Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Novi Sad - Tasos - Uzice - Novi Sad

 

20150704_215819.jpg

 

do Tasosa je potrosnja bila 5.8, prosecna brzina 100km/h

Edited by Srebren Croma

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam jako zadovoljan, inace auto je bio skroz pun cak smo nosili i deciji krevet (koji se sklapa) i dusek naravno

nedelju dana posle mora sam isao turu Novi Sad - Uzice - Beograd - Novi Sad i potrosnja je bila 5.1

Edited by Srebren Croma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 156 jtd,8v.Auto put (120-130) 6,3 l,lokalni putevi (60-100) 5-5,3 l,grad leti (BG) 7 l a zimi 7,5-8 l.Metoda merenja: od cepa do cepa.Kod alfi veze nema sta pokazuje bord u odnosu na realnu potrosnju.Moja konketno odstupa za oko 0,8 l od realne potrosnje tako da sam se opasno u pocetku ispaljivao sa izjavama o mojoj potrosnji :whistle:  kao na primer da mi je do Grcke i nazad trosila 4,7 l/100km :clap: .I jos nesto moze i ispod ove potrosnje a i iznad sve zavisi kako sam raspolozen :evil: .Ovo je za neku normalu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ga dopunio posle tačno 380km. Pun do vrha, do same ivice, 20,3 lit. Bord je tačan u bobu, pokazuje 18,6 km/l, što iznosi 5,4 l/100. Sva kilometraža je kuća-pos*o, i do drugara po Bgd-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

620 pređenih kilometara sa

ef42f4767c035ff7b477030d89db7804.jpg

Čep - čep. 5,88 l/100 km

Isključivo Novi Beograd, bez vangradske vožnje, klima 50%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet sa jakim potrosnjama :-)

prosjek 8.8l sve grad i sve pod klimom i sve gazenje :-) par sati je radio na leru pod klimom pa je malo jaca potrosnja :-) ali teska noga :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greska,mislio sam da pisemo samo o jtd i slicno.Reno senic 1.5 dci 106 ks sa 6 brzina koji imam ali ne spominjem ga zato sto sam skapirao da je ovo forum o zabarima ima  potrosnju najmanju od svih automobila sto sam ikada imao ali sama voznja u njemu je bar meni :thumbdown: (ne racunam smarta koji moja zena vozi jer to i nije auto) Prosek sa senicom na 2000 km je 5,2l,a bord mu se gadja sa pumpom.

 

A sto se tice potrosnje na alfi sve je besprekorno ali to kaze matematika nazalost,mozda gume 18 cola jbem li ga ali ide ko djavo a lezi ko pegla

Edited by Joca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citiraću kolegu Cileta: "Život je kratak da bi se trošio na ružne žene i francuske automobile sa malom potroškom"

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

This time next year isteraćemo sa foruma i ovo malo žabara što je ostalo

 

Citiraću kolegu Cileta: "Život je kratak da bi se trošio na ružne žene i francuske automobile sa malom potroškom"

 

:cheers: E pa sad....Ima po malo istine u oba posta, ipak mnogo vise u ovom drugom :beer:

Edited by Joca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci za 2,2 HDI od 1890kg sa 5 osoba u njemu + klima

Naravno, trenutna ea7c78043343b6138fe668b48137d6eb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1830 km ukupno od toga 1500 bg-halkidiki ostalo zujanje po Solunu, Skoplju i Kumanovu.

Potrosnja ukupna 8.2l plina.

Pun auto, klima i 2 bicikle pozadi :) ja prezadovoljan.

Stilo 1,8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde pređeš 200 km sa potrošnjom od 6,5 l/100 plina ?

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relacija Arandjelovac - Kragujevac.Vecinom 6 brzina I ostatak po gradu. Mesovita voznja. Ja racunam oko 7l plina na 100km.

Edited by mudri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni po gradu varira potrosnja izmedju 7-8l u zavisnosti kako ga vozim.Ispod toga nema sanse.Na otvorenom sam merio kada sam isao za Bg 5l mereno cep.Voznja totalno umerena po ogranicenju mozda 10-20km preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni po gradu varira potrosnja izmedju 7-8l u zavisnosti kako ga vozim.Ispod toga nema sanse.Na otvorenom sam merio kada sam isao za Bg 5l mereno cep.Voznja totalno umerena po ogranicenju mozda 10-20km preko.

Plina ili benzina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...