Jump to content
FAS Goran
Blueshadow

Fiat Marea / Brava - ABS

Recommended Posts

Pročitaj celu temu, dakle sve odgovore napisane pre tvog. Gore (ili dole) levo vidiš brojeve stranica koliko ih ova tema ima, pa kreni od prve.

Inače, ABS radi baš tako što osetiš vibracije na pedali kočnice, čuješ zvuk lupkanja i tada trebaš da nastaviš da držiš pedalu. ABS produžava zaustavni put na snegu i sl. podlogama jer ne dozvoljava da točkovi blokiraju.

Sija li ti lampica za ABS sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Startovanje mog motora pre par minuta je izgledalo ovako:

Kao sto se vidi abs lampica sada svetli samo par sekundi po startovanju motora i posle se ugasi(prvi put se ugasila jer nisam odmah startovao motor).

Testirao sam i rad ABS-a po snegu i radi ok.

Ali pretpostavljam da ce se i dalje paliti u narednom periodu i da ce prijavljivati gresku na diagnostici pa bih zato voleo da resim taj problem.

Da li mi mozete reci kome mogu da se obratim za resavanje istog?

Hvala

Edited by chyhayabusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja pozalim, posto sam napravio sebi dodatni posao. Zamenim zadnje paknove na Bravu, provozam auto posle zamene da bi se paknovi rasirili koliko treba, ali se to nije desilo. Posle toga dotegnem sajlu rucne, i provozam... kad ono medjutim.. paknovi mi ostrugali one prstenove za senzore Abs-a na glavcinama :wallbash: . Da skratim, ponovo sam sve skidao, ocistio i namestio ali sad mi abs ne radi jer je na obe glavcine na davacima napravljen rez od par milimetara kao na strugu

E sad pitanje, da li je moguce zameniti te prstenove ili moram uzeti nove lezajeve u kompletu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar niko nije napravio slican problem :thumbsup: . Evo nadjoh sliku na netu cisto da pokazem kako to izgleda.

Meni je ovaj zleb urezan tacno ispod abs senzora, pa ga zato i ne ocitava.

Znaci kad menjate paknove pre nego sto dotegnete sajlu proverite da li su se paknovi rasirili uz dobose.

Za chuhayabus-u , verovetno je da ti problem pravi upravo necistoca ovih prstenova na glavcinama. Tu se natalozi dosta prasine, a kombinovano sa vlagom i niskom temperaturom zna da iskljuci abs odnosno upali lampicu.

glavcina.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima.Da se javim i ja posle 5 servisa i nemogucnosti da ga spoje na dijagnostiku jutros pravac STOJANOV.Ulazi covek u abs i kaze ovo je nekoguce sve ispravno teraj na probu necu da teram auto nigde abs ne radi kaze on idem ja da probam ok.Vraca se covek i kaze stvarno ne radi pritom kad je radjena dijagnostika auto je ugasen upali on auto i kaze sledece iskljucen abs na centrali km sata i popravke nema.Kao ima popravke ali auto mora da stoji 2 3 nedelje i popravka bi kostala oko 2000e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja naime imam problem sa ABS sistemom.Vozim i onda se upali abs, probo sam sa kocenjem ne radi a pritom se desava da vibrira kocnica , e sad da li su krivi diskovi pa vibrira.cuje se kako bruji.A sto se tice abs-a iso sam da mi cisete i senzore i na dijagnostiku i opet nista. Ne znam sta da radim sa ABS-om

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah celu temu (posto mi se pali lampica abs i rucna) i dodjoh do zakljucka...cuti i trpi :D
Ne nadjoh povoljno rešenje neko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, sad je upalio abs i rucnu i ne gasi vise :D tj rucnu po nekad i ugasi ali abs nikako...
Jel moguce da je zbog paknova pozadi, znam da su verovatno pri kraju...
Ili gde da odem da resim to, posto idem u cg ovih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema senzore za paknove. Jedino za pločice, i to je pitanje i to ne svaka Marea. 

Verovatno centrala ABS-a mora na remont. Imaš temu za to, pogledaj, dosta nas je rešilo tako problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ranko mičić

 

Pročitaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo.

Možeš i ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41027-fiat-mareabravo-lampica-abs-a-lampica-ručne-zamena-senzora-abs-a/

 

Ako ti se pali lampica za ABS, ne mora da znači da su sigurno senzori problem i da je rešenje njihova zamena. Ne znam da li si nešto već proveravao, ali baci pogled na sve upise u temi na kojoj smo (i onoj drugoj), pa ćeš videti da ta lampica može da sija iz još mogućih razloga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...