Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Imam dilemu. Mozda rano postavljam pitanje s obzirom da mi je mali servis za 4,5 hiljada ali promenio bih ulje kada bude doslo vreme za mali. 

Trenutno je u njemu Total 5-30 ono ulje za dpf motore. E sad, dpf sam izvadio pa me zanima koje ulje sipati ? 

Druga stvar koja me zanima koju marku ulja sledeci put da sipam i sta mi preporucujete. Cuo sam da se selenija puni ovde kod nas tako da bih nju izbegao. Vidim da dosta ljudi sipa Shell, pa me generalno zanima sta sipati? 

 

Inace motor je 1.6 mjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se razmisljam za Shell, ali ne znam dal 5-30 nastaviti da sipam, ili 5-40 :D Koji Shell sipas tacno ? Znam da sam video da ima nesto ultra il koja vec podgrupa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

 

...skoro sam baš gledao u knjižici, mislim da je 5w-40 (99% sam siguran da je to), pogledaću sutra opet, knjižica mi je u autu.

Ne znam komercijalnu oznaku (naziv), mogu sutra to da pitam...ili možda  @Goran Zemun pre toga vidi ovaj post i napiše koje je, jer se kod njega održava auto. :thumbup: 

 

Znam da i @Kuvalja sipa Shell, tu možeš da vidiš oznaku (naziv):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/58812-stilo-mjet-140hp-abarth/&do=findComment&comment=1369042

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kul, opusteno nije nista hitno, gledam sta bih sipao na sledecem menjanju. Verovatno ce biti Shell, dosta ljudi ga je hvalilo sto na forumu sto ovako sa strane.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas dpf onda 5w30 a ako nema onda 5w40, ja sipam ultra.
Imas na njihovom sajtu da izaberes auto pa ti ponude koje ulje ide za njega...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

 

Tražiš odgovor koji ne postoji. :) 

Imamo opštu temu o kvalitetu ulja, iskustvima sa raznim uljima, pogledaj je:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/33155-selenia-koje-ulje-sipati/

 

Trenutno preko 2.600 odgovora u njoj ti pokazuje da nema odgovora koji želiš. Sve je na kraju stvar stanja motora/novčanika/ličnog izbora. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh da.. Bukvalno odgovor koji ne postoji :D

 

Listao sam ovu temu pre par meseci, svako svoju pricu gura :D Nista, bice shell helix ultra 5-40, to bi trebalo da odgovara mjetu :D Hvala vam na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam meni bliskih 6-7 mjet-jtd u koji se sipa bas to ulje i niko nije ne zadovoljan i ne menjaju ga za neko drugo, ukljucujuci i moj auto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad sipao SYNTIUM 3000 AV umesto do sada dva mala servisa na kom je isla Selenija.I mogu vam reci da se auto bolje ponasa barem je nekako mirniji po ovim hladnim jutrima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuvalja reci mi postojili razlika u zvuku ili radu motora kada si presa sa selenije na shell ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slagao bi te sta god da kazem, davno je bilo, a i uvek kad sipas novo ulje deluje ti da mekse radi...
A na benzincu 1.2 8v ima razlike u radu, sa shell-om lepse i tise radi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Copy/Paste sa moje teme, UFI ne menjam, ali od ovog servisa testiram i ja 5-40 full sintetiku (Shell Helix Ultra). Ako nekoga zanimaju cene i popusti, pisao sam par postova ranije u toj temi, da ne ponavljam:

4 minutes ago, Ivan said:

Juce odradjen mali servis, o izboru i "dilemama" je pisano ranije u temi. Zamenjeni motorni filteri: vazduha, ulja i na ovom servisu i goriva, kao i uvek, stavljeni su UFI.

Posle vise godina koriscenja Selenie WR, od ovog servisa ide Shell Ultra 5-40, da vidimo kako ce se pokazati full sintetika. U skladu sa "modom" na forumu :stuart: , to mu dodje ovako nekako:

110320174537.thumb.jpg.95f1903fed99334e1b19b72d5886986a.jpg

Nakon zamene, normalno da se primeti malo mekaniji rad motora, kao i posle svake zamene ulja. Seleniu WR sam zamenio posle 12 000 km i vec je krenula pred kraj malo da "cekica", a JTD je posrkao nepuna 2 dl na tom intervalu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam utisak da je Selenija kod traktorista pala ispod 50% :) a da se shell i synthium kolju za drugi krug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi drugi put radim veliki servis kod Stilo 1.9 JTD 115KS i drugi put mi daju ove 2 spanera.

 

Prvi sta je sa drzacom je montiran, a drugi sta je samo spaner majstore kazu da je visak i da je isti kao prvi t.e. nema ga kad su skinuli stare delove  :unsure:

Dal je moguce da ga nisu ranije montirali i vozim auto bez jednog spanera?

 

APV1077.jpgAPV1091.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U set za zupcenje na 1.9 8v ulaze jedan spaner i jedan roler. Evo mog kompleta prilikom zadnjeg velikog servisa:

 

230120141367.thumb.jpg.f4b15e7b6fdabeb7b5d7aa68906fda55.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo zboriš kolega.

To i htedoh reći al poveden pitanjem za dva španera iako je na slici roler i španer odgovorih pogrešno. 

Svakako "ovo drugo" je moralo biti ugrađeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...