Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Još odavno sam hteo da pitam jel moguće da je auto startniji i bolje vuče kad je hladnije, ali nisam hteo da "ispadnem glup u društvu"! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav da li mi moze neko reci zasto mi se ta razina "average consumption " povecala prije par mjeseci bila je 5,9 sad je 6,3 ne kontam to bas zbog cega i kako uopce da se smanji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo gledam po youtubeu ovi premalu razinu imaju te potrosnje i kao nesto s chipovanjem odrade ali mi idalje nije jasno da li je to uopce moguce i da li je korisno, uostalom sve mi se zasniva na grackoj voznji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako dodje ova zima meni je avg. consumption po bordu 8.1 :D

 

Preko leta mi nikad nije isla preko 7.5, uglavnom od 6,7 do 7,3,,,

 

Ima leka i za to:
Namestis na bordu da stoji datum i vreme i vozis :D Ne gledas prosecnu potrosnju, a pogotovo ne trenutnu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo gledam po youtubeu ovi premalu razinu imaju te potrosnje i kao nesto s chipovanjem odrade ali mi idalje nije jasno da li je to uopce moguce i da li je korisno, uostalom sve mi se zasniva na grackoj voznji..

Moguce je kada se ubaci kvalitetna mapa ali opet je vrlo mala razlika u pitanju da bi radio samo zbog toga. Imas na forumu temu o chip tuningu pa procitaj. Inace, to malo sto ti se povecala potrosnja je posledica zahladjenja a mozda ti je i termostat los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham ajde sad ko kuzim mada ne kontam kakve veze ima termostat veze zar on ne sluzi samo za jednu namjenu kad ce kuda cirkulisati voda tj. hladjenje il grijanje u motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako termostat ne odradi posao tj ne zatvori duze ce ti motor biti hladniji, duze nece psotici idealnu temperaturu a samim tim duze ce i trositi vise.

Ima on vecu funkciju od toga da samo preusmeri toplu vodu tebi na nogice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing: lepo si mu rekao ...

mada nisi mu objasnio i to da ako ostane zatvoren moze i dihtung glave da izgori ...

znaci ne valja ni kad rano otvara ne valja ni kada ne zatvara a pogotovo ako uopste ne otvori .... potrosnja benzina je tada sitnica u odnosu na potrosnju evara za opravku glave motora.....

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu, lakse ti je valjda da ih pitas koliko trose na sto km :) Ko puni danas do vrha pa vozi bas do kraja pa opet tako...i onaj ko moze nece zbog lopova

Share this post


Link to post
Share on other sites

al si ga natankirao......mene ubi auto put.

 

iz BG krenem sa range: 700, kod petlje Pozarevac pokazuje 560km, kod V.Gradista pokazuje 640km.........

na kraju puta od 269km 7.32lit/100km, 75km/h prosek.

a bord pokazuje 6.8lit/100km  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije mnogo omasio u proceni, prvo je bila magistrala, a tu manje srce nego na ap, prognozira prema uslovima voznje u zadnjih 10ak km cini mi se.

Posle malo jace od 900km otislo 3/4 rezervoara, a domet je malo manje od 300km, ali to je to u sustini.
 

cxcb480150.jpg  cxcb480151.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se potrosnja po boardu krece od 12.1 do 12.9 km/l gradske voznje sto mu dodje oko 8l na 100km ili racunajuci sa sadasnjom cenom goriva 1000 dinara za predjenih 100km. Ja zadovoljan, nov termostat stavljen, brze zagreje i za razliku od prosle godine sa starim termostatom, primecujem da je malo manja potrosnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam terao malog Puntića 1.3 i na autoputu na 140 cepa skoro sedmicu. Prosek nam je bio za oko 400 km 5,5 l od toga 280 km auto puta ostatak reginalni put.

 

Isto što sam primetio na Grande P. i ovaj živne preko 2000 o/min.

Kao što rekoh, Stilo mi manje troši na autoputu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...