Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

6 minutes ago, kvazarija said:

Ostajem na Selenia WR 5w40, jeftino ulje a ok je

Selenia WR ima dobar TBN, ostalo je prosek... A sto se tice cene i sta je jeftino - samo da ti bacim buvu da je npr. Syntium 3000AV maltene duplo jeftiniji. Jos su u Slodesu (generalni uvoznik) imali akciju 4+1l gratis... Izlazilo je 5l nesto smesno, cca 20 EUR.

Da ne bude da reklamiram - i ja sam u Stila godinama rokao WR, a zadnje 2-3 ture pre prodaje Helix Ultra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi filteri su UFI,a plocice su Delphi.Sto se tice kvaliteta ulja kod mene se pokazao dobro nista ne trosi.Drugi put zaredom menjam jednom sam samo stavio Shell pre dva menjanja ali pre toga isto sam stavio Syntium 3000 AV.Cak mislim ali nisam siguran 100% da je taj Shell malo manjkalo na sledecem menjanju.Videcu sad sa majstorom kad budem otero da se to menja kakvo je stanje sadasnjeg koliko je potrosio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kapiram onda sto ga Stojanov roka na servisu.:))
Ja sam u Fokusa benzinca sipao Wolftech 5w40 i bio zadovoljan pa kapiram da je i taj Wolf za dizel odlican. To je valjda belgijsko ulje? Stalker ga preporucivao kao kvalitet na blogu kod njega.
Delfi plocice su standard kvalitet ? Koliko izadje cena s rukama? Da li ste menjali u malom servisu i menjacko ulje? To jos nisam uradio
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nikada ni bilo :) , pogotovo menjacko koje menjas verovatno jednom dok je auto u tvom vlasnistvu. Ide nepuna 2l, a fabricki preporucena Tutela je oko 10 EUR.

1 hour ago, SrdjanNS86 said:

Sto se tice kvaliteta ulja kod mene se pokazao dobro nista ne trosi.

Videcu sad sa majstorom kad budem otero da se to menja kakvo je stanje sadasnjeg koliko je potrosio.

Pa to valjda i sam vidis na sipci :) ?

Inace, to da li ga motor trosi, nije nikakva validna mera kvaliteta ulja. Vec njegova baza, aditivi, TBN koji je narocito bitan za dizelase tih generacija, itd... Neki motori su fabricki projektovani da trose ulje, mada JTD stvarno moze da guta svasta :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, uzeo sam fiat stilo 1.9 jtd 58kw 2003 i planiram da uradim veliki servis. E sad me zanima da li su delovi isti kao i na jace modele i koliko bi to kostalo od prilike?

Hvala. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Bole99 said:

...i koliko bi to kostalo od prilike?

Okvirne cene možeš pogledati npr. kod Euroauta, klikom OVDE. Tu imaš kratko uputstvo kako koristiti njihov online katalog delova, i onda izaberi svoj Stilo i videćeš pojedinačne cene delova... :thumbup: 

To izgleda npr ovako:

 

stilo servis.jpg

 

Ili, možeš pogledati npr. OVDE (potrebno izabrati željene delove).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitaj malo temu unazad, od 2009. smo pisali sve do u detalje - preporuke za delove, cene, iskustva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Trebao bih da radim mali servis ovih dana, i malo mi se oseca klima zadnjih par dana kada krene da duva. Kontam da je to do filtera kabine.  Osim tog postoji i filter vazduha onaj okrugli? Idem da  kupim sutra I  kontam da je to to. Ne bi trebalo posle toga da se oseca.

I na koliko se menja filter goriva. Auto lepo ide, vuce bez problema, ne znam da li moram da menjam zbog nekog vremenskog intervala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno ne moraš. Filter goriva može svaki drugi servis. Ali cena je tolika da je šteta ne zameniti svaki put. Svi filteri za 1.9mjet su tipa 2500 dinara oduvek i onda ne kupiti filter goriva od 800 dinara i nije neka ušteda. Nije da se menja mesečno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja nesto trazio i nasao sam da su po 6, 7 000 din. Ne znam koji je to 800 din. Benzinac je u pitanju. Idem sutra do Euro auta ali vidim da nemaju na stanju filtere za gorivo.

Edited by gand

Share this post


Link to post
Share on other sites

E izvini, prevideo sam, po navici pišem za mjet.

image.thumb.png.473cdda2222fc6e9d9866822c4e02eb3.png

 

Nađoh ovo, tako da kapiram da ima i kod nas da se nađe po sličnoj ceni.

Ovo bi trebalo da je broj dela 0521815 pa nazovi par radnji tipa Auto Mika, Kit komerc. Euro auto, Euro07. Auto Ricambi... pa se raspitaj za cenu. Ako je stvarno tako 6-7000, onda naruči od preko, nece te izaći više od 2k, preko ebaya ili od Slovenaca. 

Ajd možda @Mijailović P. ili @Ivan ili @horvat imaju bolju info za te manje popularne motore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to liči na filter za dizel. 

Po oem broju nađem ovo

 

https://m.autodoc.co.uk/champion/7666444

 

IMG_20210822_233227.thumb.jpg.06c0db0e96579678b3f5de74be300c98.jpg

I compatibility listu

IMG_20210822_233309.thumb.jpg.01a38f6f1e51851e1f0c55610efdb65a.jpg

 

 

Verovatno grešim al ajde... Nije mi upaljen komp da proverim eper, mogu ti sutra videti tačno, osim ako me neko od kolega ne preduhitri

Kažem ti, probaj u radnjama što sam ti naveo pa ćeš i videti cenu, batali silux

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se salis ili ne :D, posto sam gledao ispod haube i nema ga na tom mestu, i onda kontam da ga prethodni vlasnik skinuo a nisam posmislio da ga nema:blink:.

Edited by gand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da je tema za Nuova Bravo, ali mozda nekome bude korisno da dodam da neke benzinske verzije Giuliette, 500L, Pande MY12, itd. - imaju mali filter goriva u zadnjem delu.

Za koji najveci deo vlasnika i ne znaju da postoji :) , cena kod ovlascenih je bila 15-20 evrica:

 

Untitled.thumb.png.4fb2fb4b3daf79cb7886fcc14c8f50c5.png 51pLNC-HsqL._AC_SX569_.thumb.jpg.f6197fa9e75e050d755ba57c1d6b336a.jpg

 

PS: Secam se da smo o tom malom filteru pisali na temama za 1.4 u 500L: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/75858-fiat-500l-14-16v-16-mjet-veliki-servis/&do=findComment&comment=1554000

Da se nadovezem na postovanog kolegu @Mijailović P. - proveravao sam i kod sebe na MultiAir 140 (sledeca generacija iza T-Jet): takodje ne postoji ni taj mali filter (a ni bilo kakav u motornom prostoru).

13 hours ago, andreja.micovic said:

Ajd možda @Mijailović P. ili @Ivan ili @horvat imaju bolju info za te manje popularne motore

Vodi racuna da te za ovakve izjave ne cuju kolege sa 1.4 atmo - oni su mnogo zaje*aniji od nas :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj neki mali sam i ja nasao, stavio gore link. Nekako mi taj i lici na benzinske filtere goriva (secam se da su bili slicni i na automobilima od pre 30tak godina). 

Ovo sto je @gand okacio mi identican filtar kao kod mene na kolima, cak sa sve senzorom za vodu. 
 

@Ivan 1.4 atmo su posebna tema, grupisu se sad na tipo temi skroz zadovoljni kako povlaci niz Begaljicko brdo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, andreja.micovic said:
Taj neki mali sam i ja nasao, stavio gore link. Nekako mi taj i lici na benzinske filtere goriva (secam se da su bili slicni i na automobilima od pre 30tak godina). 

Jesu, ali za one sa karburatorima i sl. Već sa multipoint ubrizgavanjima su imali metalne. Ovaj se razleti već na verglanju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sticajem okolnosti sam morao da uradim mali servis u drugom gradu, Bravo 1.6 MultiJet je u pitanju.

 

Dva pitanja

-Rp evolution ulje, da li je ok? Dosad je sljakao na Shell i Seleniu, ovaj mi sipao ovo.

koliko sam cuo prilicno je kvalitetno ulje

 

-Filter goriva

Prethodni mehanicar mi je menjao na godinu dana, ovaj me ubedjuje da po fabrickim pravilima treba menjati filter na dve godine.

Da li da insistiram da zameni i to?
 

Predjem oko 10.000 godisnje, 60% gradska voznja recimo

Hvala unapred na odgovoru.

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...