Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

@horvat Otkud 3 zasebna PK kaisa. :huh:

Zar nije PK kais vezan za klimu i alternator a zupcasti za vodenu pumpu?  :ermm:

Trebalo bi da je set zupcastog:Spaner zupcastog, Zupcasti kais i vodena pumpa. Za PK: Roler PK (kao sto si postavio na slici), PK kais i to je to.

 

Nadji ti nekog normalnog majstora, nemoj da te zavrne i ošiša neki tamo "majstor".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nije "neki tamo" u pitanju su dva ovlascena! Annus u Subotici i Stojanov u Novom Sadu. Oboma sam slao broj sasije za proveru, znaci ne bi trebali da imaju dileme koji je motor, godiste i slicno.

 

A za tri PK kaisa su mi objasnili u KIT komercu gde sam otisao da se raspitam za cene delove (cisto kako bih imao da uporedim). Planiram da zamolim servisera da mi dopuste da udjem barem toliko malo u radionicu dok se bude radilo da vidim koliko ima kaiseva, kojih i sta koji vrti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bingodalton :lol:

 

Za Stojanov ne sumnjam ali neko ko ima Stila sa tim motorom bi bilo najbolje da napise. @SikterBre je imao Stila 1.6 pa moze da napise koju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Annus je madjarsko prezime, covek se tako preziva. Cita se "Anuš" :)

 

EDIT: Hvala @Axic

Edited by horvat
Forgot to mention member

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da je ime stavio, tj Laslo, kako se covek i zove :) I sin mu se tako zove, tako to ide kod njih, i unuk ce biti Laslo, pa ime opstaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznao sam sledece: Godista 2005. i 2006. bi trebalo da imaju Opelov motor i tamo zupcasti kais vozi vodenu pumpu, ima jedan kanalni samo, za klimu i alternator i menja se ceo spaner (oko 7-8 hiljada kosta, slika koju sam gore postavio). Dedukcijom zakljucujem da je Fiatov motor onaj gde ima 3 kanalna kaisa  i menja se samo roler, odn lezaj spanera, ali ovo nije potvrdjeno. Molim da se napisano uzima sa velikom rezervom dok neko ne potvrdi, nisam uopste siguran u ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj gore, problem je sto su mi govorili razne kombinacije... zato sam i napisao da se javi neko ko to zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam gledao i vidim dva kanalna kaisa jedan za klimu drugi za alternator...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, radio sam veliki servis i nisu mi menjali vodenu pumpu, da li je to praksa na Stilu 1.6 ili trebam da se zabrinem?

 

Radio sam u ovlascenom servisu, kod njih i kupio delove, cak su mi u prvobitnoj ponudi (pre radova, sto su mi slali na mai) i naveli stavku - "vodena pumpa", ja sam i pristao na tu ponudu i na kraju je nisu ugradili (naravno ni naplatili)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tog 1.6 je pumpa valjda bese izdvojena na pk kaisu pa mislim da je ljudi ne menjaju uvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, mala pomoc oko dilemu...

 

Veliki servis na Stilo JTD 115KS radio pre 2 i po godine i tada stavio Daico kaiseve i novu vodnu pumpu, mislam da je SKF. Vec presao 62.000 km od tad, uglavnom po NBG, autoput i magistrala, mnogo malo imam gradaka voznja kreni stani.

 

Mislio da radim veliki servis za neke 10-12.000km kad bude sledeci mali, ali dal bacam dzaba pare ili vreme mu je?

 

Izmedju INA i SKF sta preporucujete, ili da vidim cena za originale u Fiat?

 

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ga uradio odavno. Izmedju Ina i Skf ja bih Skf a i videces i razliku u ceni, mada je i Ina skroz dobra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa SKF-om je koliko čujem/čitam u poslednje vreme bilo problema. Za INU nikada nisam pročitao negativan komentar ma šta da je iz njihobog programa bilo u pitanju.

Veliki deo delova na našim JTD ljubimcima je bap INA tako da bih ja dao prednost njoj!

Apropo ovoga što kolega @Macvanin kaže....slažem se sa njim potpuno.

Sa dobrim delovima mislim da nema potrebe ići na km manju od 80k.

Može se uraditi provera ispravnosti na tako nekoj km ili manjoj i terati dalje. Mislim da ni 100kkm nije mnogo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva provera? Kako da proveris spanere i pumpu?

Na kombiju radimo sa tim jeftinijim delovima tipa Dejko , Konti i sl i to je posle 40-45hkm u uzasnom stanju, pa vi radite kad hocete, ja cu moj ili na godind ili km od 45-50hkm pa sta prvo dodje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo poslednji put Continental, presao oko 10.000km do sad I ok je za tu km haha. Salim se malo, jos je rano da bi se znalo jel ok ili nije ali po ceni Continental je skuplji od INA i SKF a I kao kazu da je malo bolji sad biip. Priblizava mi se veliki servis I na drugog stila I za njega cu uzeti Continental!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi!

 

Imam pitanje u vezi malog servisa za mog Stila 1.9 Mjet. Interesuje me šta sve treba da se obavi kod malog servis pored promene ulja, filtera ulja i filtera vazduha? U Stojanovu su mi dali ponudu od 17480 + usluga za sve original Fiat delove (sa original filterom goriva od 6800 din), odnosno 12180 + usluga za opciju sa sve original fiat delovima osim filtera goriva koji je zamenski i jeftiniji. Da li je regularne cene?

 

Pre godinu dana kada sam kupio auto, Stojanov mi je na velikom servisu ugradio upravo taj original filter za gorivo, i od tada sam presao oko 7000km. Interesuje me da li filter za gorivo treba menjati svake godine ili treba svakih 30000 km kao što piše u stilo uputstvo sa ovog foruma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stojanov i original filter :D

Ceo servis sa svim filterima i uljem je 7-9000 din, zavisi kako gde. Bolje idi u neku prodavnicu koja prodaje delove i radi mali servis ako kupiš kod njih delove za džabe. Svrati u Temerinsku u Kit Komerc ili u Euro auto pa vidi koliko su delovi. Filteri oko 2500, ulje oko 5000.

 

I dalje od Stojanova. Kog god sam pitao niko nije imao reč hvale o njima. Imaš na forumu odeljak o servisima pa prelistaj

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NSTime Taj originalni bi trebao da se menja na svakih 30.000, to su mu rekli u TOP STOP on navodno ima separator za vodu i zato je jeftiniji od obicnog, za JTD ja mislim. Ja sam taj jeftiniji greskom stavio tj tako su mi u radnji dali, Auto centar VDV, jer JTD/MJet isto ili slicno i nikakvih smetnji nisam imao.

Nesto su skuplji ali ovlasceni su pa zato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...