Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Gas u patos i tako jedno 20km auto-puta? Ako tada nije nagurao max brzinu ja ne znam kad je.

Sad ga i ti pretera da idem 120 a da trosi 9L na ap-u :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini aplikaciju pa proveri...

Meni na Lyvri bord pojazuje 6,3l/100km, a mojom racunicom (koja nije 100% precizna) dolazim do beke potrosnje od 5.5l... Kad je upalio rezervu sipano 2500din, posle 305km upalio ponovo lampicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Punto ima 850kg. Sta radi ta app?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je problem da Puntic ide max 160?  :coffee:  :wacko:  ;)  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile to čak i ja znam. :) Fabrika to testira u nekim svojim experimentalnim uslovima.

Ne može urban consumption biti isti u BG-u, Novom Sadu, Dalasu i Moskvi.

Pa nemaju čak ni istu gradsku potrošnju ljudi koji žive na NBG-u i ljudi koji žive na Karaburmi :)

Živa istina, ja živim na Karaburmi, svaki dan na posao i nazad moram da prođem kroz centar, kretanje iz mesta stotine puta, potrošnja extreme! Nema tih proizvođačkih specifikacija, vrste motora, vrste goriva i tehnike vožnje koja može da je smanji!!! :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko REALNO trosi Punto 1.2 8V. Fabrika u gradu kaze 7,2 koliko je to realno? Da li stvarno trosi manje kao sto vidim da ljudi pisu, tipa 6.5, 6.4 u gradu.

 

 

Realno Punto 1.2 8v, u strogo BeograCkoj voznji trosi od 7L do 15L (pricam o plinu), vozio sam ga 1,5 god, i taj rezultat se uvek javljao. Sve zavisi kako ga gazis i koliko klimu koristis.

 

 

Po tehnickom uputstvu moze da ide ovoliko:

 

Untitled.jpg

 

 

Sta je problem da Puntic ide max 160?   :coffee:   :wacko:   ;)   :laughing:

 
Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam klimu, a voim da ga ocepim do daske :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusacu, kazem pokusacu, da ga vozim do 120 i da vidim sta ce mi reci kada stignem tamo. :D

 

Jbt Cile voleo bih da vidim šta bi pisao da sedneš u nešto što ide do 100 za manje od 15 sekundi. Baš me zanima šta bi rekao.

 

Kada čitam tvoje postove dođe mi da prodam Stila i uzmem Punta. Nekako sam stekao utisak čitajući tvoje hvalospeve da daleko bolje ide.

 

 

 

Elem, dugo nisam resetovao bord zbog 10km vožnje :) I baš kada sam resetovao uhvate me dva semafora, ali opet je ispao zanimljiv rezultat. Najmanje što sam slikao na bordu od kad je Stilo kod mene.

Inače, ultra lagana vožnja je bila, 4. brzinom 70 i 5. 90.

 

IMG_20150510_000331.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna metoda :)

E39 3.0d 5.6 za sada testiran samo na otvorenom( 450km dosta lagana voznja) videcemo kad pocnem I po gradu da ga vozim I na otvorenom malo ostrije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična metoda da se hvalim potrošnjom koja nije realna :D

 

Nego bilo mi je dosadno večeras, veći deo puta nigde nikog nije bilo pa sam čačkao navigaciju.

 

Koliko kaže na otvorenom? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne Igore, nista ne valja sto ja imam. Samo ti cepaj svoje, a ja cu svoje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre cepam? Vidiš da troši 3.9l :D

 

Ne kažem ti ništa loše, ali brate pretera ga.

 

Koje crno potapanje gasa i navlačenje na 1.2 motoru. Zna se za šta je taj motor i kako ide. Prilično sam siguran da sam sa tim motorom prešao više od tebe i znam kako vuče i da mu je već na 140 dodavanje gasa samo nepotrebno nalivanje goriva koje ne može da sagori, a kamoli da hvata 160 tako kad ti se prohte.

 

A da ne pričam o tome kako ubrzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ne mislim na Igora i ovo zezanje sa navigacijom... Ali uvek sam se divio ljudima koji na osnovu par km ili kracih voznji, nasutih par litara ili pomocu lampice za rezervu pokusavaju da daju neke relevantne zakljucke o potrosnji.

Cisto da se dopisem, juce natankano standardno do vrha:

44.6 l , 722 km, 6.17 l/100km. Od toga oko dve trecine gradske voznje, prosecna brzina 34 km/h.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta cu ja kada nemam bord a ne bih neesto ni da ga tankiram do vrha za sada. Tako da mogu da se uzdam samo u ELM i njegovu procenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa ovim što je rekao Igor ali 1.2 u Zuntu nije uopšte mrtav motor.

Baš me juče vozio ortak jer Stilo čeka servis cilindra kvačila.

Kada nije natovaren lepo vrti i navlači. Naravno, ni blizu kao JTD ali u odnosu na konkurenciju daleko bolje. Pre svega zbog dužeg menjača.

Corsa B 1.2 sa 16 ventila i 5 više KS daleko ima lošiji utisak u vožnji u odnosu na Zunta i Punta.

Mogu da mislim kako onda ide 1.2 Sporting :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče čepovan rezervoar, pređeno 214km, prosečna brz. 27,1 kmh, bord kaže 17,6 km/l, goriva stalo 11,9 lit. Uvek sipam do ivice čepa, više puta potvrđena potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je situacija ovakva. . .9l prosecna po bordu, uzorak 500 i nesto km, 33km/h prosecna brzina

Share this post


Link to post
Share on other sites

@joshibeast

a tek 1.4 100ks ili 1.8 :D

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapade mi za oko maltene ista prosecna brzina, da li je moguce da je tolika razlika 1.9 JTD vs 1.8 :question: :

44.6 l , 722 km, 6.17 l/100km. Od toga oko dve trecine gradske voznje, prosecna brzina 34 km/h.

9l prosecna po bordu, uzorak 500 i nesto km, 33km/h prosecna brzina

Mada, opet je i pitanje u kakvim uslovima su ostvarene ove prosecne brzine...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

200 kilometara magistrale u 1000 kilometara vožnje će smanjiti prosečnu potrošnju, a prosečna brzina će ostati maltene ista kao i kad svih 1000 pređeš uobičajenim gradskim rutama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, meni je graCka u zadnje vreme sigurno 8l. Mnogo glupe kratke relacije. Prosecna brzina ispod 20km/h :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivane moguce je da je tolika razlika, taj motor jednostavno toliko trosi, jedino gde moze da se spusti potrosnja na cca 7-8l je otvoren put pri konstantnih 120 130

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...