Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

On 3/13/2017 at 0:19 PM, Skorpion said:

 

Ljudi drugi put radim veliki servis kod Stilo 1.9 JTD 115KS

 

Ja sam odgovorio na ovo pitanje. Na slici iznad su zupcasti kais i spaner i roler koji idu u kompletu.

Ako se radi PK krug, to je druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega za zupcasti je sve u redu. Uzeo i ja originalni set. Pitanje je da li na PK kais idu 2 ili 3 rolera?
Meni majtor u oba slucaja promrnio jedan veci roler i jedan sa nosacom sta je na slici.
Treci roler je visak i u oba slucaja ga vracao i menjao za filtre.
Prvi put delove kupovao u AP Sport, sad u Sve za auto.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce uradjen mali servis na Stilu 1.9 jtd 85kw stavljeni knecht filter i shell ultra 5-40. Jutros pogledam merac, ulje crno. Juce sam presao 20ak km. Jel to ok?

Sent from my 6016X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zavisi samo od toga koliko ti je prljav motor i koliko je ostalo neistocenog starog ulja..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Kuvalja. Zaboravio sam pitati koliko je starog bilo kad sam preuzimao auto. Jbg, dogodine cu se setiti :D tnx još jedared
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam našao na forumu, niti u uputstvima, da li postoji propisan interval za zamenu ulja u menjaču? Ako ne, kada se menja, šta se preporučuje? U pitanju je šestostepeni manuelni menjač na benzincu 1.4 (843A1000).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U uputstvima nema, ali na forumu ima :) .

U starijem uputstvu za Stila stajalo je da se samo proveri nivo menjackog ulja na 80 i 160 hiljada kilometara. U novijem uputstvu cini mi se da je cak i to izbaceno.

Apsolutno se slazem sa Markom ako auto ostavljas za sebe, zameni na sledecem servisu, trosak je smesan a efekat je itekako vidljiv - menjac klizi kroz brzine, lepse se salta, na svom Stilu sam primetio i onaj lep "klik" osecaj pod rukom kada menjac udje u brzinu. Trebace ti 2l, Fiat naravno preporucuje "Tutela ZC 75 Synth" (75W-80) ili "Tutela Car Technyx" (75W-85) . Ranije je bilo nepune 2000 din za 2 l , proveri u Slodesu jer su em ovlasceni uvoznik, em najjeftiniji. Takodje obrati paznju i na zamenu kocionog ulja (po pravilu se menja na svake 2 godine) - kod nas to ljudi teraju, a ono je izuzetno higroskopno, skuplja vlagu i izaziva koroziju sistema i snizava tacku kljucanja. Imas detaljno cene i moja iskustva ovde, ako te zanima:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/12/2017 at 4:35 PM, dekirs said:

Ajde generalno ako moze neko da kaze koje je ulje najbolje u smislu kvaliteta. Vec planiram Shell ali sta je bolje od Shella ?

nemoj puno da pametujem liqui moly vrh kvaliteta,imas firmu sestru kcerku Meguin imaju prodaju u srbiji,sve ostalo u evropi je ispod njih ...mozda mobil prva klasa za zapadnu evropu moze da im parira i midland iz swiss ovo ostalo je sve ispod

On 3/13/2017 at 3:46 PM, Ivan said:

U set za zupcenje na 1.9 8v ulaze jedan spaner i jedan roler. Evo mog kompleta prilikom zadnjeg velikog servisa:

 

230120141367.thumb.jpg.f4b15e7b6fdabeb7b5d7aa68906fda55.jpg

 

047FB8C3-B9F0-4AAF-BE98-62728D8C84C2.png

 

je li ovo normalno FPT remen isti set kupljen

Share this post


Link to post
Share on other sites

je li ovo normalno FPT remen isti set kupljen

mislim na ovaj spoj kao da je naciklo zaseceno napuklo...

talijan smc ricambi poslao sliku istog iz radnje kaze ok,boki delta iz zeleznika kaze ok to je tako smeke se.,a meni sumnjivo

2 minutes ago, zalik said:

je li ovo normalno FPT remen isti set kupljen

mislim na ovaj spoj kao da je naciklo zaseceno napuklo...

talijan smc ricambi poslao sliku istog iz radnje kaze ok,boki delta iz zeleznika kaze ok to je tako smeje se.,a meni sumnjivo

 

66DE3F50-37F0-4A30-A80D-A28A207EEBB6.jpeg

3F5ECCEC-3F82-4CEE-9088-0DFF47B673C9.png

Edited by zalik

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd i @Ivan Hvala na savetima! Auto čuvam za sebe, na duže staze, tako da mi nije žao investicije :) Ionako sumnjam da je Nemac to menjao za ovih 220000 koliko ga je vozio. Menjač mi radi ok, malo nekad zeza kada ubacujem iz neke više u drugu, mada mi je loše kvačilo:scooter:

 

Kočno ulje sam mislio da menjam , radio sam to i na Puntu na svake dve godine. Već sam promenio vodu i antifriz pri velikom servisu, tako da sam za to miran.

 

Inače, za benzinca 1,4 sam viđao informacije da u njega ide i Selenia K (5W-40) i Selenia 20K (10W-40). Imajući u vidu loš semering radilice i to da je motor dosta prešao, letos sam sipao gušće ulje. Ima li neko iskustva sa ovim motorom, čuo sam od različitih ljudi različita mišljenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zalik said:

je li ovo normalno FPT remen isti set kupljen

mislim na ovaj spoj kao da je naciklo zaseceno napuklo...

talijan smc ricambi poslao sliku istog iz radnje kaze ok,boki delta iz zeleznika kaze ok to je tako smeke se.,a meni sumnjivo

 

66DE3F50-37F0-4A30-A80D-A28A207EEBB6.jpeg

3F5ECCEC-3F82-4CEE-9088-0DFF47B673C9.png

To je normalno. Tu je remen spajan.

23 minutes ago, profa_chb said:

@Markobgd i @Ivan Hvala na savetima! Auto čuvam za sebe, na duže staze, tako da mi nije žao investicije :) Ionako sumnjam da je Nemac to menjao za ovih 220000 koliko ga je vozio. Menjač mi radi ok, malo nekad zeza kada ubacujem iz neke više u drugu, mada mi je loše kvačilo:scooter:

 

Kočno ulje sam mislio da menjam , radio sam to i na Puntu na svake dve godine. Već sam promenio vodu i antifriz pri velikom servisu, tako da sam za to miran.

 

Inače, za benzinca 1,4 sam viđao informacije da u njega ide i Selenia K (5W-40) i Selenia 20K (10W-40). Imajući u vidu loš semering radilice i to da je motor dosta prešao, letos sam sipao gušće ulje. Ima li neko iskustva sa ovim motorom, čuo sam od različitih ljudi različita mišljenja :)

Ima mi kolega 1.4 2005. Najviše "problema" ima sa klapnom koja se "često" zaprlja pa se auto u leru zaletava. Te sa bobinama koje su mu odlazile jedna po jedna dok ih nije sve zamijenio. To nisu nikakvi ozbiljni kvarovi ali inače je zadovoljan. Najveći problem mu predstavljaju seleni na zadnjem mostu jer ne može nikoga naći tko bi mu to zamijenio.

 

Njegov ima 185 000 km kupio ga sa 90 000. Troši mu nešto više ulja ali kod njega je najveći problem što mu majstori svaki put stave drugo (najjeftinije) ulje, (stavljaju mu 10W40 iako bi trebalo ići 5w40 ma da to nema veze) i dosta mu curi na brtvi poklopca ventila tako da je teško zapravo reći kolika je stvarna potrošnja. Više vodi borbu sa majstorima jer svaki put kad mu nešto rade ništa ne naprave od prve kako treba a sve mu uredno naplate.

 

Moje mišljenje je da je to najbolji izbor Stilovog benzinskog motora što se tiče održavanja i ekonomičnosti. Ja sam htio kupit njegovog al ga neće prodat. Ako ću kupovat Stila moj izbor će isto biti 1.4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega me je zamolio da mu pogledam cene za mali servis za Stilo JTD... Iznenadio sam se primetno nizim cenama za UFI u Euroautu u odnosu na proslu godinu - pa evo da ostavim i ostalim kolegama, mozda nekome bude zatrebalo:

- UFI filter vazduha: regularna cena 864 din (cena za clanove kluba 777 din);

- UFI filter ulja: 720 (648) din;

- UFI filter nafte: 1560 (1404) din;

- UFI filter kabine: 660 (594) din

 

Dok je cena Shell Helix Ultra 5-40 maltene identicna proslogodisnjoj, kantica od 4l je kod AutoMike 3250 din (za clanove kluba 2925 din).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je Ivan, evo ti Mićo cene od malopre sa njihovog online kataloga.

 

Screenshot_2018-06-02-11-49-14.thumb.jpg.e0d5f989f5ddbae8f6599c29c3e02ca1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa je*em mu misa Mico, valjda znas da se trudim da po forumu pisem iskljucivo licna iskustva i saznanja, a ne rekao mi prijatelj brata komsijinog rodjaka :) .

Cene su friske iz EuroAuta u komsiluku. Lepo napisah da je primetno jeftinije nego prosle godine, da ljudi znaju ako hoce da uzmu nesto kvalitetnije, a opet povoljno.

Dodatak - UFI kabinski filter sa aktivnim ugljem je sa popustom 891 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre nisam rekao da izmisljas nego se cudim. Sta je to sto pojeftini u ovoj zemlji inace? Jedino gorivo jedno 50para pred poskupljenje od 5din :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,hteo bi da castim stila 1,9 jtd sa servisom pa me zanima sta bi trebao da zamenim,ocistim,pregledam itd u glavnom sve sto spada u redovno odrzavanje,osim velikog i malog servisa sta jos.pozz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ima da ga častiš, to je kanta od metala sa točkovima i pogonom.

Časti ti sebe, na pr novim gumama, a ovo kad se nešto pokvari servisiraj uredno

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz veliki i mali servis i naravno redovnu kontrolu, ni meni nesto posebno ne pada na pamet, ako ti sve sljaka OK.

Ako nije zatvoren EGR, moze to da se odradi, kao i ciscenje usisa i IC eventualno...

Ili recimo zamena kocionog ulja (po PS se zbog izuzetne higroskopnosti menja na 2 godine, samo sto to kod nas uglavnom "moze da tera") i kontrola/zamena menjackog ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde su najjeftiniji UFI filteri? :)      (sad je sve UFI na autu pa da nastavim.. )  predpostavljam Euro07 al ajd da pitam
i zamenio bih i antifriz, kociono ulje i ulje u menjacu pa ako je neko u skorije vreme uzimao nek javi :)

 

sto se ulja tice, verovatno auto Mika?

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja filtere uzimam u Euroautu, pravo da ti kažem, nisam ni proveravao za cene kod drugih. Ulje kod Mike. 10% članovima kluba daju i jedni i drugi. (obično napravim djir Mika - Euroauto, kad idem u taj deo Zemuna.)
Menjačko i kočiono ulje sam menjao kod Gorana pretprošle godine, nije neka cifra, tipa 2 soma, ali proveri.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...