Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Ovo pitanje bi najvise bilo upuceno Goranu.Skoro sam kupio fiat stila 1.6 16v i hteo bih da znam sta se sve menja od delova na malom servisu a sta na velikom i na koliko se oni rade za ovaj model.Interesujeme i kolika je cena malog a kolika cena za veliki servis.Jos bih pitao oko nabavke delova da li da kupujem delove u AP Sportu ili na neko drugo mesto.

Unapred zahvalan.

Ako računamo ruke 50 evra veliki i mali servis bi te izašao oko 20k. E sad što se tiče intervala najbolje bi bilo ispoštovati proceduru koja je data u uputstvu za stila. Ako ga nemaš ima ga ovde na forumu u elektronskoj formi ili potraži. Na srpskom. Za mali servis znači: paraflu g12 crveni, ulje selenia jedno 3000 hiljade ako je besplatna zamena. Što se tiče kupovine delova tu sveukupna razlika u ceni može da bude do 1000 dinara što možeš da proveriš. KIT KOMERC ili AP SPORT gde sam ja gledao. I naravno sve zavisi koje delove kupuješ. TU trebaju kanalni 2 komada čini mi se, zupčasti i set rolera i španera. U zavisnosti od vremena koliko imaš neka ti majstor pogleda i pancir crevo na izduvnoj grani koje zna da ode. Što se tiče vodene pumpe proizvođač čini mi se preporučuje i nju da se zameni ali mislim da je ona nezavisna, da nije povezana preko zupčastog i da ako imaš poverenja u majstora neka ti on kaže da li je za zamenu ako može. Obavezno imaj set sijalica rezervnih jer znaju često da riknjavaju. Koje godište je stilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao Djordje,evo sad videh tvoju poruku.Hvala puno za objasnjenje.Kako sam shvatio veliki servis bi trebalo da kosta 200eura plus 50eura ruke.Stilo je 2003god.1.6 16v i kako mi je predhodni vlasnik rekao (on je prvi vlasnik i poznajem ga)veliki servis bi trebao da se radi na 110000km a auto je presao 80000km.Znaci nikakve druge remenice osim cele pumpe vode ako je za zamenu?Kazi mi za paraflu,da li se menja za svaki mali servis ili jednom u 2 godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ zoranv

Pogledaj onaj link koji sam ti gore dao. Imaš tu uputstvo za Stila. Imaš i na srpskom.

U tom uputstvu imaš obeleženo šta se sve radi i na kojoj kilometraži.

Zar to nije mnogo lakše i brže, nego da čekaš da ti neko odgovori na forumu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce uradio veliki servis,delovi kostali 14000 (zupcasti ,2 spanera,kanalni ,1 spaner,filteri vazduha,klime i ulja,4 litra ulja) ,ruke 5000 ,za te pare ociscena klapna usisa i odradjena dijagnostika .Delovi su iz ap sporta valeo i dayko (ili kako se vec pise)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao Djordje,evo sad videh tvoju poruku.Hvala puno za objasnjenje.Kako sam shvatio veliki servis bi trebalo da kosta 200eura plus 50eura ruke.Stilo je 2003god.1.6 16v i kako mi je predhodni vlasnik rekao (on je prvi vlasnik i poznajem ga)veliki servis bi trebao da se radi na 110000km a auto je presao 80000km.Znaci nikakve druge remenice osim cele pumpe vode ako je za zamenu?Kazi mi za paraflu,da li se menja za svaki mali servis ili jednom u 2 godine?

Zbog kvaliteta delova servis radi bar na 80000-90000. Tako sam čuo bar od dvojice majstora. A i bem li ga ima logike. A za paraflu čini mi se da bi ga trebalo menjati na 2 godine. Što se njega tiče gledaj da ti nivo tečnosti bude na pola izmeđi min i maks. Tu prati da li ti i koliko troši tečnost za hlađenje. Jer ako relativno često dosipaš već tu treba pregledati sistem da ti ne gubi i gde vodu. Opet mali servis treba raditi po mom skromnom mišqewu na desetak hiljada i pre što mu uz umerenu malu vožnju i dođe nekih dve godine. Ono što bih ti preporučio je da uzmeš abrakso kliner koji košta oko 300 dinara u lavu koji se sipa mislim na rezervu i koji spira eventualnu garež ili zalepljene čestice u cilindru i na leptiru gasa. To mi je barem preporučio neko. Ako pak neko misli da grešim neka me molim ispravi dok to nisam uradio. Mada u čoveka imam poverenja. Nego kaži mi imaš li OCS ispod suvozačkog sedišta i ko ti je proizvođač elektronika odnosno kompa, ako znaš. Pozdrav. Ako imaš još neko pitawe slobodno pitaj. Ja sam auto prošle godine uzeo i tri puta sam merio dok se nisam ipak odlučio za stila. Po meni benzinac je barem kao polovnjak veliki plus u odnosu na bilo kog dizelaša. I moja topla preporuka. Ako nemaš plin već ugrađen nemoj ga nipošto ugrađivati.

Ja sam juce uradio veliki servis,delovi kostali 14000 (zupcasti ,2 spanera,kanalni ,1 spaner,filteri vazduha,klime i ulja,4 litra ulja) ,ruke 5000 ,za te pare ociscena klapna usisa i odradjena dijagnostika .Delovi su iz ap sporta valeo i dayko (ili kako se vec pise)

Mislim da auto ima 2 kanalna kaiša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drustvo hvala puno na preciznim informacijama,sad su mi stvari mnogo jasnije.

Gjordje pitao si me za OCS i proizvodjaca elektronike i kompa.Moras mi prvo objasniti sta je OCS i gde mu stoji komp jer auto imam tek 10 dana i jos uvek ne znam gde se sta nalazi. A ovo za ciscenje garezi je covek odradio pred moju kupovinu. Kazi mi jos da li kad dodje vreme za servis ,delove uzmem u AP SPORTU ili na neko drugo mesto? I sam prodajem delove za IVECO kamione i znam kakav kvalitet moze da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@g djordje

Ne znam za drugi kanalni kais,mozda mislis na kais klime,ovaj moj bio u jako dobrom stanju i nisam ga menjao po preporuci servisera,jer i da pukne nema nikakve havarije ,ostanes samo bez klime dok ne stavis drugi :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

...auto imam tek 10 dana i jos uvek ne znam gde se sta nalazi.

Upoznaj svoj auto:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31415

I još jednom, skini uputstvo čiji link sam ti gore dao i na taj način se dodatno upoznaj sa automobilom koji imaš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!!! Ocu prvi put da uradim mali servis na moga stila 1.6 16v, pa me interesuje sta sve moram da mjenjam? Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje, filter vazduha,ulja,klime, provera dijagnostikom i resetovanje servisnog intervala. Posto je 1,6 slab na bobine u redovni servis bih uvrstio i svecice.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svećice i ne mora da menja na svakih 8.000 ili 10.000 km. Mislim, nije neki veliki trošak za njih...ali opet.

Npr. meni su crkle tri bobine za 3.5 godine...evo pre nepunih nedelju dana jedna, iako su svećice zamenjene pre manje od 10.000 Km... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Naime, u Fiat-ovlascenim servisima odobravaju popuste na pojedine originalne delove za Stila i ostale modele. Cene su vise nego pristupacne, pa pogledajte na sajtu Fiat i sami se uverite. primera radi, zamajac, originalni kosta 29000 RSD, vise nego duplo jeftinije. Molim Nesu adm. da ovu temu nekako dotera i stavi gde joj je mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravoooo...mogu li za stila 16 16v svecice ngk bkr6ekc ili iskljucivo bkr5ez ??? :question:

Sad vidim da ne mogu!!!! :realmad: :realmad: :realmad: Uvalili mi u radnji kao po katalogu jbt...sva sreca pa ih nisam zamenio na autu!Vratio ih prodavcu i uzeo bkr5ez :rant::ouch::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

od skora imam Stilo 1.6 16v i imam u planu da radim "Veliki servis" i jos po nesto...

Zanima me okvirna cena za koju vi znate i kolika je obicno garancija na izvrseni servis (predjeni km)?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo koliko kostaju delovi,a za ruke sve zavisi od servisa i cene radnog sata.ap sport

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nisu, to su delovi proizvođača koji imaju licencu da proizvode delove - ali nisu fiat originali. Naravno, jeftiniji su, ali i manje traju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros sam isao kod ovlascenog servisera i dao mi je cenu od 350e ,originalni delovi, ali mi ne daje nikakvu garanciju na to ??? Da li je to ok, mislim, daju li uopste garanciju na to?

Samo mi je rekao da bi bilo preposruceno nakon 80000 da se ponovo uradi veliki servis i u tom slucaju ne moram da brinem za garanciju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, kakvu garanciju...na šta?

Ako su kaiševi u pitanju, onda imaš bar onu od 6 meseci koju Zakon daje na svu robu, tj. obavezuje prodavca. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posetio sam par neovlascenih servisa i oni svi daju garanciju na recimo 50000 predjenih kilometara da ce sve po pitanju velikog servisa raditi a ukoliko se desi neki problem vezano za to oni otklanjaju kvar o svom trosku... naravno, redovan servis(ulje,filteri...) se obavlja kod njih i upisuje se u servisnu knjigu i ako je u tom domenu sve ispostovano oni daju gore navedenu garanciju na svoj rad i delove...

Svejedno, shvatam da to nije praksa kod svih a posebno ne kod ovlascenog servisa :yes . Uzimajuci to u obzir mislite li da je bolje odraditi veliki servis kod neovlascenog servisera za 200e i imati tu garanciju na 50k - 100k Km, zavisno od servisa i cene... ovaj sto daje garanciju na 100kkm trazi 250e ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti malo to pogrešno gledaš.

Sa tim garancijama koje ti kaže neko preko telefona nemaš ništa. Garancija je samo ono što se negde upiše. To nije upisivanje u servisnu knjižicu. Uostalom, onaj koji ima fiskalni račun jedino može i da reklamira ako bude trebalo.

Takođe, NIJEDAN serviser ti neće dati garanciju na delove koje mu ti kupiš, doneseš u servis, a on treba da ih ugradi.

Imaš prodavce delova koji daju jednu garanciju ukoliko se deo i ugradi u njihovom servisu, ali daju manju garanciju ako se ugradi u bilo kom drugom servisu. I, na kraju, garanciju na delove daje onaj koji prodaje delove, nijedan servis je neće dati bez obzira da li si ti kupio deo i doneo kod njih, ili su oni kupili deo za tebe. Jedino ćeš u toj drugoj varijanti imati koliko toliku dodatnu sigurnost da će se deo zameniti ako bude trebalo jer eto...servis ih je kupio.

Imaš klasičnu zakonsku garanciju na nove delove. Svi rade po istim Zakonima. Ne postoji mogućnost da ti ovlašćeni ne prizna garanciju na deo koji je prodao ukoliko reklamiraš deo u zakonom predviđenom roku. Isto kao i kada deo kupiš kod nekog drugoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...