Jump to content
FAS Goran
mdragic

Fiat Stilo - ne radi sirena

Recommended Posts

elem, sirenu sam udavio - ovaj put konacno

nikakva ciscenja i susenja vise ne pomazu - mjauce kao udavljena macka u pubertetu

gde i posto moze da se nadje nova (Fiat Stilo SW 1.9 jtd) - samo da nije Delta sa svojih kricavih 7203 dinara, ili AP koji ih nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dal vi pricate o dvoglasnoj sireni (2 komada u paru)?

ako je tako,moze li neko da mi kaze dal treba da se ugradjuje sa sirenama i jos nesto ili idu samo sviraljke zica na zicu? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da ne otvaram novu temu , sirena je u pitanju ali od alarma. Radi kad je kisa , il kad operes auto a ne radi kad je suvo. Cenim da negde nema dobar kontakt. Samo gdee??? U samoj sireni il ? I jel to mogu sama da je rasturim pa da cistim i menjam te kontakte ili kako se to vec zove? Vrsni majstori samo vicu kupi novu , e tako mogu i ja da budem majstor. A na otpadu je nema. Zvala sam i ovaj novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svemu sudeci ovde se ne radi o samoj sireni ! Pre bih rekao neki los kontakt od samog alarma (citaj-masa) ! sirena je dosta zasticena u prednjem levom uglu auta ! Proveri-ti :thumbup: kablove mase(-) od od alarma ! Mis'im ! :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam gde je , stojim im nad glavom dok cackaju a onda dobijem pametan odgovor da je crkla! Ja odem kuci , dva dana ne radi , operem auto il padne kisa , ona radi! Znaci zeza sve u 16 :wallbash: Nego , pitanje, da li je moguce da gubi recimo kontakt negde u onom snopu kablova kod vrata ?? Primetila sam da u isto vreme kada zeza sirena zvucnik u vratima isto nesto zavitlava , e sad , da li sve to ima veze jedno sa drugim - nemam pojma ! Sta ti mislis ?

Inace sami kontakti kod sirene su izolovani, ima neki 5 pinski dzek ili sta li vec , mogu da ti nacrtam al dal bas ubodem naziv- to nisam sigurna :whistle: I ima li nekog majtora za preporuku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao nekoliko puta problem sa sirenom i to svaki put posle voznje po obilnim kišama

radi se o tome da je sirena nisko kod asfalta i ako padne voda na nju ili se ovlaži

dolazi do korozije na kontaktima i ne radi

Lepo skinem kontakte, ošmirglam malo, stavim malo WD-a i sirena radi kao sat

onda druga-treća kiša opet napravi koroziju na kontaktima i opet u krug

ali radi, nisam imao potrebe da menjam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da prednja maska ima proreze pa otuda kvasi sirenu ! U svakom slucaju treba ocistiti kontakte pa i one za vrata :question: ! Verovatno su i zvucnici u sistemu alarma :question: ! Dakle jedan solidan elektronicar moze otkloniti problem posto ,kako sam shvatio, alarm radi. Nadam se da ce jos neko sa vecim iskustvom pogledati ovu temu ! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkla mi sirena, simple as that :) Pa ako zna neko gde da kupim nesto sto nalikuje na zvuk stilove fabricke i gde to ugraditi u BG pouzdano. Treba da uradim tehnicki, posto je istekla registracija, pa je onako, hitno :)

Edited by Detritus

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Been there - done that.

Kupio neku koja se vodila kao fabrička u Kit Komercu (oko 600 dinara).

Zamenio kod Gorana u servisu (ne sećam se koliko je koštalo, bilo je uz neke druge radove, ali mislim da nije skupo).

Od onda, nemam problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet ja sa sirenom :wallbash: izgleda da sam je malko udavila po onoj provali oblaka u subotu :crybaby: a trudila sam se da ne vozim bas kao da vozim gliser hbg :)

nego, posto sad zvuci kao da je u pubertetu, jelte, mutira , da li da cekam da se "prosusi" il da menjam ?? Hmm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas ugradio obicnu univerzalnu sirenu iz kit komerca i mislim da ima gori zvuk nego i one na jugicima, tako da cu sigurno opet da je menjam i to vrlo brzo pa me interesuje koje su cene po otpadima originalnih stilovih sirena? Takodje kakve su te dvoglasne, vredi li njih kupiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam danas stavio novi akumulator, nedugo posle, nekih 2 sata, svirao nekom m.....u u radu i sirena crkla.....sad gledam ove vase postove, i ni sam ne znam koji je sad osigurac....stilo 1.6 16 v........jel F 12, F 21 ili F 10...heeeellllppppp :scooter:

:help: :help: :help: :help: :help: :help: imam fabricko uputstvo za stilo, ali je na Italijanskom

Edited by zilavi1981

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je, koliko se secam, pored akumulatora, F10 od 15A.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije osigurač, razmrdaj sirenu (imaš šraf).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada dignes poklopac od akumulatora sa unutrasnje strane imas i oznake koji osigurac cemu sluzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da je sirena, osiguraci su celi..........ma bacicu ga na komp izbace odmah koji je kvar, da se zamaram vise hava vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osigurac proveris tako sto stisnes sirenu a neko osluskuje tamo kod osiguraca. Ako osiguraci rade cuces kako cakće svaki put kad stisnes sirenu, i onda je u pitanju horna, nju kupiš drugu. Ako ne cakće, onda imaš problem sa osiguračima verovatno. Imao sam isti problem do pre koji dan. Juče kupio sirenu sa dve horne, ali je majstor samo jednu namontirao, i ona sasvim solidno svira, drugu nije uspeo da montira tako da moram kod električara da i nju poveže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se desi da sirena zalepi i ako nećeš da kupuješ neki krš od sirena imaš ispod plastike šraf za njeno štelovanje i preko njega je razmrdaj. Posao 10-15 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da je sirena, osiguraci su celi..........ma bacicu ga na komp izbace odmah koji je kvar

Mislim da bi stvarno bilo preterano da Stilo pored gomile senzora dijagnostikuje bas i ovo ;) (ako sam dobro razumeo tvoju nameru).

Posto je kupe kao i kod mene u pitanju, skini onu desnu plastiku (resetku) u braniku, na zabice je, sirena je ispod. Dovoljno je za pristup (na 5v i karavanu nema tih resetki), a oznacio sam ti i gde se tacno nalazi:

DSC00118.jpg

Proveri imas li struju na njenom konektoru, kako bi izolovao problem. Ako je do sirene, malo je "cvakni" i ocisti, probaj i ovo sto su ti ljudi gore rekli, pre nego sto se zaletis da kupis novu.

Prethodno svako od nas zna. Postovao sam ovo, ako je problem je do struje, da bih okacio kompletno kolo sirene na Stilu:

sirena0.jpg sirena1.jpg

Proveriti osigurac F10, ali i ovo sto je Lanmi rekao. Sa dodatkom da u slucaju pritiskanja tastera sirene cakce rele T3, to je sve na prvoj slici. Rele je masom spojen za Clock Spring Coupling (illiti narodski spulnu, odmah ispod volana), njegova oznaka je D47 na desnoj slici, a njegovi pinovi 1 i 6 su za sirenu (3 i 4 opciono za CAN A i CAN B magistrale MF volana). D47 u stvari samo sprovodi signal do i od tastera na volanu. Znaci, imati u vidu da problem moze da bude i gore u volanu, spulni...

P5 je sirena sa naponom na pinu 1 i masom na pinu 2.

Nadam se da ce ovaj drugi deo posta biti od koristi nekome ako kvar nije u samoj sireni...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...