Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

3 hours ago, horvat said:

li na oko ~35.000 sam poceo da primecujem blago neravnomeran rad kad je motor hladan, sto je potpuno nestalo zamenom svecica. A kod mene u svesci pise da treba na 20h, iako Brana recimo kaze da menja na 40h... 

Pa otprilike se tu onda i uklapam, kako sam planirao... Napisah da motor radi kao satic, pali i na hladnom na cvrgu, lepo radi i dok je hladan i dok ne spusti obrtaje... A takodje i ne sumnjam u naseg Gorana ;) .

3 hours ago, horvat said:

Moguce da je nesto drugacije na Euro5, nisam siguran, ali meni i pise 3.2L, a zaista toliko i stane.

Ma verujem ti ;) , daleko bilo da je drugacije. Nego baci pogled na knjizice za T-Jet ili Oil Selectore po netu - svuda kaze 2,9l .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavka je da je zabuna potekla od postojanja dva podatka, jedan za kolicinu sa filterom i drugi za kolicinu bez filtera :

 

image.thumb.png.dd2f47ae5ff8c416c7834a4064bb8be6.png

 

Omasio sam za 0.1 doduse, i svakako jeste ~0.4 vise za MA :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, horvat said:

Pretpostavka je da je zabuna potekla od postojanja dva podatka, jedan za kolicinu sa filterom i drugi za kolicinu bez filtera

Ma jok, evo ti verzije za 1.4 T-Jet za Bravo, 2.9l kako ti i rekoh. Tako stoji i u Oil Selectorima:

 

Untitledvv.thumb.png.8852363e6faff9952c504da43bca7cf7.png

 

Jedino mozda posto je tvoje uputstvo varijanta za Euro5 motore, da su nesto promenili. Posto od tada (tj. 2010.) postoji samo T-Jet 120 varijanta, dok je 150 Euro4 ubiVen zbog velike potrosnje i nezadovoljavanja eko standarda i menja ga MultiAir.

Ili mozda ona prica "ako nema ulja ispod Alfe, nema je ni u njoj", pa da nalivaju vise nego sto treba :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u vise radnji :) 

Preporuka VDV u partizanskoj, ali imas npr u temerinskoj euroauto, kit komerc, slavija auto, imas euro07 i wint na novosadskom putu... 

To je toliko cesto da mislim da vecina ima. 

Mislim da se cene krecu tu od 500-600 dinara pa navise do 1500. Nazoves pitas :) 

evo npr prtscrn sa euro07 online prodavnice za 1.9mjet 88kw (fale neki, najskuplji je mann 2060 dinara)


image.thumb.png.98af5c374dd382d55f7268fa77ff4f2a.png 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Champion filter goriva uzimam zadnjih x puta kada sam radio mali servis, bez ikakvih problema. Ne znam sto se pljuje.

Mislim da su sve to licne preferencije, a da je to tu negde slicno po kvalitetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenovni su najpovoljniji,a ima i snobova....ja stavljam i jedan i drugi,važno je i da je nov,da se redovno menja,a za godinu dana je dobar.

 

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala Andreja, nasao filter ulja UFI 600 i nesto a filter goriva nesto papreno preko 4 hiljade ?!

Sent from my SM-N935F using Tapatalk


Za mjt je filter goriva koliko se secam dosta skuplji u odnosu na jtd ali je i period zamene duzi. Mozes slobodno da stavis i Champion i Clean, Pierburg i jos neke. Kod mene je zadnja 2 servisa Kolbenshmidt i sve je ok

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacio sam negde, evo za 2.0mjet od januara. Champion je filter goriva, mislim da je UFI ulja i vazduha (ili je Clean vazduha)
I7S56PTrS1Ca_efEDYGHOY76bLh5cZDY9vDOeboEXqWoMf0a1Qw5Bt1f1IcA1GeOX0Jm3c4rF1S2-yAnJGzQFHsDMBmYdRCm92xz9cFnhpfIx1ep3ousgwbZFgQS53CMAvygTCEDOgYPzGOVWvBhLSlXBisj7g3tKwgsYv5uhDjszeDpAZZ7GntDJqs7051tdIX32zI2ldC5s4TviSXh4nIKZ4tHx-TsgcRW9Su_kV38WoK0T_nEMFfwBaJ3pEb4wzbeuO0H6MEEGo2pWwh9AHLCFZqgP2N5ZitS0oh-He9n-NwfB7J8q6o_xqzZ72jmofVUXeyw-QLCZjZ7fN7CtTdVR0TeqDu15MSpBpj4ms0Qc3AFHdjtc7-7r_0KITv5wvZC96migXqHxs63ZirQR2rJuBQbGNucoxCslbBJ8t9DDlnjYbaN-3QYBcTwlBXCZDQ24i7rvDMP4GrJG_JhszLb34x-XJcEPMmjHc-Vl9mwvUYm2f7Sez5iKsbYPQFm297QPyroYBUOPVmgeamW4VB3jYJt6e-580wc3fh1uzyZw4A9mKoXRU1-FxVLGUPWjU267pc-OWovq5Ouu_pxs4edjRl82teBqz5AacYJAg6HIuD_8x80YZ150jaFta0hHQejQsJN4r_QXpkNovLqg4MqxyYUKsf47YAkEInPhKGrkDz21BLdrnDG7uOR5dQ=w725-h966-no?authuser=0

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je UFI filter goriva skup ko dukat, ali se menja na 2 servisna intervala (cca oko 20K), a ostali tipa na 10K. Ja se dvoumim da uzmen Champ, ioanko mi je 10K godišnje kilometraža koju prelazim. I dalje stavljam Clean (oko 3 crvene), dok je Champ oko 1/2 cene njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih 20hkm, na jtd-u se bese menja na 40hkm, za mjt moze da bude samo duzi interval :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad vas dvojca ne vadite doope iz kola :D Meni svakako godina od servisa dođe pre nego da spucam 10K a kamoli 40K. Kontam, taj filter treba da proguta našeg kakvog-takvog goriva za godinu i kusur dana a da ostane funkcionalan, slično kao i filter ulja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spreman za mali servis plus prednje plocice jer su ustanovili u stojanovu da su na pola pa neka se menjaju da sam miran sad.Svi filteri su UFI

F4078B54-8CD0-4EBA-87FD-A432608D3749.jpeg

Edited by SrdjanNS86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bagatelno :D Da li je 3.ća stavka filter goriva isto UFI ? Znam da je Ivan pričao da je UFI filter za gorivo oko 6K pa mi je ovo čudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seleniu sam platio 880 din po litri. Ne znam sta je Sintijum. Inace filter goriva UFI je 4870 din a Champion 1300 din. Mann je jos skuplji. Meni su plocice nesto malo jace od pola i nisam menjao jos. Koje su plocice u pitanju? Jel ima veze proizvodjac?

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufi za jtd ne verujem da kosta vise od nekih 2000din, dok drugi pocinju sa cenom negde od 600-700din

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Znam da je Ivan pričao da je UFI filter za gorivo oko 6K pa mi je ovo čudno

Ako se prica o 1.9 motorima - razlikujte JTD i MultiJet.

Kod JTD, posto sam ga imao ranije - znam napamet da UFI filter goriva nosi oznaku 24.H2O.04 i jeftiniji je, cca 1400-1500 kinti.

Dok 1.9 MultiJet (Stilo/Bravo) nosi 24.ONE.01 i oni su skuplji. Opet UFI je reda velicine pomenute iznad, tj. 3-4 puta skuplji.

1 hour ago, kvazarija said:

Ne znam sta je Sintijum.

Takodje Petronasov brand (kao i Selenia koja je sada pod njima) - sa primetno jeftinijim cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, kvazarija said:

Da li je Sintijum identican kvalitet?

Pisano ovde nasiroko, pa ko sta voli:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/33155-selenia-ili-koje-ulje-sipati/

 

Sto se tice price o kocionim plocicama iznad, takodje odgovarajuca tema:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44994-koje-kočione-pločice-diskove/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...