Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Šara vrhunska i ni malo se ne troše. A još kad nađeš cenu guma ima da se tek oduševiš.

 

@Joshi što reče Stefan keramičko ulje :)

Misilm da ga rute najviše izvlače. Stalno se vrti na 1800-2500 obrtaja i lagano, bez nekog cimanja i stalne kreni-stani vožnje.

A i egr od kad je blokiran definitivno se sporije prlja ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Igora je neki hibrid od motora :)

Ja sam dugo verovao da on nema ulje uopšte u motoru.

Ne znam, blokiran EGR, zdrav motor i vožnja na otvorenom definitivno rade poso :)

E da i da li je voznja na otvorenom ili gradska bas dosta utice, a meni je 99% ultra gradske voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Robin Hood nisam ja Ivan.ik :D

Nešto preko 3500km od malog servisa, tek se sad vidi lepo boja

 

IMG_0224.jpg

 

@Joshi polako crni i kod mene, tek sam sad video nivo ulja :)

 

Naravno da nisi. Ja ne kupujem leve gume.  :harhar:

Inače moram da potražim taj merač.  :laughing:

I meni je takvo ulje, možda i za nijansu svetlije.  Ali ove godine od 10 000 km  oko 700 km otvorene vožnje na 3000 i kusur obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da ne pitam kakve gume ti kupuješ :rofl:

 

Ja slabo nešto vrtim Stila u zadnje vreme. Uvek imam dosta lufta u vremenu, čak često i prerano stižem pa onda namerno davim. Verovatno i to utiče na još sporije prljanje ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pre nego sto sam zatvorio EGR ventil prljalo se ulje vec na 1000km crno.Sad kad je preventivno zatvoren na 3500(sad sam isao da proverim) tek pocelo da crni.Jbt od ovog foruma bole noge stalno nesto setas da proveris da li je tako i kod tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misilm da ga rute najviše izvlače. Stalno se vrti na 1800-2500 obrtaja i lagano, bez nekog cimanja i stalne kreni-stani vožnje.

 

Ja mislim da je do Castrola najvise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da ne pitam kakve gume ti kupuješ :rofl:

 

Te što ti misliš ne kupujem , uvek ti verujem.  :harhar:  :doc:

Inače gledam i leve i desne da dobijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio filtre i ulje za Stilo JTD za vikend mali servis

 

Ulje Hengst 540rsd

Vazdug Hengst 900rsd

Klima karbonski Filtron 640rsd - nisu imali Hengst na stanje...

Mobil super 3000 5w40 730 rsd litar

 

Filter goriva menjam na 20.000km

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko raditi mali servis za moj fiat bravo nuova 2.0 mjet, ja do sad radio na 10000 km i svaki put kad zamenim ulje cisto cak nije ni crno ma sve ko novo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ne diraj dok ne postane crno... :)

 

Ako hoces dugotrajnost i zastitu 10.000-15.000, a nece mu nista biti i na 20.000 ako stavljas zaista kvalitetno ulje, ali to kao ne preporucuju. 

Zavisi gde se vozis, po gradu ili otvorenom. Kako se kod nas ljudi uglavnom voze na kratkim relacijama, sa takvim gorivom kakvo imamo, interval zamene je skracen.

Samo ulje gubi svoje svojstvo svakim grejanjem i hladjenjem, tj ubijaju ga kratke relacije i naravno nije samo kilometraza u pitanju vec i trajanje same voznje (zapravo uslovi grad ili van grada).

 

Svakako jednom godisnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ja sam u junu ove god uradio mali servis i do sad sam pregazio 9000 km

Sta raditi da li uraditi servis sad za 1000 km ili sacekati da dogura do 15000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blizi se mali servis, pa da se posavetujem malo... do sada sam od filtera stavljao samo UFI, a ulje samo Motul. Skoro sam nesto citao, pa me zanima da li neko ima iskustva sa Sofima filterima? Sofima pripada UFI grupaciji, pa kapiram da nebi trebalo biti drasticne razlike u kvalitetu... UFI/Motul kombinacija je neprikosnovena, ali aj da malo smanjim cenu tog servisa :) mada nije iskljuceno da ce i ovog puta popiti tu kombinaciju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek bre Sulc, a sta ti znace jos ovih 3000km? :D

Interval zamene mnogo zavisi i od toga kako vozis auto, a sa obzirom da imas azdaju od 200ks racunam da ga i vozis na visim obrtajima. Voznja na visim obrtajima brze degradira ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi ja vozim ovaj auto isto uvek i svaki put kad menjam ulje tj servis mali na 10000 ulje bude kao iz radnje, nije crno filter za fazduh bukvalno cist kabinski i ajde moze da se zameni, ovo ostalo nema potrebe, al jbg ja cu opet raditi na 10000 sta da radim auto je naviko

Cepam ja njega, letos u bosni vozim uzbrdo po krivinama pun gas pun, al ide ko sotona jos u krivini svakoj skripe gume ludilo, i gume letnje idu u kantu za sl sezonu moraju sve 4 nove :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...   ja cu opet raditi na 10000 sta da radim auto je naviko

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman u decembru zamena letnji za zimski set i mali servis a mogao bi promeniti ulje u menjacu i kociono ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi zanima me zamena filtera goriva na fiat stilu jtd....trazio svuda nista konkretno nasao nisam.koliko razumem kod ovog motora nije to nista komplikovano ali mene zanima da li skidanjem filtera ne rizikujem da pocne da piski gorivo nekontrolisano.znam da se akumulator otkaci pa se pristupi zameni  a logicno mi je kad vec ne radi auto da i pumpa nema sta da gura tako da bi u principu samo gorivo sto ostalo  u dovodu bi trebalo da malo iscuri.bio bih zahvalan da me neko na nesto uputi a u medjuvremenu sam nasao koristan link koji dodje kao manual za stila ,ima tu i za jos neke automobile bacite pogled

https://teon.co/cars/fiat-stilo-diesel-1-dot-9-jtd/manuals/51b71df6a11460327500004d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...