Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

knezevic76: koliko su ti duge relacije? Sudeći prema prosečnoj brzini rekao bih da je to neka mešana vožnja. Gde živiš?
Živim u Borči. Relacije su između 12 (oko 70%) i 25 km (30%).
Ovo zadnje merenje, koje sam postavio, je još i sa par zakucavanja u gužvi po centru.
Na sledećem merenju, očekujem još nižu potrošnju, jer vrlo retko idem po centru BG i špicevima.

Inače, kad sam preuzeo auto. Na bordu je stajala prosečna potrošnja od 6.2l ( nekih 500km pređenih) i kad dodamo da laže 0.5, izađe na 6.7 l na 100km, a to je bila svakodnevna vožnja na relaciji Borča, GAK narodni front, u samim špicevima.

Tako da je ovaj motor poprilično štedljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dach@ said:

Iz časopisa Sat+ za dizel do kog minusa nemrzne 

IMG_20181228_150019.jpg

IMG_20181228_150245.jpg

Steta sto nema Shell-ovog goriva, mada mislim da su to sve placeni testovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Živim u Borči. Relacije su između 12 (oko 70%) i 25 km (30%).
Ovo zadnje merenje, koje sam postavio, je još i sa par zakucavanja u gužvi po centru.
Na sledećem merenju, očekujem još nižu potrošnju, jer vrlo retko idem po centru BG i špicevima.

Inače, kad sam preuzeo auto. Na bordu je stajala prosečna potrošnja od 6.2l ( nekih 500km pređenih) i kad dodamo da laže 0.5, izađe na 6.7 l na 100km, a to je bila svakodnevna vožnja na relaciji Borča, GAK narodni front, u samim špicevima.

Tako da je ovaj motor poprilično štedljiv.
Sazaljevam slucaj :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad vecu prosjecnu potrosnju na scenicu nisam imao nego sad. Cisto kroz grad kreni stani do posla i nazad nezagrijan motor. 8.7l/100km poslednjih 100km prosjecna brzina 15km/h a ne znam sta znaci radna temperatura :-)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pola litra dodaje elektricni grijac cini mi se do sad mi gradska nije prelazila 7.5

Mada je ovih dana minus u PG

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nbg - Vuk ujutru i uvece,  8.6l prosek. Grande punto 1.9 mjet. Nije bas najveca guzva ali ima dosta kreni stani, pogotovo od brankovog ka gradu ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, vagenovac said:

Sjajna informacija, šteta što nema za avia pumpe jer tamo pretežno sipam, ali makar znam da više neću ostavljati pare nisu i Gaspromu pogotovo za skuplje gorivo. Mada verovatno ću preći sada na Shell kada je već otvoren u ns i čuveni v Power.

Ovo ti je za tačku mržnjenja, kad je kod nas ispod -27 ...Кo zna šta sve treba da se sipa u dizel da ne bi mrznuo i pitanje koliko to pogoduje motoru na višljim temperaturama...Spram temperature i gorivo tako reče čovek iz sgs laboratirije.
Ovo uvozno je univerzalno za zimske uslove, ne zna se gde će koji šleper otići, na sever ili jug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene Stilo trosi mnogo vise nego letos. Isto vrlo kratke relacije, motor skoro nikad ne stigne da dodje do radne. Ali jbg. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od skoro sam kao službeni auto dobio Punta 1.9 jtd od 63kw. Na satu 122k mada ispod haube na papiru stoji poslednji mali servis na 396.000 što znači da je do sad verovatno preko 400.000 km. 

Odmah ga nasuo do čepa, istrošio jedan rezervoar i ponovo ga sipao do vrha. Obzirom da su relacije uglavnom Cerak - Nbg, Zemun uhvati me jutarnja gužva na padini od Tempa do uključenja za most na Adi i nazad ponovo gužva na uključenju za most na Adi kod buvljaka i od padine do Žarkova. Preko dana sve kratke relacije od po 5-6km gde motor ne stigne da zagreje do radne. Prosečnu brzinu ne prikazuje na TRIP ali je verovatno oko 20km/h, mozda neki km preko.

Potrošnja je blizu 7L pa ne znam da li je to OK jer do sad nisam vozio 1.9jtd. 

IMG-62c7db9ff18174857ce09e1d1a681c8c-V.thumb.jpg.93f4d415c9fde5d42c956296bf491797.jpg

Prošle i predprošle godine sa privatnim 1.3 mjet sam pratio potrošnju i u sličnim uslovima potrošnja je bila za litar, litar i po manja.

 

Pošto uglavnom autom 90% vremena godišnje prelazim u gradu mislim da 1.9 jtd sa cenom registracije i potrošnjom naspram 1.3 mjet barem za mene ne bi bio isplativ jer po gradu ne vidim neke prednosti jačeg motora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se ne složim sa gore iznetim. Axiceva potrošnja je OK sa 1.9 jtd u jakoj gradskoj gužvi.

Axicu, znaš moj auto, vozili smo se u njemu. Nikada nisam dohvatio više od 6,5 l/100km, prosečne brzine su od 15-25kmh.

Trenutno je prosečna 17kmh a potrošnja sa litrom 16,1-16,2 km.

Remap je ono što umanji potrošnju za skoro litar.

Pogledaj tabele u mom predstavljanju, nemam razloga da pišem bajke.

PS, ne prodajem auto.

Težak, veliki auto, sa malim motorom je posebna priča, ovde je u pitanju mali auto sa jakim motorom.

 

Послато са LG-G3

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, svojevremeno sam imao Mitubishi Galant, limuzina sa nejakim 1.6 benzincem, u to vreme "space shutle".

U gradu 11,5 lit/100, na AP 7 lit.

Kasnije upoznam čoveka sa istim autom sa 2.0 motorom, i prc, u gradu troši manje od mog a na otvorenom isto ili manje.

 

Послато са LG-G3

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rile_bg da te čuju sektaši kojima 1.2 16v ne prelazi 7L u gradu rekli bi da ti je auto neispravan. :lol:

 

@vicent ovaj je prešao preko 400.000,  pritom nema kazaljku za temperaturu pa je možda i termostat neispravan što može da utiče na potrošnju.

 Videću posle drugog sipanja kolika će biti potrošnja jer je bilo oko 150km vožnje auto putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djomla said:

Ja sam mislio da@Axic već po izlasku sa pumpe ima preciznu potrošnju, kad ono cvrc emoji3.png

Mora da se potroši nešto goriva pa tek onda brojke :D

 

@Rile_bg ista je i kod mene na benzincu.  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...