Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Samo prvo malim srafcigerom iscackaj prasinu i blato iz njega, pa onda kad stavis imbus nakucaj ga malo cekicem, obicno proklize....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle gomile ispisanih pozitivnih iskustava za pojedine brandove, ne razumem potrebu da se za par stotina kinti razlike eksperimentise sa no-name filterima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paa objasnicu ti. Zivim u BiH, malo mjesto, normalno i mali broj prodavnica...tako da u jednoj nemaju nikako, a u drugoj imaju samo ove. A nisam ni znao kakvog su kvaliteta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakvih podataka u avataru, iz tog razloga je bio moj komentar.

Hteo sam da kazem da se za iste pare moze uzeti npr. UFI i nema sta da se razmislja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/5/2017 at 8:02 PM, Multi said:

Zanimaju me i iskustva sa comeline (cini mi se da se tako zove), radi se i filteru nafte?

 

Kupuj samo OEM proizvođače. Bosch, Champion,  itd. ako hoćeš nešto bolje onda MANN ili Mahle. Ali po meni je Champion neki bestbuy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2017 at 5:19 PM, Multi said:

Paa objasnicu ti. Zivim u BiH, malo mjesto, normalno i mali broj prodavnica...tako da u jednoj nemaju nikako, a u drugoj imaju samo ove. A nisam ni znao kakvog su kvaliteta..

 

Ako imas mogućnosti naruci neki bolji filter barem taj za gorivo,eventualnoi i onaj za ulje. Za ostala dva se ne moras toliko opterecivati za kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumio sam sta si htio da mi kazes...

Vidjecu da vratim ovaj, pa da narucim drugi. Valjda vrati posto se znam sa ovim prodavacem.

Filter ulja sam uzeo od proizvodjaca MANN.

U svakom slucaju hvala vam na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije ništa loše ali bolje je da koristi kvalitetnije filtere. Po meni su svi daleko bolji od kineskih. Ali sa OEM markama ipak postoji neka kontrola kvalitete iako se i tu nađe škarta. Ja sam probao razne marke filtera i svi OEM su više manje bili ok osim poljskih. Kao što su Filtron i Denckermann. To po njima već vidiš da su lošije kvalitete i izrade.(štedi se na svemu). A Denckermann mi se raspao. Bio je kao filter goriva karton se unutra raspao. Dok sa Bosch, Champion, UFI, Purflux, Mann, Mahle nisam nikad imao problema. Jedino bi tu izbacio FRAMM njih ekipa dosta pljuje ovi kaj ih otvaraju jer imaju dosta manjkavosti u izradi a to sam vidio i na zadnjem Purflux filteru ulja kojeg sam kupio. (Sogefi grupa radi Purflux, Framm). Vidlo se ljepilo. Po meni za takav filter je nedopustivo jer je taj filter skoro duplo skuplji od recimo Championa koji je po meni neki bestbuy s obzirom na cijenu i kvalitetu. Champion zapravo radi filtere za Bosch na pojedinim tržištima i slično. Mislim svatko uzima prema nekim svojim preferencama i mogućnostima. Ali ako već kupuje filter koji je cjenovno u rangu OEM proizvođača bolje onda uzet njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, nego pitao sam koji problem imaju. Kod mene je Champion i najnormalnije je sve i zimi, tako da sam zadovoljan skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...