Jump to content
FAS Goran
gvilotic

Punto mk.2 - skidanje prednjih sedišta

Recommended Posts

Sve sam obisao ali nema nigde nikakvo uputstvo za skidanje prednjih sedista na Puntu 2001g. 1.9jtd/5 vrata.

Razlog je pokvaren mehanizam za podizanje vozacevog sedista. Kako skinuti sediste i popraviti mehanizam,molim Vas pomozite. Pozzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da 4 komada inbus srafova mera 6,pomeris sediste nazad pa odvrnes pednja dva,pri kraju sine po kojoj kliza sediste a onda gurnes sediste napred pa zadnja dva srafa i sediste moze napolje

Edited by mikisxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za popravku ne moraš možda da skidaš sedište, samo nategni plastiku sa koja ide uz sedište sa unutrašnje strane, znači od vozača desno uz butinu ili na suvozačkom uz levu butinu, tu gde se spajaju sedeći deo i naslon ide neka kao sajla koja oće da pukne, ja sam je samo izvukao još i nekako skarabudžio i kul je već 2 godine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam znao kako drugačije da objasnim, kad kažeš "sa unutrašnje strane" a znaš na šta misliš onda je lako, al kad ti neko samo tako kaže i sedneš u kola zapitaš se šta je sad unutrašnja strana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu jer je i ova slična: skidanje sedišta znam kako ide i smučilo mi se već jedno 5 puta sam ih skidao...

nego sad mi je popustio naslon oborivog vozačkog sedišta i sad je nemoguće voziti u ležećem položaju...

ali probao sam da nađem gore pomenutu sajlu i nisam uspeo - pa me zanima jel uopšte moguće nešto uraditi bez skidanja sedišta i u kućnoj radinosti bez odlaska kod majstora ...???

predlozi i slike ako neko ima ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo pošto niko neodgovara, krenuo sam sam u radove i razmontirao sedište donji deo oko naslona sa unutrašnje strane :

90813766.th.jpg

84176064.th.jpg

nikako nisam našao sajlu ili bilo šta drugo što bi mi ukazivalo kako da se popravi naslon ??? - help ...

(samo neki plastični zupčanici sa čini mi se plastičnom osovinom ...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj hvala, očekivao sam odgovor od "stručnijih" ljudi na forumu, ali i ovaj tvoj link će možda pomoći... :cool::thumbsup::welcome:

nigde ne videh takvu sajlu ... ( doduše ovo što sam razmontirao je neoborivo Van, možda se oborivo razlikuje...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sajla jeste na oborivom.ne znam nikog strucnog za mehanizme sedista samo znam da ti sada imas vise iskustva od mene po tom pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

džabe više iskustva i znanja po ovom pitanju kad ja i dalje vozim u ležećem položaju ( što i nije tako loše za autoput) ali u gradu samo je pitanje kad ću negde da se skucam ili nekog ogrebem, jer u tom položaju 90% je mrtvih uglova...

da ne gnjavim i ne kukam- imate li preporuku za nekog auto tapetara ili majstora za sedišta jer ja ne mogu ništa da provalim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja išao po onoj da svi delovi imaju svoju svrhu i nisu bez potrebe stavljeni tu, ali izgleda da sam pogrešio ....

na kraju bitno je samo da sedište drži moju malenkost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Znaci ona stara izreka OD VISKA GLAVA NE BOLI,ne odnosi se i na delove sedista tvog punta :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je izgleda ta sajla ili nesto stradalo cim mi na vozackom sedistu neradi klizanje ono kad ga preklopim da ga pomerim :question:

danas cu da skinem plastiku da vidim imam li tu sajlu i da li moze klemom da se nastavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj dobro sistem klizaca, da li odbravljuje, verovatno ne, zato nece ni da kliza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledo juce prsla sajla na vrhu probao da je nastavim nece velika sila stavljo neke klemice probao sa sajlom od tomosa ali se rastegne.Sad gledam gd ima sala da se uzme negde je neko napisao al ne mogu da lociram :question: ako nista probacu sa fordovom sajlom od vrata ovo u sustini nije klasicna sajla nego kao neka zica gledao sam od istog su materijala...

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u radnji sa delovima za bicikle kupio sajlu za menjac,duga je oko 1,5 metara,kosta 90 din. Kraj sajle sa valjcicem sam utisnuo u prednji kraj mehanizma,do opruge. Sajlu sam skratio na meru fabricke zice + 7-8cm.,rasturio jednu luster klemu,navukao je pre nego sto sam provukao kroz rupu u naslonu, i na kraju,kraj koji sam provukao,ubacio ponovo u luster klemu,zategao oba srafa, i to je to. Nemojte sajlu da napinjete,jer tada opruga ima veliki otpor,vec ostavite malo labavu,tako da prilikom odbravljivanja sedista,naslon na skoro pola puta ka napred pocinje da dobija otpor opruge. To je to, i radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kako preklopiti zadje sediste na LANCIJI y 2003 god. da bih namestio presvlake i da li se prednja sedista obaraju u neki "lezeci"polozaj. Hvala za odgovor ako znate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...