Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

I posle neko kaze najveca potrosnja u bg
Tamo ako nista drugo bar stignes da ugrejes auto do posla, u drugim gradovima ni kazaljku ne pomeri zimi (dizel).

Sent from my SM-A510F using Tapatalk


To ti pricam :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Lj_ubica said:

Meni je zimska potrosnja 8,3-8,5

+1 tu se negde krece preko 8 sa 17" gumama

Sad sam presao na 15" i ocekujem manju potrosnju, oko 7+l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne pomeri kazaljka, mozda 1mm (mada i termostst mi nije dobar kukuuu )... Posao mi na 3km od kuce...

Sad su mi gume 195/60 r15 , a letnje su bile 195/65 r15... Ne verujem da je tu razlika, nego pre u 'ladnoci ;)

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, andreja.micovic said:

+1 tu se negde krece preko 8 sa 17" gumama

Sad sam presao na 15" i ocekujem manju potrosnju, oko 7+l

Ja izmenjah od 195/65/15, preko 205/55/16 do 215/45/17 i maltene da nisam primecivao neku razliku u potrosnji... Da li je moguce da to bude skoro 1-1.5 l ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Ne znam 100%, rekoh ocekujem. Ranije sam vozio 185/65/14, tu je kombinovana potrosnja bila ajd da kazem oko 6.7l, mozda i manje tipa 6.5l. Zimi je sigurno bila 7l-7.2l

Kad sam proletos presao na 205/45/17 povecala se i potrosnja na nekih 7.3l preko leta do sigurno oko 8l sada zimi. Ovo za zimu ne mogu da kazem 100% posto sam mozda nekih 1000km presao po ovakvom vremenu, hladnoci... 

Sad sam presao na uze gume 175/65/15, evidentno lakse felne (gotovo ceo tocak je laksi osetno) i nekako, racunam da se vratim sa potrosnjom kao kada je bila prethodna felna, odnosno na nekih 7.3l.

 

Ovo je sve mereno cep-cep metodom uglavnom, posto retko kad sipam manje od punog rezervoara. 

Screenshot_2017-12-08-12-50-53-367_com.curlygorillas.mojauto.thumb.png.7719e13919f8d602042b70429d1b564d.png

 

Evo i slika. Ovde su mi sva merenja od 2013.

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, andreja.micovic said:

Sad sam presao na uze gume 175/65/15, evidentno lakse felne (gotovo ceo tocak je laksi osetno)

Bas tako, OEM alu felne su poprilicno teze od celicara. Mada stvarno nisam primetio ni blizu takvu razliku u potrosnji, zato pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je neznatna razlika u gumama, tako da povecanu potrosnju pripisujem hladnoci

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ili nemam razliku u potrošnji ili je zanemarljiva ali se zato smrzavam k'o ona stvar.

I dalje je ispod 6 l/100km. Ujutru prolazim iz Cvijićeve Takovsku, Mostar prema Dedinju, Milošev konak, Rakovački put, Miljakovac. U odlasku idem oko 20-25 min a u povratku u 15h ima gužve u Kneza Miloša, tako da tih 13 km idem 30-35min.

I board i čep kažu 5,8- 5,9 lit., prosečna brz je 24-25kmh.

 

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije začepio, kad dođe na radnu temp, milina jedna. Odprilike, taman do Miljakovca ujutru. Dobro, pustim grejanje i ranije ali se i skočopizdim. Negde kod Mostara krene sa nulte tačke, mislim da je to 50 °C.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. To ima malo uticaja ali ne mnogo. I službeni 1.7 cdti i 1,3 mjet istu muku muče.
Čim se malo jače potera, brzo stigne na radnu temp. Po gradu je sve na vrh gasa, meni žao da ih hladne lupam po gasu.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj, doduse ja vozim samo duze relacije.

Ili razlika u potrosnji ne postoji, ili je minimalna.

 

Ali zato, dobrih 8-10 minuta mu treba da pocne da duva vruce. Naravno ne gazim ga dok se ne ugreje, sve po PS-u.

Svako jutro kazem - A kupicu sledeci sa webastom, nema sile! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To u SuperB je onaj lažljivi softver za varanje sa izduvnim gasovima pa tako laze i za potrošnju jer je jel’te usko povezano jedno sa drugim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo po sipanju je realno merenje, a ostalo je varka, koja varira od jednog do drugog prizvođača. Meni je na Citroenu pokazivalo 8 po gradu, a na sipanju 12 i to je to. Bitno je samo da izmerite bar približno kolika je razlika između borda i realnosti. Kod mene se potrošnja uglavnom kreće oko 50% više nego što mi bord pokazuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, voodoons said:

To u SuperB je onaj lažljivi softver za varanje sa izduvnim gasovima pa tako laze i za potrošnju jer je jel’te usko povezano jedno sa drugim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Verovao ili ne bord im je ekstremno precizan. A sto se laganja sa izduvnim tice meni je jako zao sto nisam zakacio kola sa tim softwareom posto trose dosta manje od nezagadjivaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste offtopic, ali Skoda ima u zadnje vreme vecu prodaju nego sto je VW projektovao sto utice na deo kolaca koji ide VW-u.

Bila je i neka prica da ce zbog toga podici cenu motora koje salju za Skodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...