Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

1 hour ago, Marko Topola said:

Lancia Lybra, 1.9 jtd, 110ms, trece cepovanje u poslednjih mesec ipo dana, prosek 5.8-6l

Cepujem JTD vec punu deceniju :D , to je otprilike taj prosek (5.6-5.8l) za neku mesovitu voznju od 37-34 km/h prosecne brzine.

U karoseriji 3 Porte Stila moze da se spusti na malo iznad 4l bez opterecenja, magistralom.

1 hour ago, Marko Topola said:

Jedan rezervoar je vozen lagano, stedljivije, da vidim da li ce biti nesto niza potrosnja, ali neprimetna razlika u potrosnji.

Davno rekosmo, masina koja ima neocekivano malu razliku izmedju ludacki stedljive i ludacke voznje :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, prosecna brzina mi bude od 35-40kmh...

Relacije su mi uglavnom TO-KG, TO-BG, TO-AR, isao sam i par puta prosle nedelje za G. Milanovac, preko Rudnika...ima i dosta voznje po Topoli, i kratkih relacija po kilometar-dva...

Ja sam prezadovoljan potrosnjom, gde ces manje...za tih 4l na magistrali treba zivaca, koji su skuplji od ustede u potrosnji

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Marko Topola said:

za tih 4l na magistrali treba zivaca, koji su skuplji od ustede u potrosnji emoji1.png

Sve to dodje na svoje, kod mene potrosnja opada proporcionalno porastu godina :) .

A i vidis da nas uterase "u brazdu" sa ogranicenjima... Tako da mi sve cesce potrosnja na otvorenom bude stvarno smesna kada krenem negde dalje, pogotovo ako nema mnogo autoputa. Jos ako imas mogucnosti, natankas pun ED-a po okruzenju za 0.9 EUR i vozis se bagatela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro 2 meseca vec sipam po 0.95€, tako da me 100km kosta manje od 700din...milina.

Sto se ogranicenja tice, obicno vozim u granicama za onu "prihvatljivu" kaznu (uz sporazum), +20-30km/h od ogranicenja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.1.2018. at 9:50 PM, Rile_bg said:

Ja ravno 50km xD

Jel si se to preselio u Lazarevac?  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/1/2018 at 9:52 PM, nesa 169 said:

Nije napisao da li je po bordu ili sipanju. Bordovi lažu različito. Meni recimo baš jako, kad pokaže 8 bude 11,5 - 12. Jedino mi je zgodan za saznanje kad troši više, a kad manje, ali stvarnu potrošnju merim samo ''čepiranjem''.

Kakav bord,sipas pun i vidis koliko trosi.Tako svaki put.

 

On 1/1/2018 at 9:52 PM, nesa 169 said:

Nije napisao da li je po bordu ili sipanju. Bordovi lažu različito. Meni recimo baš jako, kad pokaže 8 bude 11,5 - 12. Jedino mi je zgodan za saznanje kad troši više, a kad manje, ali stvarnu potrošnju merim samo ''čepiranjem''.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, kod mene board pokazuje ekstremno precizno. Razlika board-čep nije više od 0,1 dl.
E sad, to je sa urađenim remapom na svim autima, nznm kako bi pokazivao bez remapa.
Možda bi tada lagao !
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomnožiti slikane cene sa 62 (može i za 60.5 ako nađete po dobrom kursu i oko 62.5 ako plaćate karticom) i dobijamo razliku od oko 35 rsd za dizel, npr. ;) Što je opet, donekle isplativo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja vam je razlika u potrosnji ista relacija, vruc hladan auto, mislim bas da je na radnoj temperaturi I kada se pali prvi put taj dan.

Meni obicno do posla 5km bude potrosnja oko 9l, jutros sam imao nekih obaveza pre posla I stajem do stana da uzmem nesto I resetujem bord I do posla 6.5l prosek.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zivotu mi nije padalo na pamet da merim tako nesto preko board compa :). Uopste bilo kakve kratke relacije, kad se pali lampica goriva, za crvenu i slicne metode, jer je mogucnost greske ogromna na tako malom uzorku.

Ali prateci paramete dijagnostike za ukupnu kolicinu dizela ili recimo potrosnju goriva u leru, na hladnoj masini i kada je na radnoj temperaturi - razlika ide otprilike toliko, cca 40% +/- .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

320d gradska voznja 1200km 7.9l bas kao po fabrickoj specifikaciji, otvoreni put nije 4.5 kao sto kaze fabrika vec 5.5. Prosecno bude 6.5-7 zavisi od relacija, ali po bordu 5.2:) Kazu ljudi da ima neka fora da se na dijagnostici podesi bord na bmw-u da ne laze ali ne znam kako, do sada me je svaki, osim jednog koji je bio cipovan, lagao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene Astra K 1.6 cdti ne prestaje prijatno da iznenadjuje.

 

Vozio sam je sveukupno oko 3000km i ne videh potrosnju preko 6l u lokalu / gradskoj voznji.

 

Sada sam je vozio nekih 200km u intervalima od po max 10km, ne stigne ni da se zagreje i normalnom voznjom po lokalu potrosnja izadje 5.7l.

 

Na magistrali je bas upaljac, a brzine preko 130km/h ne voli bas previse i tu vec trosi vise od 2.0.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, DraganUS said:

Po meni mana sto ne moze vise goriva da stane u rezervoar.

Za Bosnu ubacis opcionu dodatnu opremu u vidu kanistera :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je odusevila nova octavia 1.6 tdi, isto 3000km uzorak, 4.9l jeste vecim delom otvoren put ali bilo je i voznje 150-160, prosecna brzina 39km/h zbog tih 20-30% voznje u lokalu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Axic said:

@igor0511 jel u njima fiatov multijet motor? 

 

Nisam siguran koliko je tu vise Fiatovo. Znam da je blok aluminijumski sto izaziva malo sumnju u trajnost motora.

 

Inace, vec 2-3 sam probao sa 50ak hiljada km i cuje im se turbo kad su hladne. Tako da ne ocekujem neku veliku trajnost od tog sklopa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da idem do Madjarske sledece nedelje pa me zanima, vredi li sipati gorivo tamo? Evo me pri rezervi pa da znam da li da sipam sad pun kod nas ili tamo? :D

 

Vidim da je jeftinije, a da li je bolje? Mislim, tesko da moze da bude losije nego kod nas :D

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/19/2018 at 9:16 PM, Goksi1980 said:

Kakav bord,sipas pun i vidis koliko trosi.Tako svaki put.

Tako i radim. sad varira od 10,5 do 13 plina po gradu, kako kad. Najviše mi od gužvi zavisi. Prosečna brzina 17 - 20 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...