Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

@Bingodalton Nemacka je u pitanju :)

Imam Avis Preferred karticu i cesto vozim rent a car pa mi uglavnom daju da vozim sta mi se dopadne od 10-15 vozila koja su trenutno na stanju, a upadaju u rang C, D i SUV klase.

 

Nazalost Giuliu nikako da mi daju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao vec pa je bilo vracanje u 4u brzinu uzbrdo :D

 

C61060E8-BF81-483D-9C86-5C4E8080072F.jpeg

 

Sada otvorim pivo o zub, nagnem na eks, udarim istim o sank i kazem Das auto :lol:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam lom para 500x bih uzeo ja keca, a đulija, nadam se da ce za jedno 5 godina biti negde oko 15000 eur

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednjih oko 3000 km, prosek svih sipanja tačno 11,7 litara plina. Nigde van grada nisam išao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Sport 1.4 MultiAir Turbo (verzija od 140 KS), detaljno testiran do mora i nazad. Zbog problema sa losim vremenom u Grckoj u julu, opet smo se odlucili za prelepu Dalmaciju. Slicna ruta koju sam imao i sa prethodnim Stilom JTD 3v, pa sam mogao da uporedim dosta stvari: BG - Sabac - (GP Loznica) - Milici - Vlasenica - Kladanj - Sarajevo (autoputem do Tarcina) - Konjic - Mostar - Ljubuski - (GP Crveni Grm) - Vrgorac - Tucepi. Ukupno oko 520 km, uglavnom odlicne magistrale i oko 80 km autoputa.

Aditivirani BMB95 cepovan na "Petrolu" odmah po ulasku u BiH, takodje cepovan u povratku na istom mestu. U pitanju je najzahtevnija deonica puta, preko BiH do primorja i nazad (nekih 360 km x 2 + malo lokala). Uzivancija u voznji i prelepoj prirodi, sa dosta visinskih razlika, krivina, preticanja... Malo sam se zezao za sebe, a mozda nekome bude interesantno - pikovi su redom kod Kladnja, Olova, zatim Nisicka visoravan, Ivan Sedlo, penjanje iz Mostara i na kraju prelaz preko obronaka Biokova i spust na more (druga slika je ceo put, vidi se pocetna ravnica kroz Srbiju):

e1.thumb.jpg.35ccfd4dc28f252362eca9a74cc87d47.jpg e2.thumb.jpg.84664d3a2c142b60eaba69d86116ee8b.jpg

 

Aj' sto me je masina odusevila performansama i dinamikom voznje, nego je i potrosnja van svih mojih ocekivanja - cep kaze 5.4 l na toj najtezoj deonici, a board potvrdjuje i pokazuje se kao prilicno tacan (Stilo JTD u slicnim uslovima 4.8 l). Ceo put od blizu 1100 km u oba smera, sa ravnicarskim delom kroz Srbiju - po boardu 5.1 l (Stilo 4.5 l). Da napomenem da je voznja bila maltene bez klime, ali ostrije nego sa Stilom zbog testiranja masine.

Pored standardnog moda voznje, ima i dodatno "Sport" dugme cijim aktiviranjem auto mnogo zustrije reaguje na gas, primetno bolje vuce iz nizih obrtaja, ima reskiji zvuk i subjektivno deluje vise snage u visim obrtajima (MultiAir razvod omogucuje nekoliko modova rada usisnih ventila), a volan se dodatno ucvrsti... Ali nisam imao potrebe da duze vozim u "Sport" modu jer je i standardni sasvim dovoljan za dinamicnu voznju i preticanja, tako da se ovog puta nisam bavio potrosnjom u tim uslovima.

FPT-ov C635 sestobrzinac je vrlo lepo uparen sa motorom, ako nekoga detaljnije zanima, odnos brzina/obrtaji/potrosnja u 6. stepenu, na tempomatu su okvirno:

- 80 km/h - 1800 rpm - 4.7 l

- 100 km/h - 2100 rpm - 5.2 l

- 120 km/h - 2500 rpm - 5.8 l

- 130 km/h - 2700 rpm - 6.3 l

- 140 km/h - 3000 rpm - 7 l

 

Sa lakocom dohvati 150-160 km/h (cajger na 120 km/h laze tacno 5km/h poredeci sa GPS). Da ne smaram vise, cisto mali review posto je prilicno redak motor u pitanju, a dosta ljudi me je pitalo o njemu. Posle JTD, a s obzirom da je veci i tezi turbo benzinac od 140 KS u pitanju, zaista sam prezadovoljan dobijenim. Ostajem "duzan" jos za potrosnju u gradskim uslovima. Po fabrici, za MultiAir 140 ona je 7.3 u gradu (sto vec vidim da u BG naravno nema sanse), 4.8 l na otvorenom (ostvarivo u nezahtevnoj voznji magistralom) i 5.7 l kombinovano.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče gradska vožnja s uključenom klimom sve vreme - oko 15 litara plina uredno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/7/2018 at 4:03 PM, Ivan said:

Ostajem "duzan" jos za potrosnju u gradskim uslovima.

Krajnji rezultati testiranja za Bravo Sport MultiAir, 140KS. Posle odmora konacno spojene i 2 nedelje cisto BG voznje - cepovano i proveren board. Moji uslovi gradske voznje, uglavnom bez klime, plus dodatno stelovanje farova od nepunih satic vremena (analogno stajanju u koloni) - po boardu 8.1 l, cep-cep potvrdjuje, prosecna brzina 21 km/h. Gradska potrosnja po board-u mi se ranije vrtela od 7.8 - 8.0 l, sto se samo potvrdilo i na pumpi.

Danas sam imao turu otvorenog puta, normalnom voznjom vecinom magistalom uz par desetina km AP, neopterecen auto bez klime, znaci maltene idealni uslovi - prosecna brzina 68 km/h, potrosnja opusteno okruglo 5.0 l. Gorivo je aditivirani BMB95 (Petrol BiH + nas MOL). Potrosnju do mora i nazad, detaljno sam naveo par postova iznad.

Summa summarum - posle JTD Stila, za veci i tezi auto sa ovako lepim performansama, na 225 pneumaticima i turbo benzinac od 140 KS, prezadovoljan sam izborom. Sto se potrosnje tice, bukvalno se svodi na smesnih nekoliko dl vise od Stila u svim uslovima i isto toliko vise od fabricki deklarisanih vrednosti (7.3/4.8/5.7).

Ono gde primecujem najvecu razliku je kada se benzinjara malo duze dobro gazi u obrtajima, tu bukvalno odmah i na trenutnoj i na prosecnoj potrosnji vidis kako krece da srce. Turbo dizel je racionalniji potrosac u tim uslovima. Srecom, konkretno MultiAir ima sjajan, maltene dizelski torque na nizim obrtajima, tako da (sem ponekad zbog gusta i zvuka :)) realno nema potrebe da se tera u obrtaje. Tj. lako se vozi skoro u opsegu obrtaja dizela, a u takvim uslovima je stvarno racionalan potrosac. Menjacem se radi trunku vise, a opet primetno manje u odnosu na turbo-benzince koje sam ranije vozio, ukljucujuci i T-Jet (koji ima manji obrtni).

@marko.jovanovic

Jeste da je 3 meseca i par hiljada km posle kupovine, ali nadam se da sam ovim posteno obavio svoju pionirsku duznost ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kod mene raznih potrosji i vozila :)

Sve je bila voznja gas u pod i koliko god auto moze.  Distance 200-700km.

 

Kuga 1.5 ecoboost 12l prosek. Lepo ide kada se zavrti, dok se u nizim obrtajima oseti nedostatak kubikaze.

Nece preko 190km/h i na velikim brzinama postaje poprilicno neprijatan za voznju.

 

Golf 7 GTD restyling 2.0 190ks. 7.7l prosek, ali se sklanjao Ferrari na Autobanu na 235km/h :D

 

Tipo 1.6mjet hatch. Uzeh da probam kada ga toliko hvalite :D

Ide bas lepo, zvuk me je odusevio, kao da je benzinac.

7l prosek i jedva je uhvatio 200km/h po cajgeru. Mana je bila uzasna buka.

 

Tiguan R-Line 2.0tdi 4x4. 11l verovali ili ne :) 4x4 bas usporava auto. Sporiji je od Octavie 1.6tdi koju sam pre toga vozikao.

Isto jedva hvata 200km/h okruglo po cajgeru.

 

Toyota CHR 1.8 (ili kako se vec zove hybrid). Trosi kao upaljac ako se mazi po gasu. 3.9l je imala normalnom voznjom na magistrali i prosek svrga 6.7l.

Jako lepo povuce, ali isto se brzo zadize na 160-170km/h.

 

Zafira 2.0cdti 6.6l uz laksu voznju i po gradu dosta (ali grad sa guzvom ranga NS, a ne BG).

 

Astra 1.6mjet sa dosta lakom nogom gasu i kratkim relacijama 5.7l kombinovano.

 

Octavia 1.6tdi 7.5l. Jako lepo ide, prosto nisam verovao da je 1.6 motor. Isla je i po 220km/h po cajgeru

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znaci “grad ranga NS a ne BG”? U BG troši više ili manje? Ja sam u NS imao prosečne brzine od 11-17kmph a većinski jedva predjem 20kmph... potrošnja astronomska pri tim prosečnim brzinama...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni 115ks i 6 brzina. Novi menjac koji je identican po prenosima onom u G7 2.0tdi restyling.

Skratili su malo 6. brzinu, ali zato idu kola i do 4000rpm u najvisem stepenu prrenosa sto je kod mene nemogce.

 

@voodoons onda ja uvek naletim u NS kada nije guzva :D

Hteo sam da kazem da je gradksa voznja, ali sa mininalnim stajanjem, ako ga i ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Leona sa 1.6 od 110, sa DSG... lepo vuce od 10-60(70) nije spor, daleko od toga, ali ja nisam bio nesto odusevljen.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nizim brzinama je 1.6mjet ubedljiviji. Barem je takav moj utisak. 

Ali od 160-170 navise kao da su razlicite kubikaze u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je dosla ova guzva prilicno mi se povecala potrosnja. Sa 50l obicnog dizela sam presao oko 650km, sto mu u proseku dodje 7.7L. Medjutim, od tih 650km mi je 200km bilo medjugradske voznje sto dalje implicira da mi po gradu trosi sigurno 8.5+ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto. Od kako su podigli brzinu na auto putu, podigla mi se potrosnja za nekih 0.2-0.3.

Kapiram brzina/otpor vazduha.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, paklena relacija Mičigen - Novi Beograd. Evo malo pre sam gledao bord, kae ovo:

IMG_20181101_155325.jpg

IMG_20181101_155335.jpg

IMG_20181101_155346.jpg

Ipak 1.3mjet rulez za grad. Sipao sam pun rezervoar G drive dizela, pa mi je sada 5,8l. Obično je bilo 6.3 sa tom prosečnom brzinom. 

Inače, jedno vreme, tj recimo 10000km sam sipao G drive i isto je potrosnja bila 5,8l/100km, pa sam posle prešao na običan ED, i skočila je. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da prenesem kuknjavu i podatke iz druge teme:

Fiat 500L 1.4t-jet 120ks, sa fabričkim TNG uređajem troši po Banja Luci 12-14l plina, tj ostvaruje fabričku potrošnju, u temi sam naveo podatke. Tako da nema mesta kuknjavi, nego treba biti realan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...