Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Da dopunim temu sa svojim iskustvom na jtd, menjao zupčasti (i prateće točkiće) na 66k po nagovoru bliže mi okoline. Elem sve skinuto bilo kao novo. Odustali smo od zamene pumpe za vodu jel je stavljena orginal (fpt pumpa) na prošlom servisu. Kaiševi (pk i zupčasti) nisu ni riseve imali, roleri ni jedan cvrčak. Komotno još dva mala servisa  (a verovatno i tri) je to moglo da se tera bez trunke razmišljanja. Sreća te sam imao dobru kombinaciju za delove pa sam ipak prelomio da menjam kada smo konstatovali stanje. Priča o 60k na jtd sa kvalitetnim delovima je jednostavno navlakuša, nije džabe fiat propisao na jtd 120k a na novijim i 150k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno kolega.jankovic ali isto tako mi se i kleo (jedan od majstora ovde sa foruma) kako dok je radio u ovlašćenom fiat servisu su pucali kaiševi i pre propisanog intervala pa su eto oni samoincijativno morali da smanjuju intervale. Pa mic po mic i smanjiše ga na 60k. Jedna stvar je kad majstor (ili servis) nece/ne želi da da garanciju veću od 60k a druga je kada te ubeđuje da eto mora da se zameni na 60K i kako je to eto normalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u starom setu je sve bilo original pa je kais posle 55hkm bio uzasan, bukvalno za jos neki km, stavljao sam slike. Sve ostalo je bilo odlicno ali sam ipak sve promenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da Vas pitam, po nekim da kažem nezvaničnim informacijama veliki servis na mom stilu je rađen 2010god od tad do dana danjasnjeg je pređeno 23.000km, e sad zanima me da li to može da se proveri da li treba da mu se radi skoro ili ne, na leto planiram da prelazim veće rute pa mi nije baš svejedno, na ovom zimskom pregledu u ovlašćenom servisu ne verujem da bi rekli i da treba, rekli su mi za prednje pločice otišao sam da ih menja brže bolje uzeo druge a majstor mi kaže mogao si još 6,7.000 sa ovim starim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je moj auto, odradio bih servis, proslo je vise od 4 godine, kais je mozda izgubio neka svojstva ... za 150-200e rizikujes da napravis stetu od 1000e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa meni je zbog toga najviše prošlo je 4 godine nije puno pređeno i ja sam za godinu dana prešao 7.000, sad dal to može da se proveri ili imaju neki simptomi ako je već za menjaje, nisam trenutno u nekoj blistavoj situaciji za servis al za mesec,dva da to odradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da odradis

Radi se ili na predjenu km ili na 4godine. Odokativne metode nisu merodavne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaiš može da stari / pravljen od impregnirane gume itd ali španerima ne bi trebalo ništa da fali. Ja bi samo kaiš zamenio. 190 zuba 24 mm Contitech CT968 i drugi   http://www.kakapart.com/search/directsearch/contitech-ct968   http://www.autoteiledirekt.de/contitech-1211293.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rista JTD
Nije mali novac ali neuporedivo će te više koštati ako nešto rikne.


I ja kada sam kupio auto nije mi se davalo odmah 200e za veliki servis.
Pritom ja nisam imao informaciju kada je poslednji servis rađen za razliku od tebe.
Zupčasti kaiš možeš da gledaš koliko god hoćeš i teško po fizičkom izgledu

možeš da zaključiš da je dotrajao.
Ja sam zato gledao u PK kaiš, kontam rađeno je u isto vreme kada i zupčasti.
PK spolja deluje kao nov. Još uvek mu se vide sve oznake i neka jarka crvena boja.
Pomislim, super. Neću pre proleća da radim veliki servis.

Ipak, nije mi đavo dao mira a i saveti da je nakon kupovine polovnjaka potrebno

odmah odraditi veliki i mali servis. Mesec dana nakon kupovine auta prodam staru Suzu i reko
evo para za veliki.
Imao sam šta da vidim. PK kaiš kao nov spolja a iznutra skroz ispucao. Čak mu fale delovi kanala.
Fotkaću sutra po danu stari kaiš pa ću vam pokazati kako to izgleda.
Da ga nisam zamenio, ne verujem da bi mi izdržao još 1000 kilometara.
 

 


Vidim da si iz Borče. Ja sam veliki tamo radio veliki u Auto Kešu.
Cena od pre mesec dana (oba kaiša, spaneri, roleri, vodena pumpa):
18930 delovi + 6500 ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda da odem do majstoa da on skine kaiš i vidi dal je pri karju jer spolja može da zavara kao što si se i ti zavarao... trebao bih jedan dan da odem i to pogledam sve šta i kako....
a ti si negde iz mog komšiluka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre, mozes da pogledas da li je kais mnogo pohaban, da nije pukao negde i slicno, pa ako je hitno, radis odmah, a ako je vizuelno u pristojnom stanju, onda vozis dok ne prikupis pare za servis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz Krnjače. Ako su menjana oba kaiša u isto vreme onda preko PK možeš da vidiš da je vreme za zamenu.

Ipak ako je PK dobar ne znači da je i zupčasti ok.

Jbg, nije jednostavno.

Ako si 100% siguran da je servis rađen kada ti je prethodni vlasnik rekao o onda polako skupljaj kintu za servis i nemoj mnogo da naprežeš autić :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da, ima 50e za ruke da mi uzme da pogleda... sad kad otopli možda ja mogu da se pozabavim malo ispod haube i da vidim kako i šta makar vizuelno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti je toliki problem, skini sam poklopac, pogledaj kais, pa ako je dobar vozi i skupljaj pare dok ti ne treba da pocne to vozanje na dalje. Pre tih putesestvija odradi v.servis i gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da tako je najbolje, planiram tamo za proleće,leto malo duže rute... tako ću i uraditi skinuti poklopac i videti kako stoje stvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...