Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Ja sam dobio neku ponudu u radnji na kojoj uzimam na potvrdu odnosno na 6 rata po cenama mislim da nije neki kvalitet filtera,a videcu tacno koji su kada odem na servis

Filter ulja                                  454,00
Filter vazduha                           930,00
Filter goriva                              746,00
Filter kabine                              635,00
Kraj spone                              1300,00x2=2600,00
Selenia TD 10w40 2/1            1440,00x2=2880,00
Selenia TD 10w40 1/1              732,00
                                            ------------------------------
                          Ukupno:        8.977,00


Zamena navedenih delova je 3.000,00

Optika trapa                            1.800,00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narocito povedi racuna koji je filter ulja u pitanju, a ovaj mi je nesto prilicno jeftin. Pisali smo iskustva na tu temu...

Apropo intervala zamene, mislim da ne treba preterivati. Stoji da se kod nas lako natrci na lose delove, da su uslovi eksploatacije tezi... Prvi ja ne stedim na delovima i odrzavanju i uzimam ono sto je uglavnom u najvisem cenovnom rangu.

I mislim da uz kvalitetno odrzavanje, delove i gorivo nema potrebe preterivati sa intervalima, a vozim ovog JTD-a vec 8 godina bez ijednog problema sa masinom.


Cisto licni stav, postujem i ostale, ono - da se zameni, stoji da ne moze da steti :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja te slažem. Po želji.

Srđane prvo znaj šta uzimaš, drugo na filterima ne štedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko da mi kaze nesto o proizvodjacima FAI i GEC (valjda je dobro napisano  :laughing: ).

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtere naravno cu proveriti koje su,u punta dok sam vozio uzimao sam Mann a sada cemo videti.ne znam da liima veze ali da.proverim i kociono ulje kad vec menjam pa i antifriz odma da resim.nesto me zeza kocnica se ukruti ujutru dok neupalim auto ona je tvrda nemogu stisnuti pedalu uopste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da ofujem samo da odgovorim pa neka prebace.Nije mi se desavalo da kada sednem u auto i izbacim iz brzine i radi sigurnosti pritisnem kocnicu kako auto nebi naskocio na nesto otkud znas.I uvek je bilo mekano a sada mi se desilo par puta da bude tvrdno da dok neupalim auto nece da omeksa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce uradih veliki servis na Stilu 1.9 jtd ,mada bih pre rekao "srednji "a evo zasto.Dogovorim se sa majstorom za veliki servis i zamenu levog nosaca motora (Ispod akumulatora),radovi kren

u i kad je dosla na red remenica bregaste uocili smo da je kajla na remenici napukla.Posto sam imao ogranicen budzet majstor predlozi da ne menjam PK deo jer su kais,roler i ostalo u dobrom stanju pa to moze da se odlozi kao i menjane filtera goriva jer je menjan pre 9k km. a da stavim polovnu remenicu bregaste .Tako sam i uradio jer mi je auto potreban.Ugradjen je skf set zupcenja i bugati pumpa ,ulje selenija td 10/40, anti friz,filteri svi osim filtera goriva,akron nosac motora(nema vise vibracija),comline plocice prednje i ociscen egr ventil ,pregledani trapovi(fala bogu uredu su).
To zadovoljstvo me kostalo 300europskih,sta mislite da li je to ok cena i da li je remenica mogla da se zavari posto je naprsla na zgodnom mestu za var
 

ffda6e6320d9dc665cf15ed220fea854_1.jpg

 

vidi se se mala pukotina na vrhu kajle,
Da li sam pogresio sto sam stavio polovnu ili je mogla ova da se malo pecne aparatom i ustedim 30 eura i zamenim i PK krug na stilu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako iz prve, mislim da si pogresio sa nosacem motora, posto taj Acron ne odise kvalitetom i dugotrajnoscu.

A za remenicu, ja iskreno ne bih nista vario u tom sklopu delova, tako da mislim da nisi pogresio. (pod uslovom da ta polovna remenica bude dobra).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvi pogled ova polovna koju sam stavio izgleda bolje nego moja.Nije mi jasno sta je dovelo do napuknuca kajlice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da ofujem samo da odgovorim pa neka prebace.Nije mi se desavalo da kada sednem u auto i izbacim iz brzine i radi sigurnosti pritisnem kocnicu kako auto nebi naskocio na nesto otkud znas.I uvek je bilo mekano a sada mi se desilo par puta da bude tvrdno da dok neupalim auto nece da omeksa

I meni je pocelo ovo da se desava pre dva tri dana. Kad pritisnem kvacilo auto krece a pedala kocnice ostaje tvrda dok ne upalim auto. Malo me brine da li je to ok posto sam u Grckoj i treba da krenem uskoro nazad. Taj "problem" mi se javio dan, dva nakon sto sam stigao ovde. Menjao sam kociono ulje pre mesec dana i pedala kocnice je bila meka iako je ugasen auto i normalno je drzala dok ga ne startujem. Ima li razloga za brigu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih da se drzimo teme, za ovo postoji odgovarajuca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti. Buni me to sto mi pre nije bilo tako...

Bilo je samo nisi primetio. Kada ugasis motor nadrukaj kocnicu pa ćeš videti kako će postati tvrda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda kod nas ne valja sto je mekano bilo do sada,i posle godinu dana od kada je kod mene stilo proradile kocnice kako trebaju.ofujemo prebacite ovo u odgovarajucu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne trazim po postovima jer ima svega i svacega....

Kazi te mi doslo vreme za veliki servis.

Sta sve spada u to?

Samo mi recite koja je to marka ulja, filtera i ostalog.

koje ulje da sipam radi se o Stilu 1.9 JTD 116ks 2002 god.

Cuo sam da imaju neki sportski filteri vazduha da auto bolje ide i tako to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa poenta foruma i jeste da tražiš po postovima kao i svi ostali članovi ;)

 

U suprotnom Neša treba da zaposli 10ak ljudi koji će svakom da odgovaraju na problem i postajemo info linija, a ne forum.

 

A ovo što ti spominješ nisu delovi za veliki servis već za mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...