Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Da napomenem, kazu ljudi fiat skup za odrzavanje, vw je najisplativiji:

Vodena pumpa, zupcasti remen, filter ulja, filter goriva, spaner, neki lezaj oko remena (ne znam ni ja) i sta je jos vec odnosno veliki servis , stric mi je mehanicar i naplatio samo dijelove i to 307KM odnsno nekih 160€ biggrin.gif

I neki mi rekose da bi ti dijelovi za VW-a bili i do 450KM, pa sledeci put kad kaze neko fiat skup za odrzavanje, moracu ga udariti biggrin.gif

Zaboravio napomenuti Fiat Stilo 1.9 JTD 80ks

da napomenem da taj tvoj stric, takodje i majstori koji kazu  veliki servis  sto si ti nabrojao  jeste ta cena  , ali nisi nista radio oko mikroremena ili ti pk remena  a to se radi u tom  servisu  VELIKOM kako kazu  i tu ide    remenica radilice, dva klizaca , spaner i remenica alternatora + pk kais  suma sumare   60 eura ili ti 120km remenica radilice. 2 x klizaci 90km ili ti 45  eura,  spaner  35-40 eura , remenica alternatora  45 eura , kais  10 eura   cccc

VELIKI SERVIS  SA ZAMENOM  SET  ZUPCASTI REMEN+SET MIKROREMEN+ULJE I FILTERI  BEZ  MONTAZE  TJ. MAJSTORSKIH RUKU  IZLAZI  PREKO  400 EURA  ILI TI  850 KM NAJEFTINIJIH DELOVA   SUMNJIVOG POREKLA  INA CESKA CCCC, turci , ...i da hoces nemozes kupiti nista original  kod nas  

garancija 80 000 ili ti 2 godine  

 

PS DANAS  TO  URADIO  NA 207 000 KM  I DA  BAS NIJE SKUP ZA ODRZAVANJE   

 

a za golfa 5 ti izadje 250 eura  .....takodje sumnjivog porekla delovi  manje zejebancija ima kod njega  

Edited by badgonzzoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos uzmi u obzir da auto od 13 godina   njegova  vrednost 2000 eura ,  turbina  300 eura bez postavke i skidanja reparirana 400eura izaslo na kraju , prosle godine u ovo vreme   + ovo sada   1000 eura  za manje od  2 godine    ulaganja    nek jos neko kaze da je jeftin za odrzavanjee   ,,,

kako za koga meni  uopste nije jeftin za odrzavanje  pusto zaglavio sam sa njime   toliko ulaganje  za  lomotinu   od 13 godina   cccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je najpametnije da uzmes nekog golfa. To se ne kvari u srbina junaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sutra cena velikog servisa 250e. Pre će biti 650e za B5.5 sa zamenskim delovima.

Za Stila je mene koštalo za nijansu ispod 500e sa original delovima, ali sve živo je zamenjeno + 2 nosača motora. Nije malo, ali kada uporedite ostala vozila C klase od 100+ konja identično košta.

 

A to što smo mi navikli da bude kao na Jugu - zamena svega osim motora 300e, a još 150e ako se i motor menja je već druga priča.

 

@badgonzoo niko ti nije kriv što si uzeo krš. Evo meni je na 200 000 turbina dobra, kvačilo ne proklizava i zamajac se ne čuje. Po mojoj subjektivnoj proceni će terati to još dugo. Očigledno tvoj auto nije toliko prešao ili je baš izakan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa covek nije uzeo krsa.Samo je uradio v.servis i reparirao turbinu.

 

Problem je sto je auto vrednosti 2000 a za 2 godine dao na odrzavanje pola od toga.

 

I danas je ljudima tesko da shvate da je odrzavanje toliko koliko je bez obzira na cenu koju su oni platili ili godine starosti..Valjda se vode logikom da ako su jeftino uzeli auto da je i odrzavanje jeftino :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se malo provlače priče koje ne stoje! "Veliki servis" podrazumeva zamenu delova razvodnog sistema motora,a to su:

- set zupčastog kaiša (kaiš i španer),

- set PK kaiša (pk kaiš, dva rolera i španer)

- vodena pumpa.

 

Delovi kao što su remenica alternatora,remenica radilice imaju svoj vek i kilometražu kada se menjaju,a to svakako nije 60-70 hkm. Samo čekam kada će neko da napiše da je alnaser i alternator deo velikog servisa. Ljudi u veliki servis ubrajaju nosače motora,turbine,delove trapa i sl.

Delovi za veliki servis za JTD koštaju od 16000rsd do 21000rsd. Konkretno mene SKF košta 15750 rsd. (VP cena) i jedino je pk kaiš Dunlop,čak je zupčasti SKF (što me je iznenadilo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je najpametnije da uzmes nekog golfa. To se ne kvari u srbina junaka

Mislim da ti je komentar  glup da izvines ...nemoj se naci uvredjen  informacije na internetu u  vezi stila  konkrentno  forumi  su ne istinite   kao sto sam  vec  gore  ispravio lika  da mu je servis  170 eura....  uopste nije jeftin za odrzavanje  s pbzirom koliko je star auto, nazalost  nismo svi u mogucnosti kupiti nov auto  pa 5 godina  po 150 eura servis da bude ....

sto je najgore  stila sam uzeo  zbog informacija koje sam procitao  i koje su daleko od istine  to je svrha mog posta  da se ljudi ne zalecu  jer kazu da je servis  170 eura  jeste ali u mesecu limburgu 

Ovde se malo provlače priče koje ne stoje! "Veliki servis" podrazumeva zamenu delova razvodnog sistema motora,a to su:

- set zupčastog kaiša (kaiš i španer),

- set PK kaiša (pk kaiš, dva rolera i španer)

- vodena pumpa.

 

Delovi kao što su remenica alternatora,remenica radilice imaju svoj vek i kilometražu kada se menjaju,a to svakako nije 60-70 hkm. Samo čekam kada će neko da napiše da je alnaser i alternator deo velikog servisa. Ljudi u veliki servis ubrajaju nosače motora,turbine,delove trapa i sl.

Delovi za veliki servis za JTD koštaju od 16000rsd do 21000rsd. Konkretno mene SKF košta 15750 rsd. (VP cena) i jedino je pk kaiš Dunlop,čak je zupčasti SKF (što me je iznenadilo).

Prijatelju  207 000 remenice se menjaju  turbina  generalno svi to znaju  crkava od 150 000 pa do 200 000  99%  gore dole par kilometara  na sta utice odrzavanje, nacin voznje .... to je rok turbine a remenicu kad jednom zamenis nikad ti vise nece trajati kao prva   zapamti nikada  pa ti ganjaj  brend ili ne brend   nema vise  te remenice koja je bila  ccc 80 000 da budes sretan da traje 

Edited by badgonzzoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta pricas bre, gde kupujes delove? Ja sam radio v.servis i to sve Skf, najskuplje prosto receno. Set zupcastog je kostao pre godinu dana 12800din ili 100 i neki euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sutra cena velikog servisa 250e. Pre će biti 650e za B5.5 sa zamenskim delovima.

Za Stila je mene koštalo za nijansu ispod 500e sa original delovima, ali sve živo je zamenjeno + 2 nosača motora. Nije malo, ali kada uporedite ostala vozila C klase od 100+ konja identično košta.

 

A to što smo mi navikli da bude kao na Jugu - zamena svega osim motora 300e, a još 150e ako se i motor menja je već druga priča.

 

@badgonzoo niko ti nije kriv što si uzeo krš. Evo meni je na 200 000 turbina dobra, kvačilo ne proklizava i zamajac se ne čuje. Po mojoj subjektivnoj proceni će terati to još dugo. Očigledno tvoj auto nije toliko prešao ili je baš izakan.

I meni se nije cula niti je trosila ulja pa se raspala na 120km na sat , tebi nek je sa srecom  200 000 drago mi je  zbog tebe ,a ziv bio gde su ti to original  delovi   500 eura sve   heheh  deo original kod nas  nemozes kupiti  da si tito  pod tim podrazumevam i skf, i ina ....pise to sve nalepnice  pakovanja   a kad pohgledas ono  nosac  skf  nalepnica a na lageru nigde utisnuto  skf  broj ...   da se  npr.  ja sam maf  senzor  iz Rima dobio  Boshov  hologrami,  pakovanje  speis satl  sramota me da kazem  koliko je para 200 eura  nisam ga kupio dobio sam ga   to je kontrola  proizvoda  u evropskoj uniji kad pise  made in   germany  veruj da je  iz nemacke  a kod nas nalepe  te zejebancije ....za istocni blok  sirotinju 

Sta pricas bre, gde kupujes delove? Ja sam radio v.servis i to sve Skf, najskuplje prosto receno. Set zupcastog je kostao pre godinu dana 12800din ili 100 i neki euro.

Jeste skf  nije ni proslo pored njega , a ja kupujem delove  u Sarajevu , i male su razlike izmedju Srbije i bosne  ...

eo ti moje iskustvo:

set zupcastog (pumpa vodena, spaner , kais) ina 240 km- 120 eura

spaner pk remena skf ( nije prosao pored skf)  - 75km  - 32 eura

klizaca  2 x pk remena  skf  - 70km - 35 eura

remenica radilice  dayco  120 km - 60 eura, ima jeftinije akron  mikro  85km - 43 eura

remenica alternatora  90 km - 45 eura 

bez  rada i ruku  , bez ulja, fitera svih .. suma sumare  310 eura  kais pk nisam racunao , znaci ruke  da budes sretan ako neko uradi za 50 eura, ulje filteri  jos  70 eura ...

Da zatvorimo temu sto se mene tice , bezveze je raspravljati krive drine  ja licno  da sam znao ovo sto sad znam  daleko bi dogurao ....

Edited by badgonzzoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico pobedio si 100e veliki servis za Stila 115 jtd :D

 

 

ziv bio gde su ti to original  delovi   500 eura sve 

 

Evo ovde:http://www.fiatsrbija.rs/servisi-i-usluge/servisna-mreza.html

Pozovi sutra pa proveri ;)

I  ovde ima servis za fiat  i kuce  ....predstavnisto  i sve ko kod vas  jedina razlika  jeste sto imas  papir i racun da si to uradio u tom servisu  D.O.O PA DA MOZES DA GA TUZIS i  oni stoje iza toga  80 000 km ili ti 2 godine garancije  sto sam i ja dobio  sa svojim  delovima koji su sumnjivog porekla  sve to pise i ina i skf  , i verujem da i oni stavljaju   iste delove ko sto sam i ja kupio zasto kazem to  i zasto tvrdim to  zasto je maf senzor  200 eura u Rimu a kod nas  100 eura  da ne nabrajam dalje i naravno nije isti ni vizuelno od pakovanja pa do plastike  pa do slova tipografije ureza   topljenja plastike  ....jer sam imao i taj a i ovaj 

moze da se uzme u obzir politika  evrope da ne vozis loma od 13 godina pa te tako tera  da kupis novo , ali kazem  razlika  jednog mafa kojeg imam  bosh i drugog je  ocigledna  vizuelno ...

Edited by badgonzzoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini,ali ne razumem sta pricas.Jel ti mislis da u ovlascenom servisu ne prodaju originalne delove?


Jel mislis da ako je to tako da im Fiat ne bi oduzeo licencu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico pobedio si 100e veliki servis za Stila 115 jtd :D

ziv bio gde su ti to original delovi 500 eura sve

Evo ovde:http://www.fiatsrbija.rs/servisi-i-usluge/servisna-mreza.html

Pozovi sutra pa proveri ;)

Set zupcastog Skf ( kais, pumpa i spaneri) 12800din. U originalu je bilo jeftinije mozda 400-600din ( kod naseg kolege sa foruma od koga mnogi uzimaju vec godinama). Razlika mi je bila u tome da sam uz ovaj Skf dobio garanciju, kupio i ugradio ga je isti servis i jeftinije su mi bile ruke. Pk krug tada nisam radio jer sam trebao prvo servis klime da odradim.

Sto sam pobednik, sta ti nije jasno? Set zupc. moj kazi ga 110e, ruke 50e, set pk oko 80e sigurno i?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cekaj sad,jel v.servis 100 e ili nije? :D

 

Ja sam radio v.servis i to sve Skf, najskuplje prosto receno. Set zupcastog je kostao pre godinu dana 12800din ili 100 i neki euro.

 

A pobednik si zato sto niko nije uradio veliki servis jeftinije od tebe!Kapiras sad?

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini,ali ne razumem sta pricas.Jel ti mislis da u ovlascenom servisu ne prodaju originalne delove?

Jel mislis da ako je to tako da im Fiat ne bi oduzeo licencu?

a sta sstavlja fiat  dayco  to im je original  deo 

i da  ne znam za Srbiju  necu  reci za vas ali kod nas  ubedjen sam da stavljaju  iste ove delove sto pominjem  koliko si dobio garanciju  km  godina  reci  jer to je u krajnjem slucaju najvaznije 

Edited by badgonzzoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije. Pise "radio sam v.servis" u smislu kupovao sam delove i znam cene. Onda sam naveo sta sam uzeo za koje pare :) Onda sam u drugom postu opet naveo sta sam sve uzeo i za koje pare, i cenu majstora i dodaj jos litar G12 :)

A sad? :)

@Dante

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok Mico,onda napises u prvom postu npr. radio sam polovicni veliki servis i kostao je oko 100e,drugu polovinu nisam radio ali imam info da staje toliko i toliko...I onda ne bude nikakve zabune ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je to sto se  vrti po  forumina  i internetu  takve informacije   mozemo reci netacne  on se tesi da je 100 eura  servis  sam sebe tesi   pa radi iz dva -tri puta po  sto eura psihicki lakse podneti  iz  ovokvih komentara sam ja i kupio stila   nedorecenih 

Edited by badgonzzoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bre brate. Ajd ovako, platio sam set zupcastog ( samo zupcastog) Skf 12800din.

Ceo v.servis izadje do 250e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...