Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

I ja sam ove zime dosta smanjio potrosnju, svega 3.5 litra...

A da, na 50 km :p

pa kad si kauboj.....bice i 3l kad ostavis laso  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kuda ti to voziš?

Autoputem?

Ja sam ovom mojom novom rutom nabio prosek 35km/h jedva. Pritom oko 50% puta držim 120 konstantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi autoput mi je oko 18km od nekh 60ak dnevno :laughing:

 

Ostatak magistrala, Novosadski od Batajnice ka gradu(to valjda nije autoput jer je ograničenje 60) i Batajnica, mada na prva dva vozim kao na autoputu :laughing:


Šalim se  :) Uglavnom vozim otvorenim putem  i gradska vožnja mi je da odem na kafu negde sa devojkom ili od Arene do Delte/Ušća i to je to.
Sve ostalo je ultra-rasterećeni saobraćaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to. Ja promenih rutu da bi vozio malo rasterećenije.

Da je gradski prosek brzine ovakav uskoro bi trošio 0l/km i to najmanje 3 meseca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za potrosnju goriva , i ja bih isto pitao ko ima iskustva za Lancia Delta 1.8 , 1994.god.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad sam prodao Alfu vozim sestrinog Punta i mogu vam reći da imam utisak da troši više od Alfe.  :thumbdown: I laže bord više nego na Alfi. Piše 6,8 ali nema šanse da je ispod 7,5l/100km , možda i više. Sad ću da ga istestiram pa da vidim, juče sipao pun pa čekam 100km da pređem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oće benzinac da popije dosta.

Meni je Corsa 1.2 16v trošila oko 7.5 u gradu.
Do duše nisam vodio računa o potrošnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ne vodim računa o potrošnji, ali baš sam se iznenadio.

Alfa je bila oko 400kg teža, 1.9 i 140ks - 7,5l/100km.

Ovo motorče 1.2 59ks pa da troši možda i više od toga, nisam očekivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi vise, imam ja i klasika pored stila, tu su negde ali ipak punto vise srkne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto vise ccm vise je motor rasterecen. Samo se zaludjuju pojedinci da zato sto je mala ccm mora i manje da trosi. Oce ali juce. Takav je mentalitet ljudi, mala ccm mora da trosi malo, oce al u snovima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buco, pa i jeste bitna kubikaža, ali ovde je jedan benzinac a jedan dizel. Da je u pitanju 1.3 mtj a ne 1.2 benz, trošio bi manje. ;)

Kuvalja, drago mi je što si to rekao, taman sam se zamislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Vi ste zaluđenici ako se Buca pita...

+1 Hvala brate!

8l benz, 10l plin?

Ispod 9 benz nema sanse benz od 9do11, a plin ispod 11 nikad nisam spustio, a tuce i do 15 ako ga teram :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio neko vreme službeni Putno 1.2 60ks benzinac na plin i potrošnja mu je bila oko 10-11l plina uglavnom gradksa vožnja stani kreni gasi pali... 33-35l puna boca range 320 max 330km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

logicno da auto sa vise ccm i konja trosi manje .... ljudi kupuju manju ccm zbog cene automobila i odrzavanja i registracije ... potrosnja je tada u drugom planu ... kasnije obrate paznju na potrosnju ali se sve svodi na isto : "Ako nisi platio na curpiji platices na mostu"

manja potrosnja - skuplje odrzavanje i registracija = veca potrosnja - jeftinije odrzavanje i registracija

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 a tuce i do 15 ako ga teram  :D

A ti nemoj da ga teraš ta tuče toliko  :D

I ja moj auto teram 250 km/h, ali neće... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@amladenbk

Nije bas uvek tako kako pricas. Manji motori imaju vecu potrosnju samo onda kad se voze u rezimima za koje nisu namenjeni. Ko kupi mali motor trebalo bi da zna njegovu namenu - gradska voznja, brze zagrevanje, pa i manja potrosnja... a ako hoce da sa motorom 0.9 vozi po autoputu onda mu je promasio namenu.

(i obrnuto - ako nekog 2.5 vozi po gradu...)

u tom slucaju 2.5 ce po gradu trositi mnogo vise nego 0.9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pogledas kolika je razlika u tezini, kubikazi, tockovima, ma u svemu..2.5 ne trosi mnogo uopste. On je oko 10-11l a npr 1,9 je oko 7-8l :)

Da ne pisem koliko je drugaru trosila mecka 270cdi.. sramota za manje kubikaze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...