Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

On 7/23/2016 at 2:22 PM, totti said:

uploadfromtaptalk1469276437563.jpguploadfromtaptalk1469276447433.jpg

Sa klimom. Dakle, ide u rasponu od 6.6 do 7.4, u zavisnosti od pravca, vetra i zavetrine.

Šta je bre ovo emoji90.png okrenulo slike? emoji37.png

Svaka cast Totti,:clap: C4 je vrlo lagan auto iako je prilicno kabast, verov ga ebe aerodinamika pri ovoj brzini, fali tu 6-ta za autoput.....

Kakav im je poluautomatik? Imao sam priliku da ga vozim u PUgu 508 e-hdi, i prilicno je kljakav (citaj sporo prebacuje i trza) u ful auto modu iako je stvarno ekonomican, Navodi se da on ima 270NM dok manualac 240NM???? MIslim je li kvarljiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nešto kvarljiv, ali je baš tako kljakav kao što kažeš

Mene uopšte ne zanima da ga imam

A aerodinamika mu nije jača strana. Dosta je povišen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali je interesantno igrati se sa tasterima na volanu, imas utisak da si  Schumacher........:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pričao sa vlasnikom jednog predivnog auta: BMW E39 4.4V8. Automatik, koža, sve u fulu. Čovek ga ladno vozi po svaki dan, ide sa njim na posao, od Zemuna od Sinagoge do Airport City-ja. Vozi ga na benzin, kaže po gradu mu troši 17-18l. Ja ne mogu da verujem da troši tako malo, ipak je to V8 od 4.4l od 286KS.

Pa Ticmin Accord 2.4 po gradu troši 12-13l. Ozloglašene Lancia Lybra i Kappa sa obicnim 2.0 20v troše isto 12-13 (ako sam dobro shvatio vlasnike, neki kažu i preko 15).

Šta sam hteo da kažem, ako neko ima šemu da registruje auto, onda mu nije neka razlika da tera V8 od 4.4l u odnosu na nekog benzinca od 2-3l. I što bi se smarao sa turbom i glupostima, ovaj nema nikakav lag, vuče odmah, nema turbine koja može da rikne... 

Možda ja pogrešno posmatram stvari, ali po mene gde je 13l tu je i 18l (da se odmah razumemo, meni je sve to sumanuto, zato i teram papučomobil sa 1.3mjet od čeličnih 70ks). 

IMG_20160728_114355.jpg

IMG_20160728_114403.jpg

IMG_20160728_114429.jpg

IMG_20160728_114438.jpg

IMG_20160728_114452.jpg

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

18,9 l kaze fabrika za taj motor po gradu,a znamo da Beograd nije taj grad :) tako da mozemo samo da nagadjamo koja je stvarna potrosnja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa velika je razlika ako on pod "gradom" naziva Zemun-Airport city, nije to ni G od Gradske voznje.

 

 

A to sto kazes da gde je 13 tu je i 18..pa ne bih se slozio. Nije to mala razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da ima svoj smek, ali je nazalost inferiorniji u odnosu na novije 2.0 motore.

Dosta veca i teza nova petica f10 sa 2.0 benzincem 528i ubrzava bolje i trosi manje iako ima 40ks i 70nm manje.

Послато са GT-N7100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam ga pre neki dan na semaforu ka Jurija Gagarina, stajao sam pored njega i zapamtio  tu znackicu 4.4, prelep auto ali  sam se bas cudio ko je lik i cime se bavi kada moze da prisusti sebi takvu masinu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad na to dodas 10 litara benzina preko onoga sto trosi 1.9jtd

Dodje se tu do vec do jednog Stila ili Alfe 147, jednog lepog All Inclusive letovanja za celu porodicu,...ma mozes da biras sta ces sa 2500+ EUR :)

Apsurd je da auto vredi ni duplo vise od te cifre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da ce mene Kappa da omlati po dzepu oko potrosnje ali jok..Evo sa sekventom za 1000 dinara (65 din/l) predjem po gradu 90km, sa punom bocom 47L predjem oko 310-320km..Na otvorenom je mnogo bolja prica..Za 2.4 je to dzabe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pajo, koja ti je prosečna brzina po gradu? Da li je moguće, kao što si rekao pre, da kappa 2.4 20v troši manje od 2.0 20v?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj sto vozi V8 BMW bas ima para ko blata,pa kolika je samo registracija samo

Meni je musa sasvim dovoljna ,netreba mi jace,samo da uvek mogu da sipam i da vozim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merak ima cenu, svi znamo. Idea 1.3mjet počinje polako da me smara, džaba mi mala potrošnja kad ne ide. 

Evo danas sam se vozio sa drugarom u njegovom Gnoj 4 1.9tdi od 206ks na točku, cepa ga ko tuđeg, i troši 8.5l, sa sumanutom vožnjom, ko nije navikao neka ne seda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oće li biti nekog posta u kom ne spominješ tog Golfa? :lol:

 

Što se tiče potrošnje - 1480km uzorak, čep-čep, Novi Sad - Loznica - Ulcinj - vožnja po primorju, negde s klimom, negde bez, pun gepek stvari i nas dvoje u kolima - povratak preko Baošića, odlazak do Dubrovnika i nazad za Loznicu pa Novi Sad, ko je vozio tim putem preko Bosne zna kakve su krivinčuge u pitanju, bez ikakve štednje, čak su neke deonice izgledale kao velika nagrada BiH (noćna etapa), pa onda još dodatnih 100-150km po gradu i full točenje do čepa - rezultat 5.03 litre na 100km. 1.9 JTD bez protokomera, remap na najviše što može sa stock hardverom :) Evo i jedne fotke položaja kazaljke za gorivo i pređene kilometraže nakon što sam stigao dole :)

 

 

20160725_071835.jpg

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, crk'o još pre 5 godina, džek napolje, mapa prepravljena i gas :) Kažu ljudi troši više tako, al' eto :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nije slabija, samo nema gustih oblaka dima iza, nego proredjenih :D

Sent from my SM-G930F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...