Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

 

Veliki i mali oko 230 e

Sa rukama tesko da je ta cifra, mozda samo delovi.

 

 

 

Dante je rekao za 1.2 16v motor što mi deluje totalno ok. Za jtd izađe do 300e po nekoj mojoj računici zavisno od kvaliteta delova i toga šta još treba promeniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je.

Veki1986 ima 1.2,ja vozim taj i to je cena za njega :)

 

Malo se ustedi tu,malo na registraciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Prvo bih vas pohvalio jer u moru fiata koji sam vozio vozio sam i jednog forda focusa.,.tada sam bio clan kluba ford i mogu reci da sam razocaran tim forumom..ljudi su bahati i bezobrazni,, i ne daju da kazes svoje misljenje za razliku od ljudi na ovom forumu koji su prijatni. Pre dve godine crni sale sa ovog foruma mi je usesno otklonio kvar ecu na 1.6 benzincu, auto se gasio u voznji...ja  skinuh kompijuter i poslah ga njemu, covek je sve to resio...hvala mu na tome i ovim putem ga pozdravljam.. e sad moje pitanje.,

 

Da li moze na Fiat Stilu 1.9 jtd da se iskontrolise kais? da se vidi da li je za zamenu i sve to? ako moze recite mi kako i sta se skida ako neko zna.. posto bi to pogledao od moje devojke cale a on je bivsi auto mehanicar , nikad nije rasturao 1.9 jtd.. u penziji je  a nekada je bio vrhunski majstor tako da mu verujem sta god kaze.. pa cisto ako neko moze malo da mi pomogne sta skidati . 

inace auto je uvezen sa 190000 iz austrije., original kilometraza. full servisna knjizica.  

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako  nezahvalno  je davati bilo  kakve informacije  o  zupcastom on moze da  pukne  za 5 000 km  zameni to  i uzivaj u voznji 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da mozes videti nesto vizuelnim pregledom kaisa. Kais retko puca zbog dotrajalosti, uvek je problem u nekom lageru ili pumpi ili cak i remenici. Zalepi lager i cao, ili pregreje kais ili ga remenica iskida...Ako bas hoces, skini poklpac kaisa pa pogledajte, on ako je bio mehanicar znace sta i gde da pogleda, nema to veze sto je jtd ili benzinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kao što reče MS PK, skinite poklopac i onda nek' pogleda. To je sve što može da se uradi. A, šta će reći kada vidi, zavisi od toga da li mu je to drugi kaiš koji gleda u životu, ili 10.002... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad i ja da vas pitam meni majstor rece da uzmem senzore radilice i bregaste kad budem radio servis na stila je li to po protokolu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije i niko ti ne moze garantovati koliko ce ti ti novi trajati. Sta ako su ti stari originalni a novi recimo neki kinez? Znas kako kazu, ono sto nije pokvareno netreba popravljati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

RPM senzor je grdna stvar, ako te zadesi kad ne treba. Tupavi senzor od 20 EUR, lako se menja, ali jbg kad moze totalno da stopira cuveni JTD :) .

A da li ce i kada krenuti da baguje, to niko ne moze da garantuje.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je cena malog servisa za stila 2006 1,9 Mjet 150 ks?
Da znam okvirno koliko para, da krenem da spremam :)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prosle sedmice radio veliki i mali servis i zamenu prednjih diskova i prednjih plocica, i za ruke sam dao 9500din, a za delove 24000, neke kaiseve nisam menjao jer mi je majstor rekao da su novi stavljeni, ali set zupcastog sam stavio original fiatov koji se stavlja kod prve ugradnje, vodenu pumpu, i sve filtere, kao i paraflu i zamenu ulja.  

Da li neko zna evo citao sam i ne mogu da nadjem, da li ima negde da se kupi neka univerzalna servisna knjizica, da mogu lepo da belezim sta je sve radjeno na kolima odkad je u mom vlasnistvu, ? za slucaj eventualne prodaje , a i da mi olaksa preglednost sta je sve radjeno na njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...