Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Upravo ova aplikacija sto je aleksa postavio 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat  Punto  1.2  8v.

Sipao sam preko Pavlovica mosta, kod Neskovica:

 

IMG_20161127_061506 Ša1.jpg

 

Posle predjenih 107 km u jednom pravcu

(otvoren put, auto-put i malo gradske voznje)

 

IMG_20161127_121455 Pa.jpg

 

komp (u autu) mi je na kraju pokazao potrosnju 4.9 litara.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/22/2016 at 8:25 PM, aleksa_indjija said:

IN - Pavlovica Most... zadovoljan.

 

IMG_20161122_095052[1].jpg

 

Ispostovana procedura za ulazak u Bosnu:lol:

 

IMG_20161122_095058[1].jpg

 

U metar ista kilometraza, sa 530xd automatic. 

 

Onako sto bi se reklo bez stednje.:D

 

IMG_20161130_101215[1].jpg

IMG_20161130_101222[1].jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da upisem prvu potrosnju Leona :)

Bord kaze 5l, cep-cep 5.2.

 

Vidim da manje trosi kako raste kilometraza, ali pravo poredjenje sa Stilovim rezultatima ce biti kada otopli. Za sada za nijansu manje trosi.

 

I jedna zanimljivost. Sa Stilom sam najmanje video famoznih 3.9l/100km u sred letnje noci od NBG do Batajnice. Veceras sam sipao na Zmaju i do kuce kaze ovako:

 

 

IMG_0807.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bilo prošli put 12,4, a sinoć kad sam sipao i sračunao 12,7. Sve gradska vožnja. Ne diže mi mnogo potrošnju plina zimi osim ako ima mnogo snega. Međutim, potrošnja benzina raste i nekoliko puta zbog toga što mu mnogo duže nego na leto treba da dobaci 30 stepeni. Leti je to zanemarljiva stavka. Otprilike ispada koliko sam računao da mi je sad zajedno s benzinom potrošio ekvivalentno sa 13,5 litara plina. Nije strašno, ali ako padne sneg biće dosta više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto mi je zanimljivo da vodim tabelu o kolima (potrošnja, delovi...) baš se sad sabrao. Od jula 2013. do sada pređeno 66808 km, a potrošeno 4230.58l goriva. Ukupno 6,33l/100km, što dođe ok potrošnja za 1.9jtd, karavan. Pošto nemam očitavanje potrošnje na tabli, po moj auto aplikaciji, po ovim zimskim mesecima je 6,96 l/100km za zadnjih mesec dana, a 6,7 l/100km za zadnjih 6 meseci. U ovoj aplikaciji vodim potrošnju možda zadnjih godinu dana. Nikako da prebacim sve iz tabele u aplikaciju :) 

 

Mislim da je ovo ok i da retko može značajnije manje. 

 

Mada od potrošnje, značajnija mi je stvar koliko me košta 100 km. Pošto u zadnje vreme više sipam u BiH (tamo napunim rezervoar a ovde sve sipam po 2000 din), za ovu gore km sam došao do računice da sam trenutno na nekih 800 din/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je zapravo bitno koliko voziš po gradu, a koliko napolju. Reče mi jedan kolega s istim autom kojem inače dosta verujem da je uspeo isključivo po gradu da spusti na 6,9. Vozi veoma lagano, tako kao i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za predhodnih mesec dana sam presao 396 km,sipao 40,62 l sto ispada 10.25 l /100 km .. Sve grad.. Inace izbacuje mi gresku da mi ne valja lambda sonda,nju menjam za 2,3 dana.. Pa cemo videti da li ce biti promene..

 

Radi se o Fiat Puntu 1.2 16v ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrički bi trebao da ide ispod 8 benzina, a ako voziš na plin, onda je to tu negde.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stojadina onomad nisam mogao (to sam vozio dok sam živeo u BG), ali računam da je Punto savremeniji.

 

On je iz Valjeva koliko vidim.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite ljudi,nije me bilo,imao sam dosta obaveza.. Vozim samo na benzin bmb95 @nesa 169.. I da iz Valjeva sam,ispod 10 tesko @baron21.. Videcu kada zamenim ovih dana lambda sondu da li ce doci do smanjenja potrosnje.. Sa dosta njih sam pricao,kazu 7-9 l po gradu,a kod mene preko 10.. Zar sam toliki baksuz :D 

 

Evo greske sto izbacuje oko lambda sonde..

 

Screenshot_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da znas da ti ta sonda regulise gorivo. Tako da kad je zamenis potrosnja ce da ti se smanji. Ne moras cak ni novu da uzimas, kod tebe je sa 4 cize, gruni polovnu ispravnu i teraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam znam druze.. Jeste sa 4 zice.. Polovnu cene ljudi 20eura ,2400 + postarina,a 5500 Bosh nova.. Uzmem novu resim problem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjevo-Beograd (Pasterova)  101km - potrosnja 4.9 l /100 km..

 

Koliko me sada ovo zbunjuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moni je Dedra mogla trošiti i 6.2l/100km na otvorenom putu, međutim kad me neko pita koliko troši ja kažem 7 do 8l. Tako izbegnem nepoverljive poglede i dodatna objašnjenja.

Edited by Đađo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešavalo se doduše i to da više puta prelazim jednu te istu kilometražu, na istoj relaciji, sa jednakim opterećenjem vozila, a rezultati budu različiti.

Većinom zavisi od kvaliteta goriva, ali najviše od raspoloženja za vožnju tog dana, tj "snagom" noge na gasu.

Inače i dan danas ovu potrošnju mogu da zabeležim bez problema i to sa normalnom vožnjom, bez nekog izrazito štednog režima, ali može da se popne i do osmice. Pričaju da nekima potroši i više, ali kod mene toga nije bilo.

Napomenuću da na satu još nemam 150K km, kao i to da je na autu još uvek sve fabričko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, tu dosta utiče i gustina saobraćaja, a to ne možeš da regulišeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vidim, tu ide malo grad, malo napolje, je li tako? Ovi moji ovde što voze samo po gradu Mareu JTD nikako ne uspevaju da spuste ispod 7, a često bude i 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je uvek ista potrošnja: 5,9-6,6 po bordu (realno 6,9-7,6l/100km), pri resetovanju na svakom sipanju, tj na oko 600km. Prosečna brzina mi je za poslednjih 2000km mi je 19km/h, potrošnja po bordu 6,2l/100km.

Kada je prosečna brzina 20km/h, potrošnja je 5,9l/100km. Vozim samo po Beogradu poslednjih 2000km, nisam makao nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1.1.2017. at 8:15 PM, nesa 169 said:

Da, vidim, tu ide malo grad, malo napolje, je li tako? Ovi moji ovde što voze samo po gradu Mareu JTD nikako ne uspevaju da spuste ispod 7, a često bude i 8.

Mda......evo, danas gledam, kazaljka pala na drugu tačku odozdo, a prešao samo 300 km, a kada je temp u + to je minimum 400 km!!!! :lol:

 

I tako svake zime, istripujem se da nisu dizne propiskile ili slicno. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...