Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Manje kubika -> manje snage -> manje obrtnog momenta -> VISE GASA!!!

 

Retko ko slab motor vozi lagano, svi ga bre gaze pa onda normalno da ce i trositi. Znam po sebi, kada sednem iz svog JTDa u sluzbeni 1.2 mnogo vise gazim pedalu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja opet imam trip da sluzbeni vozim pazljivije nego svoj, kakvi su baksuzi samo treba jos i da mi nakace da popravljam nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, od samog coveka zavisi kako vozi svaki auto.

Nego eto, to kad se kaze uvek je smesno... Pa da budem smesan malo.

 

:scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje kubika -> manje snage -> manje obrtnog momenta -> VISE GASA!!!

Retko ko slab motor vozi lagano, svi ga bre gaze pa onda normalno da ce i trositi. Znam po sebi, kada sednem iz svog JTDa u sluzbeni 1.2 mnogo vise gazim pedalu

A kad iz 1.2 sednes u JTD a gaziš pedalu gasa kao da si i dalje u 1.2....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sad Punto 1.2 troši puno ?

Par njih se hvalilo sa malom potrošnjom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moju Deltu jos nisam testirao , ali sa svojih 1800 kubika sve ispod 10-tke ce biti zadovoljavajuce  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sad Punto 1.2 troši puno ?

Par njih se hvalilo sa malom potrošnjom.

 

Pa zavisi od stila voznje.Znas i sam kako si nam pricao za Brava.Isti auto,ista relacija ali razlicite potrosnje kod 2 vozaca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne umem da vozim štedljivo. Umem samo da vozim da mi prija. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vozim stila, posebno po gradu - ne sacam se da sam stisao do patosa.

 

Sa lanciom......bolje da cutim, jednom ce trebati i da se proda :p

A sestrin punto nov, 32 hiljade prešao, greota mi da ga teram.  :laughing: Al šta ću.  :laughing: 

 

 

 

Ja ne umem da vozim štedljivo. Umem samo da vozim da mi prija. :)

Znaci ti si neki bahati ;) jadna alfa od tebe :(

 

Nisam bahat, al što volem u žutu trakuu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad trenutno vozim Chevrolet Spark 0.8 :) . Stilu zajeb. Akumulator pa pozajmio Sparka od caleta. Ko pekinezer kad laje ;) Dobro da ga inace ne vozim, brzo bih ga upropastio. Ne mogu da ga vozim ispod 3 k obr. Uglavnom se krece 3-4.5-5 k obr. Pa shodno tome nije da malo trosi. U gradu bez 8 ne moze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrosnja je relativna stvar .. nekome je 7 po gradu mnogo a nekome je 11-12 normalno ...

zavisi koliko kome je dubok dzep za gorivo ...

ja nisam spreman da dodajem duplo od onog sto mi firma da za prevoz za mesec dana ...

jos uvek se uklapam u tu cifru .... 

bolje da malo stedim gorivo i vozim se kolima na i sa posla nego da ostavljam svaki dan po dva sata u gradskom prevozu ...

ovako sam odsutan iz kuce 8 i po sati a da idem GSB-om nema manje ispod 10 sati ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada covek sracuna koliko ga kostaju amortizacija, registracija i servisi... gorivo je jos i jeftino, a usteda zanemarljiva.

Najblaze receno neozbiljno mi je kad neko ima (nova) kola da bi ih provozao vikendom, a na posao ide autobusom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije žena.

Meni je razlika 10 min i to se nekad izgubi dok nađem gde da se parkiram tako da se klackam i ne razmišljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebas da ides dvojkom da vidis sta je klackanje .. pa kad vozac zaglavi u wc kod pristanista desetak minuta .... stojis i cekas da covek izbaci .... a kad dodje do brankovog mosta onda 70 stepenika uzbrdo .... ako si srecnik pa jos radis jutarnju od 05 h ... nema bolje ...

inace odradio sam juce zamenu termostata po najvecem snegu ... sve sa odzracivanjem i skidanjem akumulatora i kutijom za akumulatora 20 minuta .... ustedeo 1500 dinara i cekanje kod majstora ... odmah obradovao rezervoar .... temperatura zakucana na pola .... za nekih dva tri minuta dostigne pola .... odmah pokazuje povecanje kilometraze po litru ... danas pokazuje 15.7 km/L .... videcu sutra koja je potrosnja

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...