Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Imas ispisane cene u ovoj temi pa baci pogled. Apropo filtera i ostalog - imas i EuroAuto online katalog, pa mozes da proveris sve sto te zanima:

 

Za kociono i menjacko ulje racunaj po oko 2 somica +/- (licno sam uzimao ATE kociono i odgovarajuce Selenia menjacko).

Antifriz je bagatela, ne zaboravi da ide 50-50 sa destilovanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1 I vodi racuna kad sipas ulje u motor, nemoj po katalogu nego po sipci/meracu nivoa ulja. Laze katalog. Da ne moras posle da izvlacis. :D

Menjacko je bilo oko 1200 dinara po litru, tako nesto. Tutela, e sad matrix ili gearforce... zavisi od menjaca.

Prvo je bilo preporuka proizvodjaca jedno, pa drugo...

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/1/2018 at 11:41 AM, Ivan said:

Kolega me je zamolio da mu pogledam cene za mali servis za Stilo JTD... Iznenadio sam se primetno nizim cenama za UFI u Euroautu u odnosu na proslu godinu - pa evo da ostavim i ostalim kolegama, mozda nekome bude zatrebalo:

- UFI filter vazduha: regularna cena 864 din (cena za clanove kluba 777 din);

- UFI filter ulja: 720 (648) din;

- UFI filter nafte: 1560 (1404) din;

- UFI filter kabine: 660 (594) din

 

juče sam uzeo sva četiri UFI filtera u Euroauto u NS, 3200 sa popustom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nije me bilo... Nisam ni isao kod majstora, u ludnici sam nesto ovih dana, pustim auto ujutru dva-tri puta na kljuc da uradi pumpa sta treba i upali odmah iz prve, posle ceo dan pali kao mina podjednako kao i stari punto :) Slatko sam se navozao i ne mogu da opisem glup osecaj kada iz brava sednem u punta da ga preparkiram jer smeta u dvoristu... Nebo i zemlja.

Nego... Imam novu nedoumicu, veliki servis... Nasao sam vise proizvodjaca pa mi treba pomoc koji da izaberem, samo bih izbacio francusku... Znaci Italija ili nemacka? Koja je od ovih marki zupcastih kaiseva kvalitetnija? Na punticu sam ranije za 1.9 uzimao FAI i on mi se odlicno pokazivao, prelazio sam i po 80.000 i tek onda radio veliki servis sto mi je super, ali ga ovde nema u ponudjenim za brava vec imam:

 

INA(Italija) =8800 DIN
Contitech(nemacka) = 8150 DIN
Dayco(Italija) = 6500 DIN 
SKF(Nemacka) =7850 DIN 
SNR(Francuska)   = 9200 DIN 
GATES SAD =7450 DIN 
BREDA (Italija)=7150 DIN

 

Sta odabrati?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nightstalker

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. Baci pogled i ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38919-šta-je-bolje-od-delova-kupiti-originalno-kvalitet-delova/

 

Suštinski, izaberi onu kombinaciju gde dobijaš najdužu garanciju. :thumbup: Vidi sa servisom gde održavaš auto šta je njihova preporuka i koliku garanciju (koliko km) daju na veliki servis...pa, ako zatreba tu je garancija koju će oni mnogo lakše ostvariti nego ti (mi) kao pojedinačni kupci kod prodavaca delova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jednom da se zapitamo - kakvi su to delovi za veliki servis na koje se daje garancija 50, 60000 km

 

442817ac27d37627f20a44ae1a95c79c.jpg

 

 

Edited by neshaoct
postavio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Samo pretpostavljam za ovaj konkretni slučaj da će Grand motors snositi troškove popravke ukoliko npr kaiš pukne na 200.000 km?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili racunaju da ce ga do tada prodati ili da nece stici do te kilometraze u garanciji jer ce se slupati negde ?
Svakako zanimljivo, ali bi trebalo videti uslove garancije servisa.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu nigde nikakvi posebni uslovi, garanciju jaci servisi daju otp koliko i fabrika. Neki zahtevaju samo da se mali servisi takodje rade kod njih da bi mogli da "provere" sa vremena na vreme. Moj drug je u reno servisu dobio 100hkn za megana dci '05god npr i protom ga je servis kostao takoreci isto , vrlo malo skuplje nego da ga je radio kod nekog obicnog majstora i kupio skuplje delove u prodavnici. Ovo izmisljanje servisnog intervala od 50-ak hkm je cisto onako vacarenje ili ugradnja fus delova, mislim ja isto tako sebi racunam iz razloga jer kupujem delove u prodavnici nekoj...gde stignem. Ja sam ugradio SKf , tada je bio najskuplji set, dobio sam 5god garancije i mislim 80hkm valjda .. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To razumem za servis (ovlasceni ili slican) da garanciju odprilike koju si naveo (ili neka bude i veca, kao sto je@totti prikazao u slici) ali ono sto mene buni je kakvi su to delovi koji oni nabavljaju ako se isti mogu kupiti u radnji ?
Ako ugradjuju SFK/INA (npr) a isti se kupe u radnju, da li su isti po kvalitetu (sto je diskutabilno za nas sa aspekta utvrdjivanja nacina kvaliteta ovih marki na glasu) i zasto se isti menjaju na kraci interval (ok ako su otezani uslovi rada).. Da, pisalo se o tome i ranije kao i o intervalu zamene i predjenoj kilometrazi da je to 'da se izbegnu moguci kvarovi iz prakse u odnosu na teorijske vrednosti', ali opet slika sto je postavljena govori da set sigurno izdrzava 100.000 + km...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kupiš delove u radnji i neki tvoj majstor ti namontira, OTPRILIKE je najvaznija stavka ko opet plaća ruke ako nešto od delova crkne u garantnom roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su na Fiat Stilu 1.2 pk kais sa zatezacem,rolnicama ili spanerom?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, mada je to malko i bezveze priča... Goran radi i opele sa fiat motorima...

Piše kod njega na temi...


 

Edited by neshaoct
spojena dva posta u jedan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Goran radi i opele sa fiat motorima...

Kakve to veze ima sa pričom oko Stila sa Opel 1.6 motorom? Tu je obrnuta situacija.

 

Nadam se da ćeš ovoga puta jasnije da uvidiš - dakle, rade Fiat sa Fiat motorom. Rade i Alfu sa Fiat motorom. Rade i Lanciu sa Fiat motorom. Rade ponekada i Insigniu sa Fiat motorom.

Kao što sada lakše vidiš, zajednička tačka svih ovih auta je da imaju Fiat motor, bez obzira da li istovremeno imaju i Fiat značku na haubi. Onda dođe Stilo koji nema Fiat motor, nego Opelov 1.6 motor. To što servis koji i inače radi Fiat motore uradi ponekada i Opel sa takođe Fiat motorom, nikako ne znači automatski da radi i auto koji nema Fiat motor.

Važnije je koji je motor ispod haube, nego znak na haubi. :thumbup: Džabe konkretnom Stilu Fiatov znak kad je ispod haube Opelov 1.6. Kao što Insigniji ne smeta Opel znak kad je ispod Fiat motor....jer zajednička je tačka autima koji se rade - Fiat motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Internete pomagaj :D znam da je sažvakana tema, ali ako može 2-3 reči (ili da zovem čika Acu da mi sredi kod njegovih majstora :D)

Uzimam delove za veliki servis, kaže 'vako: 

INA 

Set zupčastog 7300 

PK kaiš 1270

Roler 1770

Španer 2510

=12850*0.8=10280

 

SKF

Set zupčastog 6950

PK kaiš 1200

Roler 2250

Španer 3066

=13466*0.9=12119

 

PuNpa će ide SKF 

Okrenuo Euroauto ( SKF 10% FLCS kartica) i Hemtex (INA 20% - uzimam još svašta nešto) 

Pomoć - šta bi ste uzeli, hvala. :)

P.S. Može i mix, predlog neki i sl. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa izmedju Ina i Skf ne bih znao. Kod mene je Skf vec nekoliko godina i sve je super mada posle mog v.servisa su poceli da se zale tada ljudi na pumpe za vodu a za Ina-u vazi da je dobra oduvek.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri čuke ovi sa životom nema...
Misliš ja ne znam ap sport da nađem..., a drugi?
Imaš li svest koliko ljudi svaki dan samo pregleda forum? Screenshot_20191202_121459_com.android.chrome.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...