Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ne znam, nisam imao zimi toliko povećanje osim kad je sneg i led, pa moram polako. Trenutno mi auto troši isto plina kao i u oktobru, samo benzina mnogo više. S dizelima isto nisam imao neko povećanje sem u slučaju nevremena kao što sam već pomenuo. Ono kad je pre par godina bio veliki sneg išlo mi je i na 16 - 17 u gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam veće zimske pneumatike, nego inače. Letnje su 195/55/15, a zimske 195/60/15 (razlika u veličini je oko 4%, a ne prepoučuje se da razlika bude preko 3%), tako da kontam da i to diže potrošnju za pola litre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isključivo mislio na vožnju van grada (samo otvoreni put). U gradu se za potrošnju najmanje "pita" vozač.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Martin said:

Ja imam veće zimske pneumatike, nego inače. Letnje su 195/55/15, a zimske 195/60/15 (razlika u veličini je oko 4%, a ne prepoučuje se da razlika bude preko 3%), tako da kontam da i to diže potrošnju za pola litre.

Ma ne diže ti to potrošnju jer za toliko pri istoj brzini imaš i manje obrtaja. Osetilo bi se jedino da su ti gume i šire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na potrošnju utiče težina i sirina tocka, visina utiče da laze kilometar sat i ako su veća odstupanja moze brljaviti abs senzor i sva elektronika koja se oslanja na njegova očitavanja


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče se vratio iz Austrije, prosečna brzina 110km/h, potrošnja po bordu 5.7l po džepu 6.3l, ali non stop je duvao jak vetar od Austrije do kuće i uglavnom sam vozio oko 130-140km/h 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2017 at 4:18 PM, alfini0507 said:

Iskreno emoji106.png

Sent from my E2105 using Tapatalk
 

Kad dođe vreme za prodaju, počećemo da smanjujemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po bordu 12km/lit sto mu dodje oko 8.3lit na stotku,gradska voznja svakodnevna po 20ak i vise km. Realna izmedju 9 i 10 po mom merenju cep do cepa :)sad po zimi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuli su snegovi. Mislio sam da ce mi dosta dici potrosnju, ali za sada nije strasno. Sinoc sam sipao i ispalo je 13,3 l plina u iskljucivo gradskoj voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto JTD 59kw,sipan pun pred NG...voznja po 3-4 km po ovim minusima,uvek hladan+neispravan protokomer......7.5L/100km.

Mislim da mu je to maximum potrosnja odkad ga imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 6000-8000 dinara po ovim malo poznatijim prodavnicama.Pokusao sa ciscenjem ali ne pomaze.

Sobzirom da je original izdrzao 150000 nije mi zao dati,ako bude izdrzao barem jos 100 000.

Potrosnja je zbog njega otisla skoro litar gore jer kad je bio onaj minus 2012 tad mi je potrosnja bila oko 6.5-6.8 po BG-u.(isti rezim kao i sad) plus sto izgleda i termostat ostaje malo otvoren pa se fino nakupilo:(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti na dijagnostici pokazao da je pokvaren protokomer ili si na drugi nacin to provalio?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

krenuo je da ima osetan pad snage posle 3000 obrtaja,prvo samo ponekad a onda sve cesce i cesce i postaje trom.Skinuo sam dzek sa protokomera i zatim provozao tako i auto se ponasao normalno,bez pada snage.

Onda sam kupio dijagnostiku gde je bila greska P0101 i da je signal previsok i posle brisanja javila bi se odmah da bih kroz pracenje parametara video da ne reaguje senzor uopste.

Pokusao sam sa ciscenjem sprejem za kocnice ali nije uspelo,isto se ponasa.

Senzor za temperaturu usisanog vazduha koji je u sklopu protokomera radi ok ali nema popravke tu,samo zamena.Po forumima i vidim da mu je vek trajanja izmedju 120 000 i 150 000 tako da mu je to radni vek izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda neće. Meni inače prešlo 14. Dobro, ima malo i grejanja u mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova Octavia trosi manje nego sto joj bord pokazuje. dva puta sam za sada testirao od cepa do cepa....

Presao od zadnjeg punjenja 790km od cega oko 500km cisti  grad sa 48,6l sto daje rez. od 6.15l/100km, na bordu 6,7l...

Prethodno punjenje isto tako oko 5l razlike u odnosu na bord, sto bi rekli laze u moju korist....:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle nedelje je išlo mi oko 12, da bi za vikend palo na 11. Dobro, manje saobraćaja i noćna vožnja uvek smanjuju potrošnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U januaru od cepa do cepa 7,10 l. Bord pokazuje 6,5 l. Voznja grad- otvoren put otprilike 50-50. Od februara sam na odmoru tako da sam presao samo oko 70 km po gradu, a bord mi pokazuje 8,2 l 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja libra potrosnja je ovakva.Kombinovano magistrala,grad i selo 6.5l-6.6l.Al moja gradska voznja nije ni upola vase,ipak je Cacak manji grad i nema tu nesto mng da se vozi po gradu.Magistralom mi trosi 4.0l-4-5l auto put skoro sam bio po trip 120-130 kmh brzina od 3.5l do 3.8l .Po selu gde su vec usponi ,te saltanje i nizu pa u visu radi mnogo dobrih puteva srbije zna da ide potrosnja od 5.5l-7l.Kada sam bio na zlatiboru izracunao mi je bord potrosnju prosecnu 7l sto je i vise nego sjajno,ocekivao sam oko 8l.Uglavnom i ne marim mnogo za potrosnju,kada mi je malo toplo upalim klimu,jedino je ne palim tipa kad vozim nekih 4-5km onda prozor.Inace zimi stalno grejanje i leti klima stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očito onda nije nešto u redu s mojim Grande Puntom. Jutros sam napravio 400 km autoputa, prosječna brzina od jedne naplatne kućice do druge 123 km/h i prosjek 6 litara. S obzirom da ima 6 brzina, trebao bi proizvoditi naftu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...