Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Necu ja da odugovlacim,nego mi je lakse ovako po malo da dajem pare. Uradicu to u roku 2 meseca. Pozzzz i hvala. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sam ulje u Stilu 1.9 JTD, ali sam sipao 4 l i nesto malo sto mi je ostalo od predhodne zamene. Pokazuje mi 5 od 6 kapljica. Da li je to problem ili moram da dospem da bude 6 punih kapljica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno to malo ne iznosi 0,7 litara :) U Stila tačno staje 4,7 litara. Najbolje bi bilo da dospeš koliko fali i onda lepo vidiš koliko troši ulja,tj ne troši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se toga tice, auto ne trosi ulje. Na 10000 km 6 kapljica je i dalje 6 kapljica. Nedavno sam radio mali servis na 15000 km i sa 6 je palo na 5 kapljica. A onda sam verovatno sipao 4,3 l jer je to 0,3 ostalo od prethodnog menjanja. Idealno bi bilo da Seleniju 5w40 prave u pakovanju od 0,5 l. Ovako me mrzi da vucem kanticu od 1L polupraznu po kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam kupio Stilo JTD. Planiram odmah da mu uradim veliki servis.

Šta sve spada u veliki servis i koliko će on da me košta?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti ulje 5 lit. filteri,ulja,vazduh,gorivo,polen,kais pk,kais zupcasti,spaner,roler,pumpa za vodu.Za cene se raspitaj po prodavnicama,delovi znaju da budu razlicitog kvaliteta sto se odrazava i na cenu.Na sve to dodaj 5000 din za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nesha

Manite se "kapljica", "tackica" i board-a, moze da koristi ali ne uzimajte to zdravo za gotovo. Lepo izvuces sipku za merenje i vidis na cemu si.

Ulje je zadnje na cemu treba stedeti pogotovo na modernim CR motorima. Ocuvan i odrzavan ne trazi dolivanje izmedju zamena, ali uvek vucem tih par deci u gepeku (uz ostale tecnosti i "lubrikante" :) ) . Nikad se ne zna kad moze da zatreba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

5000rsd za ruke za veliki servis?

Da druze u Kragujevcu su takve cene,par ljudi dolazi u KG-za srednje i vece popravke jer im bude jeftinije sa putnim troskovima nego u BGD-u.

Edited by simonen

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko uopste izadju delovi za veliki servis, cisto me zanima, jer ja kada sam pitao majstora, on mi rece ukupnu cifru sa delovima i rukama...nisam ga pitao koliko uzima za ruke :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prodavnici gde ja kupujem delove vec nekih 12god sve izadje oko 18000rsd + 5000rsd ruke =svega 23000rsd

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mog majstora je 5000 dinara za ruke za veliki što je i ok kad pogledate šta se sve na Stilu skida. Bacanje novca je ono što sam ja morao da uradim- plaćanje ruku za veliki servis jer prethodni vlasnik nije menjao vodenu pumpu pri servisu pa je prosvirala tako da me je zamena pumpe od 2500 dinara izašla 7500 :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najveca greska kada se radi veliki servis a ne zameniti vodenu pumpu:blink: Posle kada prosvira dajes pare kao da se sve komlet radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako gledaš, prethodnom vlasniku je to bila ušteda 2500 dinara :laughing: Isto tako sam video gomilu vozila na placevima kojima ne radi pokazivač ulja jer prodavci neće da stave neko kršteno ulje već uzmu najjeftinije i sipaju i onda pričaju kako je urađen veliki servis :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi...2 ili 3hiljade dinara mi nece kucu sagraditi a mnogo znaci za auto, tako da svako ko ne zameni vodenu pumpu kada radi veliki servis, mislim da mnogo gresi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih na leto radio veliki servis,planiram da idem na more @sa stilom@ :laughing: inace mali servis je radjen kod Gorana,dobio servisnu knjigu...e sad mene interesuje da li se na velikom servisu menjaju svi navedeni delovi primera radi vodena pumpa...ako su oni dobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pozdrav majstore,koliko bese kod tebe veliki servis i jel ti sve menjas valjalo to ili ne i sta menjas sve na velikom servisu.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nemojte se zezati da ne menjate pumpu za vodu. Ja sam je menjao, i izdržala je 53K Km SKF. Pa se rasklimala i skliznuo je zupčasti, sva sreća pa je posledica bila samo podizači izduvnih ventila.

Tako da obavezno po meni na 50K Km menjanje SVEGA KOMPLET...

Pumpa za vodu se obavezno menja.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...