prilicno je veca mogucnost greske po bilo kom parametru. I opet, koja je tu prosecna brzina i uslovi voznje? Sta god da sam vozio, benzin/dizel/turbo/atmo, tesko da po BG ide manje od 1-1.5l preko fabricke specifikacije. I opet je i to naravno relativno kakve ko ima rute i stil. A za taj mali 1.3 90 mislim da je fabricki skoro 6l, ako se ne varam? Kvalitet goriva, zima, kreni-stani, svaki vise srkne.

 

Hocu,hvala na savetu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo bre... Treba da bude oko 7ce a na otvorenom mozda cak i ispod 5
btw bravo za realno izvestavanje...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako da postignem tih 7 po N. Sadu. Ne mogu da guram i vozim... :D

Leti/zimi:

Davnih dana Punto 1,3 MJ je trošio oko 6,5-7.

Stilo 1,6+plin 13-14.

BMW E46 320d/150 KS - 9-9,5.

Bravo 1,9/120 KS - 8,5-9.

Nadam se samo da će na leto sa 18” biti ispod 10 l.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Grafit said:

Ne znam kako da postignem tih 7 po N. Sadu. Ne mogu da guram i vozim... :D

Leti/zimi:

Davnih dana Punto 1,3 MJ je trošio oko 6,5-7.

Stilo 1,6+plin 13-14.

BMW E46 320d/150 KS - 9-9,5.

Bravo 1,9/120 KS - 8,5-9.

Nadam se samo da će na leto sa 18” biti ispod 10 l.

Sve je u redu, ti si iskren, i umeš da računaš. Evo ideje za njuz.net: 

- šta potrošnja goriva govori o tebi 

ili

- kolika si lažovčina (džiberčina) u zavisnosti od potrošnje goriva 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...