Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

14 hours ago, voodoons said:

Sad ispada da ako je bolji auto mora se sipati pun rezervoar? Nekom 10l traje jedan dan, nekom 20 dana. I sad taj drugi treba da sipa 50l pa tako triput godišnje? Kakve veZe ima ko koliko sipa koji god auto da je u pitanju?


Sent from mighty voodoo magic ;)

Ja sam uvek u svaki auto sipao pun rezervoar jer jedino tako mogu tačno da izmerim potrošnju. U kompjuter se ne uzdam jer sam već video da laže masivno, mada doduše progresivno.

18 hours ago, djunis82 said:

308, 1.6 HDI, 112ks

 

Za prvih 5.700km, prosecna potrosnja 5.34

Racunam da je tu bilo oko 1.,5-2.000km autoputa, oko 2-2.500 i ostatak grad

To ti je po kompjuteru ili ovako na pumpi?

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih 4000km kombinovane voznje(70% gradske,Beograd). 13.7 km/l mi pokazuje bord. Sto dodje oko 7.3 litre na 100km.

Da kazemo da mi realno cepa 8 litara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nesa 159:

 

Podatak koji sam dao je isključivo po pumpi.

Početkom svakog meseca sipam gorivo do vrha i tako pratim. 

Kompjuter laže za 0.5 litara

 

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si dobar. Meni je potrošnja tačno 50% veća od onog što pokazuje kompjuter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada samo to, mada bi možda manje odstupao kad bi merio potrošnju benzina. To nisam nikad probao, verovatno i neću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam 430km sa 34l, sipano na NIS-u, matematika kaže 7.9L/100KM a bord 7.1L/100KM pri prosečnoj brzini od 22Km/H.

 

Ubiše me ove gužve, letos je bilo skoro litar manje (Ali i 10KM/H brže) na istoj relaciji (Mirijevo - NBG)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista meta, isto odstojanje, ista prosečna brzina, auto Fiat Midea 1.3mjet. Zadnji put mi je prosečna brzina bila 21km/h, prešao sam 606km, sipao sam 39,5l goriva, potrošnja po bordu 5,7l/100km, realno 6,5l/100km. To je to, u poslednjih 26500km, ne brinem se :D Sipam uglavnom na NIS u Mirijevu. Što je zanimljivo, klima ne diže potrošnju puno, tačnije ne primetim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Smireni said:

Au jbt 606km pri prosecnoj brzini 21km/h. Svaka vama cast! Sta ste vi, zen masteri? :D To je da poludis.

Reče lik kojem je nick Smireni :D

19 minutes ago, marko.jovanovic said:

U decebmbru mi je obično 19km/h :(

ima da ubacim u auto SDO, flašu vode od 2l, i praznu flašu za pišanje u nju.

Ja još nisam doživeo zimu na ovoj relaciji, ali zbog ovog tvog komentara se izuzetno radujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga i ja sam hteo tamo al je izbor stanova za izdavanje tragičan (Za ono što sam ja hteo trebalo je oko 300-350e a ono što plaćam u Mirijevu + gorivo je i dalje jeftinije od toga). Videćemo za kupovinu kad do toga dodje, al bez 100k (Sa adaptacijom nekom) tesko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako juris recimo neki komotan dvosoban stan u mirnijem delu blokova (sa mogucnoscu adaptacije na 3.0) i 80-ak somica moze da zavrsi posao za Stage 1.

A uz stalnu pratnju ponude, ako si sa sredstvima na pravom mestu u pravo vreme i u kontaktu direktno sa investitorom - mogu relativno povoljno da se nadju fine, manje zgradice u novogradnji sa svojim dvoristima i parkingom, na vrlo lepim i mirnim mestima. Kirija je uvek najgora opcija, posto je tema o potrosnji :P.

Da se vratim na temu, meni po tim kolonama uopste nikad nije bilo do goriva, nego sto drndas i svoje zivce i kvacilo :) . Srecom po mene, do Autokomande idem kontra smerom od vas na/sa posla. Uvek mi je zao maltretiranja ljudi (a poznajem ih prilicno) koji ujutru idu ka NBG na posao, a popodne nazad, guzve su uzasne, gledam ih svaki dan.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guzve su haos.  Jb kao da svi sa NBG rade preko Save, a mi sa ovae strane svi radimo na NBG. Desilo mi se par puta da sam upao u guzvu petkom. Pa to je za plakati. Sva sreca pa do posla imam par sekundi pesaka sa kreveta na stolicu. Usteda neverovatna.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Ako juris recimo neki komotan dvosoban stan u mirnijem delu blokova (sa mogucnoscu adaptacije na 3.0) i 80-ak somica moze da zavrsi posao za Stage 1.

A uz stalnu pratnju ponude, ako si sa sredstvima na pravom mestu u pravo vreme i u kontaktu direktno sa investitorom - mogu relativno povoljno da se nadju fine, manje zgradice u novogradnji sa svojim dvoristima i parkingom, na vrlo lepim i mirnim mestima. Kirija je uvek najgora opcija, posto je tema o potrosnji :P.

Da se vratim na temu, meni po tim kolonama uopste nikad nije bilo do goriva, nego sto drndas i svoje zivce i kvacilo :) . Srecom po mene, do Autokomande idem kontra smerom od vas na/sa posla. Uvek mi je zao maltretiranja ljudi (a poznajem ih prilicno) koji ujutru idu ka NBG na posao, a popodne nazad, guzve su uzasne, gledam ih svaki dan.

 

 

Paaa tako nekako, samo što u 80K baš ne možeš da se uklopiš sa ful upgrade sa 2.0 na 3.0, u bloku 70.

Inače, počela je da me boli leva noga, ima da menjam kvačilo i cilindre, ne znam šta više da radim. Samo više da se preselimo, daj Bože do nove godine. Sve više razumem ljude koji voze automatike, barem štediš noge i živce :), mada nije za mene, ionako spavam za volanom.

28 minutes ago, DraganUS said:

Guzve su haos.  Jb kao da svi sa NBG rade preko Save, a mi sa ovae strane svi radimo na NBG. Desilo mi se par puta da sam upao u guzvu petkom. Pa to je za plakati. Sva sreca pa do posla imam par sekundi pesaka sa kreveta na stolicu. Usteda neverovatna.  :)

U poslednjih 10 godina radim na Novom Beogradu, sa jednim izletom na Železnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U poslednjih 10 godina radim na Novom Beogradu, sa jednim izletom na Železnik.
Dacu ti Cromu na probu da malo odmoris nogu.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, marko.jovanovic said:

Paaa tako nekako, samo što u 80K baš ne možeš da se uklopiš sa ful upgrade sa 2.0 na 3.0, u bloku 70.

Slazemo se, ali dosta zavisi od koje startne cene krenes i stanja na licu mesta ;) . Pre 2 godine je sestra pazarila i sredjivala stan bas u 70.-om, u cetvorospratnicama blize Savi, pa sam u toku jer sam pomagao. Licno preferiram korektnu novogradnju u manjoj zgradici u mirnom kraju, sa sopstvenim dvoristem, ume da iskoci fina ponuda samo treba pratiti i reagovati na vreme... Za manje para moze da se nadje ista struktura ali naravno u manjoj kvadraturi, bez cimanja sa prepravkama, pa ko sta voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Croma mjt 120 ks- 602 km do Stare Planine,prilicno zahtevnih 200 km puta, ostalih 400 km AP sa tempomatom na 120 km/h. Potroseno 35,1 litar goriva - 5,83. Po bordu 5,40 lit/100 km. Ja prezadovoljan...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, DraganUS said:

Guzve su haos.  Jb kao da svi sa NBG rade preko Save, a mi sa ovae strane svi radimo na NBG. Desilo mi se par puta da sam upao u guzvu petkom. Pa to je za plakati. Sva sreca pa do posla imam par sekundi pesaka sa kreveta na stolicu. Usteda neverovatna.  :)

veceras sam vise od pola sata prelazio gazelu,haos,auto na autu,isao sam sa nbg ka autobuskoj,oko pola 6,da moram svaki dan da idem tako izabrao bi gradski

i tako odmah se poveca prosecna potrosnja i prosecna brzina,ludilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu otkacio lambdu koja mi pravi probleme, danas sipao 20 litara benzina, i pola boce aditiva za ciscenje dizni. Osijek-Sombor, vozanje po okolici, pa nazad, ukupno oko 180km, taman se upalila rezerva. Neki preliminarni izracun kaze oko 11,7 litara. Kako je bilo, ja zadovoljan. Ako sredim lambdu, mozda bi mogla potrosnja i koji decilitar dole.

Edited by maximus80

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Smireni said:

Au jbt 606km pri prosecnoj brzini 21km/h. Svaka vama cast! Sta ste vi, zen masteri? :D To je da poludis.

A šta ja da kažem? Meni piše 18. :(

Inače danas sam sipao, ispalo je 11,3 plina. Sve u gradu.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...