Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Zna li neko koliko trosi punto mk2 1.2 benzina u gradu i na otvorenom?

1.2 16v

 

zima

benz 8-9

lpg 9-10

 

leto(lepo vreme)

benz ???

lpg 7-8-9

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja je potrosnja punta 1.3 Multyjet?

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i svih ostalih, zavisi od rezima voznje i od toga koji grad je u pitanju. Ako je otvoreni put moze da se spusti na 3.6, mada je najmerodavniji prosek za godinu dana koji je oko 5 litara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo jeftini 95,bez klime....

Otvoreno (npr. Ibarska,do Uzica) 7-8l/100km

Grad Beograd 10l/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam imao neke fine brojke. Resetovan bord u kneza Miloša i do kraja Pančevačkog okruglo 14l. Došlo mi je da u jednom trenutku parkiram auto i prošetam, brže bi išlo.

U povratku nigde nikog, zeleni talas od Pančeva do Zmaja i prosek 4.3. Eto koliko znači da li vozite u 5 popodne ili 10 uveče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, zavisi u kom smeru ideš.  Ako kreneš preko pančevca ujutru ka PA nema gužve jer svi idu ka BG-u.

Evo ti sa auto komande pre neki dan u smeru ka nbg

guzva.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh veselo. Jutros je bilo i gore jer se neka cisterna prevrnula kod Bežanije valjda. Inače, ja u toku dana najviše volim BG voz. Lepo sednem i za ~30min sam u Batajnici/ na Autokomandi što mi savršeno odgovara, a taman i Stilo malo odmori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad i za 25 stigne, pogotovo vikendom posle podne kad nema ljudi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zato oko 1-pola dva kada uđu srednjoškolci psujem i voz i sebe što sam ušao  :laughing: Putuje po 40min, graja kao da sam u vrtiću i nigde mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

I oni piskavi glasići i pubertetlije. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onu sliku odozgo gledam skoro svako jutro. Od iskljucenja sa auto-puta, dok predjes preko Komande, pa do ulaza u Juzni bulevar ili Ustanicku treba 10 minuta, prepesacio bih 3 puta tu deonicu. Zbog ovih sa druge strane koji se ukljucuju na auto-put (plus autobusko stajaliste koje koristi i GSP i medjugradski), a ne mogu dalje jer je na auto-putu zakrljalo pa se blokira cela Komanda:

 

guzva.jpg

 

Resenje je iskljucivo lepa muzikica :guitar: . Vec oko 9:10 postaje prohodno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas isao do velike plane i nazad,kad sam isao vozio sam autoputem,a kad sam se vracao,isao sam preko smederevske palanke i mladenovca,pa posle na ralju i na karju izasao na obilaznicu prema surcinu,potrosnja po bord kompijuteru je 3.8,ukupno,Na auto putu nisam prelazio 130,

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa danas sam prvi put bio u velikoj plani,pa ajd da se nevracam autoputem,da prodjem gde nikad nisam prolazio,ni u smederevskoj palanci nikad nisam bio,nisu losi putevi,a nema ni saobracaja puno,a sa potrosnjom sam zadovoljan :unworthy:  :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo veci uzorak, grad, magistrala i jedno 300km auto puta

vytahu3a.jpg

ny9egubu.jpg

buga8umy.jpg

Auto put iskljucivo od 140-180km/h sa klimom, ostale deonice sve normalnom brzinom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I vezi se mladozenja :) mada kad bolje razmislim vec si vezan. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta cu se vezujem u garazu 'ebem ga :D

Totti, zovi me kad ti stigne neki stilo pa ce napravimo lampicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda na moje pitanje ovde već postoji odgovor, ali nemojte mi zameriti što nisam pročitao celu temu jer sam veoma zauzet, a tema ima celih 225 strana. :)

Imam punto 1.2 8v i u gradu mi troši 8.5l benzina sa klimom??? Do sada nisam puno vozio u gradu, samo na otvorenom gde je trošio 5-5.5l. Da li je ovo normalna potrošnja? Nešto mi je puno za ovaj mali motor?

Hvala na odgovorima i pozdrav. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko i moj 16v sa klimom leti troši po gradu, nije to ništa neobično pogotovo kad te uhvati čuveno "podji - stani."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...