Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Bela zemlja - Uzice (dosta vozikanja po gradu) - Bela zemlja... Dosta voznji u kojima auto ne stigne da postigne radnu temperaturu... Sve u svemu cenim da imam dobar balans izmedju gradske voznje i otvorenog puta...

Deluje ti nerealno malo ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bela zemlja - Uzice (dosta vozikanja po gradu) - Bela zemlja...

Na tom potezu se pripazi onog Milana Alempijevića sa Mondeom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Novi standard potrošnje goriva u automobilima

 

vw%20golf%20tdi%20bluemotion.jpg

 

Ekonomska komisija Ujedinjenih nacija za Evropu (UNECE) najavila je usvajanje novih standarda za testiranje i merenje količine emitovanog ugljendioksida i potrošnje goriva u automobilima.

Potrošači su često frustrirani zbog toga što je podatke koje proizvođači automobila daju u vezi sa potrošnjom goriva gotovo nemoguće ostvariti u normalnim uslovima vožnje. Smatra se da će novi standard potrošnje goriva (WLTP) biti dosta realističniji od dosadašnjeg standarda (NEDC), koji se primenjuje od 1996. godine.

 

WLTP standard trebalo bi da zaštiti potrošače od trikova kojima se proizvođači automobila često služe. Neki od njih, na primer, nameštaju testove tako što previše naduvaju gume i na taj način optimizuju otpor kotrljanja točkova. Drugi, recimo, koriste specijalna ulja za motore, uklanjaju opcione dodatke - na primer, bočne retrovizore - ili trakom lepe sve pukotine oko vrata i stakala. Novi WLTP standard trebalo bi da bude zvanično u upotrebi od 2017. godine, piše na stranici Evropske organizacije potrošača. Implementacijom ovog standarda osiguralo bi se smanjenje razlike između vrednosti izmerenih u okolnostima testiranja i vrednosti u realnim, svakodnevnim situacijama.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni za 105km predjenih u gradskoj voznji (od toga sam imao par potezanja ) avg cons. stoji 8,5l i ne mrda :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bela zemlja - Uzice (dosta vozikanja po gradu) - Bela zemlja... Dosta voznji u kojima auto ne stigne da postigne radnu temperaturu... Sve u svemu cenim da imam dobar balans izmedju gradske voznje i otvorenog puta...

Deluje ti nerealno malo ili?

Onda uredu moguće je da ga još nepržiš i taman je to tu negde 7,5-8L. Inače po samom centru Užica i još po onim brdima ma nema šanse ispod 12l nijedan. Ja često dolazim sa tipom 1.6 iz Sjenice do opšte bolnice u Užice, a ponekad se prouluta i po gradu i tad ufatim prosek 8L tng za 100 km. da vozim samo centar Užica trošio bi glatko 18L

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bela zemlja - Uzice (dosta vozikanja po gradu) - Bela zemlja...

Na tom potezu se pripazi onog Milana Alempijevića sa Mondeom :D

 

Gledah sad na fb, opasan neki lik, a raspitacu se za doticnog prvom prilikom :D :D

 

Onda uredu moguće je da ga još nepržiš

 

Moguce moguce ;) Ispod 80km/h retko da sidje, i uzbrdo i nizbrdo...

Ne znam za tipa, ali recimo ortak ima Daewoo Nubiru, 1.6 karavan, i bas ga cima zesce potrosnja + taj auto je u taksiju, i trosi mu oko 16l/100km. Opet kazem zeza ga, siguran je da bi u normalnom stanju trosio 13-14...

Meni nijednom nije presao 10l/100km, a bilo je svakakve voznje, tako da to 12l je tesko, a preko toga nemoguce ;) Bar kad je moj punto u pitanju, za druge ne znam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bela zemlja - Uzice (dosta vozikanja po gradu) - Bela zemlja...

Na tom potezu se pripazi onog Milana Alempijevića sa Mondeom :D

 

Milan GT :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Fiat, ali cujem juce od jednog lika ovde u komsiluku, hvali svog Forda Ka. Inace, kad je keva htela da kupi taj auto, za posao, pijacu i tako za nju da se vozika, posto joj se svidja, raspitivao sam se i rekli su da bas zbog tog 1.3 motora koji kida u tom malom auticu, trosi poprilicno, ne ide ispod 7L! A juce mi kaze ovaj lik malo trosi, 4L! o.O Reko' mozda, ali na 50km :D

 

Da ga uporedim, ovako laicki, sa mojim Seicentom, koji je sa sve klimom ukljucenom trosio preko 5, tj nikad nije isla potrosnja ispod 5L koliko god da sam nezno vozio, a ovom Ka trosi 4L, ma 'ajde molim te...

 

I sto se Getza tice, ja sam valjda jedini koji povecava potrosnju, jer svi inace smanjuju :) Ne trosi ispod 6.5L, kada se malo vise gazi ode i na 7L.

(Sve ovo, naravno, govorim na osnovu kombinovane voznje, otvoreno, grad, Subotica, autoput/cesce stari put, Ns)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.3 benzinac iz Ka vuče korene još od starog Kent motora i uopšte nije mali potrošač.

Kakve crne 4 litre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao drugar jedno vreme, kaže da je imao prosek oko 9l mada je više bilo grada nego otvorenog puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide i bicikla nizbrdo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da kupim smarta 0.8 pa da se hvalim sa potrosnjom
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da mu ugradiš metan?  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Smart sa metanom, bas neki dan videh na oglasima :D pitam se samo gde mu je rezervoar za metan, na suvozackom sedistu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pitam se samo gde mu je rezervoar za metan, na suvozackom sedistu? :D

Lolo, i verovatno troši 0,8 dinara po km.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vracam se jos jednom, nevoljno, ali moram, na onog Kaa :) Ja sam bio zagrejan posle Seija, jedno vreme za takav, isao cak i da gledam, ali je bio 1.6 motor (ona verzija kao sportka) i rekli su mi da bezim sto dalje od njega, da se necu moci nasipati goriva koliko taj ume da potrosi. Isto ili bolje reci slicno je i ovaj 1.3... bio na placu gde je i hju bio i hteo tog da pazarim, samo zbog klime, ali eto nisam...da ide, ne da ide samo, vec leti, nenormalno je startan (pa bi mu to donekle i opravdalo potrosnju, da zivimo u nekoj zemlji sa ultra jeftinim gorivom...)


 

...pitam se samo gde mu je rezervoar za metan, na suvozackom sedistu? :D

Lolo, i verovatno troši 0,8 dinara po km.  :laughing:

 

 

Ma ne trosi on nista, jos ti i daje para :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da mu ugradiš metan? :laughing:

 

ma jok, dam onom momku iz Panceva da ga uradi da ide na struju. Pa onda da ne mogu da ga registrujem hahahha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar moj ima Ka, ide kao zvrk, trosi kao pristojna limuzima, mozda i vise... Isao je sa njim do Subotice, malo ga je ziskao po autoputu i jedva skrpio nazad za gorivo!

Iznenadio me volan, ima servo ali je poprilicno tezak.

 

Getz ti je u svakom slucaju bolja varijanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma ne trosi on nista, jos ti i daje para :D

Ne samo da ne trosi,vec i proizvodi gorivo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar moj ima Ka, ide kao zvrk, trosi kao pristojna limuzima, mozda i vise... Isao je sa njim do Subotice, malo ga je ziskao po autoputu i jedva skrpio nazad za gorivo!

Iznenadio me volan, ima servo ali je poprilicno tezak.

 

Brat skoro kupio ženi za 1.000 eura u NS-u Forda Ka sa tim 1.3 motorom, kaže isto da je fino poskrao goriva na auto putu od Ns-a ka Bg-u.

 

Navikao si na CITY pa ti je svaki volan sada težak. :D Meni se to desilo skoro kad sam vozio Golfa IV, rekoh u sebi "kakav je bre ovo servo". :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...