Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

[mention=10319]Rile_bg[/mention] da te čuju sektaši kojima 1.2 16v ne prelazi 7L u gradu rekli bi da ti je auto neispravan. default_laugh.png
 
[mention=1228]vicent[/mention] ovaj je prešao preko 400.000,  pritom nema kazaljku za temperaturu pa je možda i termostat neispravan što može da utiče na potrošnju.
 Videću posle drugog sipanja kolika će biti potrošnja jer je bilo oko 150km vožnje auto putem.
Vozio sam par puta za bosnu i crnu goru reno clio 2003-4 1.2 u nadi da ću ekonomično proći... Troje u autu i pun gepek taj mali. Šta god da se hoće obrtaji moraju preko 4000 pa do kraja, lepo se čuje tada taj motor ali je 8-9 litara na 100/km trošio, brda planine i šleperi.
Tada sam razbio iluziju o potrošnji malih kubikaža.

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa sportingom nije bas tako, isao sa na skijanje na kopaonik- nas 3ica i komplet oprema za tri osobe sa stvarima ( Bg-ST-kopaonik-BG ) prosek je bio ispod 6l, tipa 5.5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali Rile od Bg do Brusa je sve skoro ravno, tek odatle kreće uzbrdica ka Brzeću i Kopaoniku + si imao auto put od BG do Pojata gde si konstantno mogao da drzis brzinu i da ne moraš da šaltaš kao kolega koji je magistralom vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta vise trosi 1.9jtd od 1.3jtd pogotovo po gradu, tako oko 1.5-2l razlika. U uslovima gde 1.9 ne prelazi 6.5, 1.3 bi bio do 5l. 

Ja volim jaci motor i uzeo bih 1.9 uvek u odnosu na 1.3, ali su troskovi eksploatacije dosta veci, gorivo, registracija, odrzavanje itd., nisu neke drasticne razlike ali na vecinu stavki odredjen % vise i kada se sabere bude lepa cifrica razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29/12/2018 at 11:58 PM, Axic said:

Od skoro sam kao službeni auto dobio Punta 1.9 jtd od 63kw. Na satu 122k mada ispod haube na papiru stoji poslednji mali servis na 396.000 što znači da je do sad verovatno preko 400.000 km. 

Odmah ga nasuo do čepa, istrošio jedan rezervoar i ponovo ga sipao do vrha. Obzirom da su relacije uglavnom Cerak - Nbg, Zemun uhvati me jutarnja gužva na padini od Tempa do uključenja za most na Adi i nazad ponovo gužva na uključenju za most na Adi kod buvljaka i od padine do Žarkova. Preko dana sve kratke relacije od po 5-6km gde motor ne stigne da zagreje do radne. Prosečnu brzinu ne prikazuje na TRIP ali je verovatno oko 20km/h, mozda neki km preko.

Potrošnja je blizu 7L pa ne znam da li je to OK jer do sad nisam vozio 1.9jtd. 

IMG-62c7db9ff18174857ce09e1d1a681c8c-V.thumb.jpg.93f4d415c9fde5d42c956296bf491797.jpg

Prošle i predprošle godine sa privatnim 1.3 mjet sam pratio potrošnju i u sličnim uslovima potrošnja je bila za litar, litar i po manja.

 

Pošto uglavnom autom 90% vremena godišnje prelazim u gradu mislim da 1.9 jtd sa cenom registracije i potrošnjom naspram 1.3 mjet barem za mene ne bi bio isplativ jer po gradu ne vidim neke prednosti jačeg motora.

 

Ja sam u puntu vozio Jtd ali od 59kw. 

Kada zimi krenem na posao, sa zvezdare do zemuna, ispod 8 litara nema sanse da se spusti, ali zato kad krenem na more preko 5 teško da prebacim! 

Kada sam se trudio isao je i oko 4l.

Za beogradske uslove vožnje, 7l je realno ok potrosnja, e sad, da li za grad treba toliki motor to je već drugo pitanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje zadnje. Sipao sam zadnji rezervoar na NISu , 80% gradske voznje. Jedino sto sam primetio sa ovim rezervoarom je slabije ubrzanje nista vise. Potrosnja verovatno bi bila ista kao i sa bosanskim mozda malo niza.

20181231_141716.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pih, ja sa stilom jtd 85kw trosim od 4.xx - 9l lagano :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da moze ali mi graCka bude 15km/h :D a i radi puno u mestu generalno

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, službena Panda 2017 god, slabašni 1,2 motor, opušteno u lokalu 10,5 lit. Prešla 7700km, na ukupnu km prosek malo više od 8,5 l/100. Nije svaki grad ista priča. Doblo 1.3 mjet (90ks)u istoj vožnji 1,5 lit manje.

Послато са LG-G3

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/30/2018 at 4:21 PM, bit said:

Vozio sam par puta za bosnu i crnu goru reno clio 2003-4 1.2 u nadi da ću ekonomično proći... Troje u autu i pun gepek taj mali. Šta god da se hoće obrtaji moraju preko 4000 pa do kraja, lepo se čuje tada taj motor ali je 8-9 litara na 100/km trošio, brda planine i šleperi.
Tada sam razbio iluziju o potrošnji malih kubikaža.

Послато уз помоћ Тапатока
 

Ja sam imao Punto dvojku svojevremeno,isto sam vozio nekoliko puta do Crne Gore i Bosne,ista ta brda i planine,cetvoro odraslih sa manjim teretom u gepeku.Prosek je uvek bio 5-5,5 litara.

Edited by Goksi1980

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imate li preporuku za aplikaciju koja meri potrosnju? Za iOS mi treba
Nemam iOS da proverim ali za Android najbolja aplikacija je Car Maths.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntać, 1.2 16v, benzin+tng, trenutno oko 9-10l, prosečna brzina 17km/h. Samo gradska poslednjih 2k km.

Auto radi dok grebem sneg i leg, odvezem dete u vrtić, odvezem ženu na njen posao i u povratku isto tako. Leti je to mnogo niže, samo gradske oko 6,5-7l plina.

 

Inače pre tri godine smo isli na more, troje odraslih i dete, pun gepek, relacija Zrenjanin - Krašići CG i nazad samo na plinu (tamo sam vozio samo na benzin) potrošio je 72l plina što na tu relaciju dođe malo ispod 6l na 100km

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...