Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Pozdrav, treba da radim mali servis za Fiat Stilo 88kw 1.9 mjet 2006 god. Jasno je sve za ulje, ide Selenia 5w40 WR kao sto je sipao prethodni vlasnik. Zanima me filter ulja i goriva. Koji filter ulja uzeti, da li je Filtron ok ili ne ?
Druga stvar, filter goriva, da li postoje razlike izmedju JTD i Mjet filtera za dizel ? Koji uzeti ?
Hvala
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ima razlike kod filtera za jtd i mjt. Kupi neke kvalitetnije, najbolje je Ufi ali su i najskuplji. Ja sam imao Champion, Clean, Kobelsmit i ok su mi bili. Za ulje obicno koristim Man filtere, vazduh i klimu ne gledam koji su :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo sve filtere UFI na proslom malom servisu. Jesu skuplji ali je mala razlika i neces ustedeti previse.
Mozda ne bi bilo lose da zaobidjes Seleniu, vec duze se prica o padu kvaliteta (i kopijama). Ja sam sipao npr. Castrol Edge i bez greske (za malo vise od 7k predjenih ulje je na maksimumu).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/29/2019 at 12:48 PM, MS PK said:

Ne znam da li ima razlike kod filtera za jtd i mjt. Kupi neke kvalitetnije, najbolje je Ufi ali su i najskuplji. Ja sam imao Champion, Clean, Kobelsmit i ok su mi bili. Za ulje obicno koristim Man filtere, vazduh i klimu ne gledam koji su :)

Meni je za klimu jedan od bitnijih filtera jer to udisem,a mnogo sam u kolima..Uglavnom sto se tice filtera uzimam Knecht,Mann,Ufi,Purflux bas tim redosledom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VDV Partizanska 21

@Milutinac iskopao da su najjeftiniji, ja potvrdio i to je to :) 

 

Komplet filtera (vazduh, ulje, kabina, gorivo) je oko 2500-3000 dinara, zavisi od proizvođača.

Uštedeti oko 500 dinara na servisu

 

Evo i od prošlog marta koliko je šta koštalo (nisu imali filter kabine onaj skuplji sa ugljenim slojem), ulje je shell helix
image.thumb.png.6bd1dc48b8f4dbd0a2321a8e759a32a1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Euroauto" drzi UFI program, a kod njih imamo i 10% popusta.

Koliko se secam, od ulja ne drze Shell, a imali su Seleniu.

Filtere za bivseg Stila sam uzimao najcesce u "Euroautu", Seleniu iskljucivo u Slodesu kod ovlascenih (i zbog cene i zbog brojnih falseva), a Shell preko partnera "Orbica".

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam filter ulja u Euroautu, filter goriva Auto italia i vazduha lokalna radnja kod mene. Ulje isto ta lokalna radnja, 2l 1665 din a 1l 950 din . Klimu sam malo ranije menjao.
U VDV sam bio, imaju samo Champion filtere.
Ulje u Euroautu je 1150 din za litar i isto je metalno pakovanje.

 

servis01.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta nas koji smo ranije vozili JTD/MultiJet smo prelazili sa Selenie WR na Shell. Uglavnom je u pitanju bilo Helix Ultra 5-40 ili Helix HX-8 5-40.

Najveca prednost WR je odlican TBN (Total Base Number) od 11, izuzetno bitno za neutralizaciju sumpora iz naseg goriva (modernija ulja cesto imaju manje, recimo Selenia WR PE 5-30 za vozila sa DPF ima negde oko 7). A po dokumentaciji sam nalazio da Ultra ima cak 12, PurePlus tehnologija i niza cena. Pisali smo detaljno jos pre par godina na temi o uljima, da ne davim ovde. I na turbo-benzini sam vise po navici nastavio sa Shell (Helix HX-7 ECT 5-40), posto ga uglavnom i kod ovlascenih nude generalno kao pandan OEM Selenia uljima.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim veliki servis pa sam dobio neku ponudu a posto nisam toliko strucan vezano za delove pa da vidim ovde komentar vezano za tu moju ponudu i jedno pitanje mali servis sam radio u novembru pa da pitam jel potrebno opet da uzmem te delove ili nema potrebe ponuda je :Zupčasti set GATES - 7090,00
6PK1270 Gates klinasti kaiš - 1370,00
VKM32027 SKF španer pk kaiša - 2.940,00
ROLER pk kaiša gornji VKM32030 - 2.264,00
Roler pk kiša u sredini VKM 32006 - 2131,00
Pumpa za vodu - VKPC82655 - 3.580,00 dali su cene ok ili da trazim neke izmene.Auto planiram da zadrzim jos za sebe(stoji u oglasima ali su kupci neozbiljni) barem 5 godina a do sada 2013 kad sam ga uzeo nisam imao nikakvih problema.

Edited by SrdjanNS86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas potrebe da radis mali servis opet posto si skoro radio.
Za kvalitet delova ce neko od strucnijih da ti kaze.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sličnu ponudu za Gates razmatrao prošle godine kad sam radio veliki, hteo da uzmem delove u euroauto. Koliko sam tad gledao, važe za proveren brend, dovoljno kvalitetan da ti je bitnije da veruješ majstoru/servisu koji ih menja.

 

ali sam se predomislio i ostavio servisu i nabavku i ugradnju, ugradili su INA set zupčastog, za ostalo se nisam udubljivao previše ili sam zaboravio.

 

Ista situacija sa Stilom, od 2012 radi bez većih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica oko remenice radilice (koja je i nepotrebno duplirana ovde), prebacena je u odgovarajucu temu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Od skoro mi auto prijavljuje da se blizi servis, tipa dve hiljade, pa hiljadu,pa sada redovno, ostalo jos par stotina.Nazovem majstora , pitam, on ne zna kako da skine. Malo me zabrinuo, jer kaze ako ne obratim paznju na to, u nekom trenutku moze auto da se ugasi, ako ostavim tako i predje taj limit kilometraze. Ne znam da li postoji nacin da sam to ugasim , ili mora kod nekog majstora?

Hvala.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...