Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Samo da pitam nesto, posto ovde od pocetka teme svi razlicito pisu, a cesto ode u off. Meni je auto ( 1.8 benzinac ) sada na nekih 70.000. U delti su mi rekli da se veliki servis radi na 60.000. Ovde ljudi pisu na 120.000. Jel ima neko uputstvo gde pise tacno kada bi to trebalo raditi? Zasto bi radio na vidjeno stanje nekog majstora, ako je fabrika predvidela rok, a ja sam i siguran u svoju kilometrazu?

E,da, rece mi prijatelj da se menja neka opruga varijatora isto ( po zelji naravno ) jer se ionako razupcuje motor, a negde sam nacuo da ona utice i malo na zvuk motora, pa rekoh jel to istina, u smislu da se stilo malo cuje kao dizelas po paljenju ( prvih 2 sekunde ) i slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^

Ako ti je riknuo varijator, cuce se kao dizel pri paljenju i bese do 2000 obrtaja pri radu, posle toga se ne cuje, u zavisnosti od toga koliko je pokvaren.

Imas ovde temu o tome

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36993&st=0&p=631166&hl=varijator&fromsearch=1entry631166

A i ima jos informacija po forumu. ;)

Nov je oko 20-ak hiljada u Delti bio pre koji mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaboravi da imaš interval u kilometrima i u godinama.

Ako se dobro sećam...u uslovima gradske vožnje je interval na 3 godine (ukoliko se pre toga ne pređe naznačeni broj kilometara)...a, plafon je 5 godina.

Dakle, ako se za 5 godina ne pređe tih 120.000, kaiševi se opet menjaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozete li mi pomoci...Nisam primetio da je neko nesto slicno pisao na forumu...

Naime, evo o cemu se radi. Moj stilo broji jos oko 900 km do malog servisa. Naravno servisi su redovo radjeni i resetovani i stvarno imam 900 km do malog servisa koliko i pise na bordu. Evo sta me zanima, za par dana moram da putujem u Nis. Ne znam koliko cu se tamo zadrzati i koliko cu preci. U svakom slucaju, ne bi trealo da predjem servisni interval. Ili cu ga uklopiti tacno da servis radim kad se vratim ili ce biti knap, mozda malo predjem preko servisa.

Shvatam da motoru nece biti problem to sto ulje nije zamenjeno na 10 000 km, vec na 10 hiljada i 100-200 km. Ali ono sto me buni jeste da li ce komp na autu praviti neke probleme, kad odboji servis do 0 km. Tj. ako se to desi da li cu moci normalno da se vratim ili ce da pocne da me opominje prijavljuje kvarove i slicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mocices normalno da vozis,prvo opominje pri svakom paljenju da je interval istekao,kasnije jednom u toku dana dok na kraju ta poruka skroz ne iscezne,bar je kod mene tako bilo.

Ja sam radim male servise,pa nemam cime da resetujem,a secam se kad sam kupio kola da me je opominjao jedno vreme,posle je skroz nestala ta poruka o servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što već reče ChobbyNS, normalno ćeš moći da voziš. Jedino će ti na board-u izlaziti prilikom paljenja auta ''Service day''. Neće pištati tokom vožnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok! Hvala puno... Znaci mogu mirno na put! a to sto cu servis prekoraciti za stotinak - dvesta km, nikako nije strasno! hvala puno! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze biti zamenski. Mnogi od nas koriste takve i bar ja ne znam da je neko imao problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

senzor vode se odvrce sa starog filtera i zavrce na novi,ne ide i senzor u paketu sa filterom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa Stilom 1.8 16v.Curi mi ulje na uljnom filteru.Majstor gledao i rekao da curi na Intercooleru i da tu nema popravke vec samo zamena istog.Cena je prava sitnica spominje 80 Evropljanja.Moze li se tu nesto zateci ocistiti popraviti ili treba veliki cekic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to interkuler ali razumemo se.zavisi od uzroka curenja nesto se da srediti a nesto ne.to bi morao majstor da vidi na licu mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tako mi je rekao majstor kako god da se to zove.Prvo moram to da sredim pa tek onda da promenim ulje.Sliva se niz filter,ako to rasturim hocu li izgubiti vodu jer kazu da tu ide i voda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze biti zamenski. Mnogi od nas koriste takve i bar ja ne znam da je neko imao problema

Danas sam promijenio ulje i stavio neki zamjenski filter. Kaže mi prijatelj da mu je jedan majstor rekao kako mora biti originalan jer filtrira sitnije čestice do 4 mikrona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupi filter marke knekt i bice ti bolji od originalnog ako tako zelis

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, Miki zavrsava rasprave i preseca dileme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da vam javim drugari, vratio sam se s puta i uklopio tako da mi servisni interval odbroji nulu, na nekih tridesetak, mozda pedeset metara do garaze :) tako da necu mnogo prekrsiti servisni interval, ukoliko danas idem da uradim mali servis! Inace bili ste u pravu. Ne pisti nista, ne opominje, samo prilikom prvog startovanja izbaci poruku o isteku servisea (service due) i to je sve... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo pitanje bi najvise bilo upuceno Goranu.Skoro sam kupio fiat stila 1.6 16v i hteo bih da znam sta se sve menja od delova na malom servisu a sta na velikom i na koliko se oni rade za ovaj model.Interesujeme i kolika je cena malog a kolika cena za veliki servis.Jos bih pitao oko nabavke delova da li da kupujem delove u AP Sportu ili na neko drugo mesto.

Unapred zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobra stvar je pretraga foruma, jer tako sebi najlakše pomogneš jer ne čekaš da ti neko napiše odgovor, nego pronađeš već napisan odgovor... :thumbup:

Kako se koristi pretraga foruma objašnjeno je ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43963

--------------------------------

Tako ćeš onda lako doći do ovih tema:

Posle koliko pređenih kilometara raditi veliki i mali servis?

- Fabrička preporuka za veliki servis je 120.000 Km (svi kaiševi, španeri, roleri). Provera na svakih 60.000 Km. Međutim, postoji i drugi faktor, tj. starost. 5 godina je maksimum za kaiševe, odnosno 3 godine ukoliko automobil ne izlazi iz gradske vožnje. Tada se kaiševi menjaju bez obzira da li je sa njima pređena pomenuta cifra kilometara, ili nije. Imajte na umu da je kvalitet originalnog seta bolji nego zamenskog, tako da se za zamesnki kaiš obično uzima upola kraći interval zamene.

Ukoliko nemate siguran podatak o obavljenom velikom servisu, preporuka je da to uradite jer posledice mogu biti veliki udar na džep.

Mali servis (ulje, filteri) na maksimalno 10.000 Km, iako je fabrička preporuka 20.000 Km, ali nemaju oni pojma koje đubre od goriva mi sipamo. Plus, svi proizvođači automobila kod nas skraćuju servisni interval.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38283

Stilo - često postavljana pitanja

Skini i vlasničko uputstvo za Stila:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38944

--------------------------------

Kada imaš pitanje za nekog od Partnera Kluba, onda odeš u njihovu temu i tamo pitaš:

Tema ostaje otvorena za Vaša pitanja. Na njih će odgovarati Goran, odnosno Goran Zemun

Naravno, to ne znači da ovde pitate oko tehničkih problema na Vašim automobilima. To ćete raditi u podForumu za takva pitanja, zavisno od toga koji automobil posedujete

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39186

Dakle, tu pitaš oko cena usluga, nabavke delova, termina ili šta već što je vezano za sam servis i usluge koje se pružaju u njemu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam na forumu priblizan odgovor ali me interesuje preciznije nesto.Znam da se menjaju spaqneri i kaisevi ali recimo da li se menja i neka remenica i slicno.Sto se tice cena ,da i to me interesuje jer veliki servis za jtd i 1.6 predpostavljam da nekosta isto.Ok u svakom slucaju poslusacu tvoj savet i potrazicu jos malo po forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...