Jump to content
FAS Euroauto Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

6 minutes ago, kvazarija said:

Ostajem na Selenia WR 5w40, jeftino ulje a ok je

Selenia WR ima dobar TBN, ostalo je prosek... A sto se tice cene i sta je jeftino - samo da ti bacim buvu da je npr. Syntium 3000AV maltene duplo jeftiniji. Jos su u Slodesu (generalni uvoznik) imali akciju 4+1l gratis... Izlazilo je 5l nesto smesno, cca 20 EUR.

Da ne bude da reklamiram - i ja sam u Stila godinama rokao WR, a zadnje 2-3 ture pre prodaje Helix Ultra.

Svi filteri su UFI,a plocice su Delphi.Sto se tice kvaliteta ulja kod mene se pokazao dobro nista ne trosi.Drugi put zaredom menjam jednom sam samo stavio Shell pre dva menjanja ali pre toga isto sam stavio Syntium 3000 AV.Cak mislim ali nisam siguran 100% da je taj Shell malo manjkalo na sledecem menjanju.Videcu sad sa majstorom kad budem otero da se to menja kakvo je stanje sadasnjeg koliko je potrosio.

Sad kapiram onda sto ga Stojanov roka na servisu.:))
Ja sam u Fokusa benzinca sipao Wolftech 5w40 i bio zadovoljan pa kapiram da je i taj Wolf za dizel odlican. To je valjda belgijsko ulje? Stalker ga preporucivao kao kvalitet na blogu kod njega.
Delfi plocice su standard kvalitet ? Koliko izadje cena s rukama? Da li ste menjali u malom servisu i menjacko ulje? To jos nisam uradio

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Nije nikada ni bilo :) , pogotovo menjacko koje menjas verovatno jednom dok je auto u tvom vlasnistvu. Ide nepuna 2l, a fabricki preporucena Tutela je oko 10 EUR.

1 hour ago, SrdjanNS86 said:

Sto se tice kvaliteta ulja kod mene se pokazao dobro nista ne trosi.

Videcu sad sa majstorom kad budem otero da se to menja kakvo je stanje sadasnjeg koliko je potrosio.

Pa to valjda i sam vidis na sipci :) ?

Inace, to da li ga motor trosi, nije nikakva validna mera kvaliteta ulja. Vec njegova baza, aditivi, TBN koji je narocito bitan za dizelase tih generacija, itd... Neki motori su fabricki projektovani da trose ulje, mada JTD stvarno moze da guta svasta :D .

Posted (edited)

Pozdrav svima, uzeo sam fiat stilo 1.9 jtd 58kw 2003 i planiram da uradim veliki servis. E sad me zanima da li su delovi isti kao i na jace modele i koliko bi to kostalo od prilike?

Hvala. 

Edited by neshaoct
spojeno

5 minutes ago, Bole99 said:

...i koliko bi to kostalo od prilike?

Okvirne cene možeš pogledati npr. kod Euroauta, klikom OVDE. Tu imaš kratko uputstvo kako koristiti njihov online katalog delova, i onda izaberi svoj Stilo i videćeš pojedinačne cene delova... :thumbup: 

To izgleda npr ovako:

stilo servis.jpg

Ili, možeš pogledati npr. OVDE (potrebno izabrati željene delove).

Iscitaj malo temu unazad, od 2009. smo pisali sve do u detalje - preporuke za delove, cene, iskustva...