Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Pravo i realno stanje je proračun količine goriva sipane u dugom periodu podeljeno sa brojem kilometara.
Meni za 14 meseci i 16000 km potrošnja 8,2 dizela
I proizvođači vozila bi trebali tako da rade.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sad nisu realni uslovi, u zadnja 2 dana mi je potrosnja bila oko 16l po gradu, doduse mali je i uzorak 50ak km, borba sa snegom probijanje kroz neociscene ulice, parkinge itd. Sad se "unormalila" na 11.5-12l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa Romeo 166 V6 tbenzina-juče i prekjuče malo trenirao vožnju po snegu na poligonu,posle par sprinteva po obilaznici oko grada,kruziranje po gradu-oko 60 km prešao-15-16 litara supera.:wacko::rolleyes:ali užitak se plaća

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam na selo u subotu - prilikom probijanja po snežini i lapavici na Fruškoj Gori i u okolini Bačke Palanke, trenutna potrošnja se vrtela tu negde oko 8 litara. U povratku bilo sve očišćeno i prosek je sa 7 pao na 6. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 jtd

potrosnja 6,5 l

prosecna brzina 30 kmh

Trosio mi je manje do pre par meseci,ali se ne secam prosecne brzine. Da li je ovo normalna potrosnja kod ovakve prosecne brzine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ukupan prosek Stila za skoro 11 god bio 6.1l, bas sam podvukao crtu kada sam ga prodao, a i da uporedim sa benzincem ubuduce. Dobar deo kilometraze mi je uvek bio otvorenog puta, tako da ako imas bar 60% grada mislim da je to skroz OK.

I imaj u vidu da je prosecna brzina opet tu samo okviran podatak. Primer 1, imas graCku :) voznju (sa manje guzve, kako smo davno definisali na forumu) + magistrala, gde je JTD najstedljiviji. Primer 2, ubiVen si gradskom voznjom u spicu, pa nabijes prosek brzine ziskom na AP. Ista prosecna brzina, a potrosnja u slucaju 2 ode primetno u vis. 

A i ne zaboravi da je zima (takva kakva jeste) ipak u toku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 jtd,
2 puna rezervoara, prosečna brzina 19km/h potrošnja 9.4l, relacije po 3km...
Za ovu prosečnu brzinu, i ravnicu, meni treba neki mini auto na baterije, ima ih na alibabi more jedno...

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni skoro dve godine na GP 1.3 prosek 5.5l.Sipao prosle nedelje,svaki dan tamo ovamo do vrtica koji je relativno blizu,na minusu.Prosek na bordu 8,0l.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stilo 1.9 jtd,
2 puna rezervoara, prosečna brzina 19km/h potrošnja 9.4l, relacije po 3km...
Za ovu prosečnu brzinu, i ravnicu, meni treba neki mini auto na baterije, ima ih na alibabi more jedno...

Послато уз помоћ Тапатока


Svi ćemo, ubrzo...lektrika..

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovako nešto sam mislio, ništa specijalno a dovoljno.
https://m.alibaba.com/product/60732955155/City-use-4-wheel-new-solar.html?spm=a2706.7835515.1998800312.26.4d82288aNssnjf

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo biciklo bajo moj za takve relacije,samo kad je kisa il sneg onda auto il dobre cipele zimske

da zimi se poveca potrosnja bas,a zadnjih dana nisam puno vozio auto,samo upalim malo da radi 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel salju postom

Šalju, min 3kom, ovaj model, kontejner, ali... Ne može, eu neda homologizaciju, štiti auto industriju, pa onda ništa od el auta..Mora da te košta min 40k e , pogledajte kakvih ima.E sad ima i mnogo dobrih setova za samougradnju, naći povoljno auto da nije teško i u akciju . 

 A baterije trampimo za svinjske papke, tako se dogovorio jelte.

Ekstrem

 https://youtu.be/YrGnsERK3aE

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, bane1321 said:

Pa i vi jedete zimi više i masnije!! Tako i auto! :D

Čak i TDI prestaje da pravi gorivo i počinje malko da ga troši!

a joj meni doktor zabranio masno,samo zdravo

a vw motori su cudo,golf 2 i posle milion km trosi 4l bilo dal je zima il leto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, silenci said:

a joj meni doktor zabranio masno,samo zdravo

a vw motori su cudo,golf 2 i posle milion km trosi 4l bilo dal je zima il leto

 

Troši 4l, ali ulja na 10.000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta kaže board a šta kaže čep sistem

Prešao 624 km

Prosečna brzina 32.2 km/h

Bord kaže prosečna potrošnja 5.2l

 

Čep kaže 5.7l

 

 

U poređenju sa TNG koji sam do skoro vozio, na ovu kilometražu sam sipao plina za 5000 dinara i 500-700 din benzina.

 

Dizela sam sipao za 5900 dinara. Nisov G drive od 165 dinara. Mogao sam i jeftiniji, uštedeo bih oko 200dinara i došao na isto sa TNGom.

 

Naravno ovo su zimsku uslovi.

Kapiram kad je toplije da će potrošnja još opasti.

 

Ja sam zadovoljan.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5.2 litra,, na 350 km sa prolazom kroz Bijeljinu u špic terminu. Na pumpi sam sipao D5 na savet pumpara da posle dva Gdrive rezervoara treba da idu tri D5...jer je to njegovo iskustvo pri sipanju. Agregat je MJet 88kw vagon.
Mislim da je regularno po ovoj zimi i snegu koji je provejavao.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

knezevic76: koliko su ti duge relacije? Sudeći prema prosečnoj brzini rekao bih da je to neka mešana vožnja. Gde živiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Iz časopisa Sat+ za dizel do kog minusa nemrzne 
IMG_20181228_150019.thumb.jpg.2c7a188f26dff940bda8b8f91e549954.jpg
IMG_20181228_150245.thumb.jpg.afb6f3e978c1cfc755890797840bef2f.jpg
Sjajna informacija, šteta što nema za avia pumpe jer tamo pretežno sipam, ali makar znam da više neću ostavljati pare nisu i Gaspromu pogotovo za skuplje gorivo.

Mada verovatno ću preći sada na Shell kada je već otvoren u ns i čuveni v Power.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...