Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dusan

Planiram kupovinu Fiat Brava 1.2 2001.god

Recommended Posts

Drugar, hvala na savetu, ali je vec uzeta Brava 1.6 koja je po meni avion za 1.2. Sto se tice potrosnje meni je potrosila oko 13-15 litara na relaciji Ns - Kg. :thumbsup: :thumbsup:

Auto je ludilo, mene je odusevio, samo jos da nadjem sta mi krcka i melje posle velikog servisa, ako je spaner ponvo, ima nekome da ga olupam o glavu...... :realmad: :realmad: :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...Jel ti to na ler gasu?Da nije remenica od alternatora meni kad oduzmem gas nesto changrlja majstor kad mi je radio veliki servis nije mi menjao kais za alternator i klimu.Ja mu kazem da ima jos jedan kais a on me gleda belo.Meni su dva puta menjali spaner al ja na ovom starom ne vidim sta fali lager nema ni aksialnog ni radijalnog lufta i pod rukom se lepo okrece :question: .Zna li ko na bravi 1,6 jel remenicu od pumpe za vodu pokrece spoljnja il unutrasnja nazupcena strana.Pumpu za vodu nisam menjao sad isti majstor preporucuje da se obavezno menja :X .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije remenica, jer meni konstantno cagrlja, i na leru i kada se da gas, ili bolje receno radi ko traktor. Najveci problem je u tome sto meni auto ne radi konstantno tako, vec se to cagrljanje izgubi, pa se ponovo javi..... :wallbash: :wallbash:

Prekosutra cu ponovo da ga rasturim, pa cemo da vidimo sta je u pitanju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si reshio problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, problem je bio u novom zupcastom kaisu koji je bio malo popustio, kako ni do danas nismo ustanovili. Dotegli smo ga, i sada vise nemam problema sto se tice lupkanja.

Sada je novi problem sto negde gubi antifriz, pa bi trebalo da ustanovimo gde. Molim Boga da nije na dihtungu na glavi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mali hladnjak, jer je suv patos na mestu vozaca i suvozaca.

Nije tajna, trosi izmedju 9-10 u gradu, zavisi kako se vozi, sto je teza noga, to vise srce, a na otvorenom ide od 6 pa na vise. Sto se tice potrosnje, ja prezadovoljan, trosi mi manje nego moj stari jugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam brava 2013 godine 1.2 16v tng. Troši mi između 9 i 10 l gasa po gradu. Trebao bi da mu radim veliki servis pošto sam prešao već skoro 40 000 km a servis je urađen pre nego što sam ga kupio. Sem malih intervencija na trapu nisam dao ni kinte za održavanje. Auto je 2012 godište sa steel opremom. Dal da prodajem ili da ga servisiram pošto imam još ulaganja oko 150 evra za kojekakve sitnice. Cenim svako iskustvo sa takvim motorom i autom.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti to Bravo iz prve generacije ili kao sto si napisao 2012 godiste?Ako nisi imao nikakvih problema,i ako te dobro sluzi cuvaj ga!Ti motori su dobri i nije toliko skupo da odradis veliki servis,i ako ga prodajes mozes biti samo u plusu kad imas servisnu knjigu sa odradjenim servisom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko ja razumem kupio ga je 2013 godine  :D 150€ je nikakvo ulaganje i nesto drugo da kupis uglavnom trebas bar toliko da uložiš u veliki servis recimo.

 

Ako te dobro služi,vozi dok se ne raspadne  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš dobar auto čim toliko služi bez dinara ulaganja.

Uloži. Ne zanosi se da je 150 evra mnogo za uložiti u auto. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Već sam krenuo sa popravkama. Sajla kvačila pukla. Zamenio i termostat sve izašlo 4300 dinara. Zna li neko dal se isplati menjati sinhron za drugu brzinu ili kupiti drugi menjač? Ako je motor dobar kao što kažete, onda ga čuvam za sebe. Uložiću još neku kintu pa javljam šta i kako za dalje.

Tehnička greška auto je 2002.godište. Kuckam na telefonu a tastatura mala.

:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...