Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Zakljucak je da se 2 ili vise ulja razlicitih proizvodjaca ali istih specifikacija mogu mesati bez ikakvih problema. Mesanje bilo kog ulja sa bilo kojim je objasnjeno u tekstu, cak stavise sta sa cim se preporucuje, iz raznih razloga, ukljucujuci i preku nuzdu kada morate da dosipate a nemate svoje ulje.


Motorna ulja po proizvođačima (najveći deo) klasifikacija proizvodjaca:

 

http://motornaulja.blogspot.com/2009/04/i-numero-uno-synlube-inc.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter je zamenjen u februaru. Pa ako sam dobro razumeo tekst u vezi onog sto je mene zanimalo na gore postavljenom linku, ulje u mom slucaju (a to je oko 7-8 hiljada kilometara godisnje) treba menjati jednom godisnje, tj ne cekati 10-12 hiljada, posto je kod mene gradska voznja uglavnom i do te brojke bi nam trebalo sigurno godinu i po dana, ako ne i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom godisnje meni dodje pre,a to mu dodje na nekih 5000km.Ne pada mi na pamet da cekam 10000km jer to je vec dve godine.Pretezno je gradska voznja,a zamena je ono sto mora da se uradi pre ili kasnije.I da prelazim manju km opet bih tako radio.Ulje cuva motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Pazario sam juce Stila MW, 2007 godiste, 1.9 MJ 8V i hteo bih preventivno da uradim kompletan veliki servis. Znam od prilike šta sve ulazi u isti, komplet set kaiševa, španeri, vodena pumpa, motorno ulje, ulje u menjaču, uljni i vazdušni filteri (ispravite me ako grešim), pa bih voleo da mi preporučite kod koga bih mogao da uradim veliki servis u Novom Sadu. Zvao sam danas dva servisa, zvanični Stojanov i Fiatino iz Temerinske i od jednih i od drugih sam dobio cifru od oko 40000 dinara, stim da je Stojanov nešto jeftiniji. Svaki predlog je dobrodošao.

 

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored tih nabrojanih, servis Luka na klisi, servis Zoran Petrovaradin, ,manje vise svi su ok (s fiatinom nemam miskustva).

Ali postoji tema o servisima.

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo bih preventivno da uradim kompletan veliki servis. Znam od prilike šta sve ulazi u isti, komplet set kaiševa, španeri, vodena pumpa, motorno ulje, ulje u menjaču, uljni i vazdušni filteri (ispravite me ako grešim)

Cisto digresija, ovo sto pominjes je veliki+mali servis. I preporucljivo je sve uraditi po kupovini auta, pametno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Novog Brava 2008 1.9 120ks. Prethodni vlasnik je sipao Seleniu 5w40, a za njega se preporucuje 5w30 ako se ne varam?

Da li mogu sada da sipam to 5w30 bez nekog prethodnog ispiranja motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Novog Brava 2008...a za njega se preporucuje 5w30 ako se ne varam?

 

Klikni ovde i skini vlasničko uputstvo za taj auto:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

 

Tamo ćeš videti da je ulje za njega:

Selenia WR P.E., SAE 5W-30, ili bilo koje drugo ulje koje na sebi ima FIAT 9.55535-S1 sertifikat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim mali servis pa da pitam jel potrebno i da se zameni filter goriva kada se radi mali servis?Fiat Stilo 1,9JTD 116ks 2002g.Uzeo sam Seleniju TD 10w40 nemaju u ponudi syntium pa cu nastaviti sa Selenijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter goriva nema potrebe menjati na svakom malom servisu. Pogotovo ako se stavlja kvalitetniji filter (UFI i sl. i nisu tako jeftini) i sipa kvalitetno gorivo. Ja ih menjam na svakom 2. malom servisu.

Dok je u vlasnickoj knjizici za JTD stajalo na 20 000 km, a kasnije za MultiJet kaze na cak 60 000 km, koliko se secam.

Ako si vec uzimao Seleniju, bolje da si isao na WR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga ja ga svaki put menjam sad sam stavio Muller filtere i bas taj za gorivo je bio na akciji u Euroautu oko 500 din, inace je oko 1300 mislim.

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...