Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Sirius9

Da li ovo neki član prodaje abart stila?

Recommended Posts

Ma skroz sam se odljubio... nema. Gotovo. (prenos se jedanput plati i nikad više. I ja sam ga užasno platio, stego zube i gotovo i trudio se što pre da zaboravim)

....jeste, dusmani nam ne daju da vozimo omiljene automobile....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nažalost nisam vozio ni jednog ni drugog mnogo, al sam dva puta gledao, bili su tu negde.

Mislim da beše do 130

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih na nemačkom tržištu ko salate i praktično nikakve razlike u ceni u odnosu na istu godinu proizvodnje za standardne STILO modele. 5-5.5 ke. 2002. godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je lik na "polovnim automobilima iz NS-a... trazi za zutog , 3V ,neregistrovanog 4800evra mislim da je 2002.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm ja sam svoju 2,4 Lybru platio 48000 sa zelenim, e sad pošto Stilo ima 20 tak konja više registracija bez prevoda bi trebalo da je ok 50000. Da boli kada platiš, zaboraviš kada voziš a podsetiš se kada vidiš kakve sve Trabante Jugiće i ostale trovače voze a plaćaju registraciju 10000 dinđi.

Inače Stilo Abarth se i ne ističe toliko po snazi koliko po opremi, tu je stadard SVE od Alu felni pa preko navigacije, CDa kože, grejača sedišta, senzora za kišu, snega, sunca meseca i svega što vam padne napamet. Ako nešto od gore navedenog nema nije dobra Abarth. Ima jedan lik odde u SM pali Stila Abarth na daljinski kaže da je to oprema iz fabrike. :w00t: I sada Auto koji košta preko 4000 do 6000€ svrstava se ovde u luksuz i strpa u isti koš sa Mercedesima i BMW dođe ti da pošalješ mozak na odmor.

Stilo Abarth u Nemačkoj ima manju cenu od klasičnog zato što se smatra kao sportski Auto i premija osiguranja za njega kao rizičnu kategoriju je veća nego za druga "obična" auta.

Ako ti se baš dopada i auto je dobar pa hmmm, šta da ti kažem. Da li si spreman da daješ jedno 250-200€ više para za celogodišnji doživljaj koji se zove Stilo Abarth?

Inače ako nisi baš pri kešu, rešenje je uzmi običnog ima ih dosta u ponudi, ako imaš koju kintu sa strane nemoj ni da misliš Abarth nema alternativu u toj kategoriji vozila, što se tiče opreme i voznih karakteristika.

Recimo Golf GT 2002-03 platio bi ga ovde 8000-9000€, za razliku u ceni možeš registrovati Abartha narednih 10 godina, ali samo u slučaju da možeš finansiski voziti takvog macana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi najviše voleo Stila sa Abarth opremom i 1.6 motorem :) može i žuti :)))

... ništa, ništa, to ja samo na glas razmišljam :whistle:

Nego, bio danas u BG-u, obišo pešaka krug od autobuske do mihailove i nazad i prosto ne mogu da verujem koliko puntova ima, gde god da sam bacio pogled minimum 2 su mi bila u kadru... Stila ima prilično manje, bio sam sa drugarem i hteo da mu pokažem koji mi se sviđa i nikako da naiđe (stari stilo kao ovaj abarth, sa "opasnijim" svetlima nazad) uglavnom se voze ovi novi 2003-2004 godište koji imaju "mekšu guzu" :) a taxisti najviše vozaju takve iste karavane...

Ewo jedan interesantan stilo 2.4

http://www.mojauto.rs/polovni-auto/398674

E kako je sakato odradio lonac katastrofa, nema baš ni malo smisla za estetiku, bolje da nije dirao fabrički...

-----------

OK, kad već tražimo povoljne ponude :) : Ponuda 1 nije mi jasno ko još koristi kasete u kolima..., Ponuda 2 samo za one koji imaju auto limare-lakirere u porodici, "malo" se češao ali nije loša cena, možda bi još moglo da se spusti, ponuda 3 o5 glupi kasetaš...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm ja sam svoju 2,4 Lybru platio 48000 sa zelenim, e sad pošto Stilo ima 20 tak konja više registracija bez prevoda bi trebalo da je ok 50000. Da boli kada platiš, zaboraviš kada voziš a podsetiš se kada vidiš kakve sve Trabante Jugiće i ostale trovače voze a plaćaju registraciju 10000 dinđi.

Inače ako nisi baš pri kešu, rešenje je uzmi običnog ima ih dosta u ponudi, ako imaš koju kintu sa strane nemoj ni da misliš Abarth nema alternativu u toj kategoriji vozila, što se tiče opreme i voznih karakteristika.

Recimo Golf GT 2002-03 platio bi ga ovde 8000-9000€, za razliku u ceni možeš registrovati Abartha narednih 10 godina, ali samo u slučaju da možeš finansiski voziti takvog macana.

Zoki, dobra ti je prica za stila ali ne znam na kog golfa GT- mislis

Golf V GT-TSI 1.4 180hp koji je mnogo skuplji od 8-9000evra ispod 13k ga nema kod nas a, i retki su

Golf V GTI 2.0 , 200Hp nema ga ispod 15000e

Golf IV GTI 2.0 150HP ima ga u ceni koju si ti naveo ali si su kod nas retki ali ne moze da se meri s stilom od 180HP

I kao favorite navodim dva automobila sa potpuno istim motorima i slicnim cenama koji su mnogo jevtiniji za registraciju a, mnogo jaci Abarta

Golf IV 1.8 T (ima ih u 2 verzije, navodim jacu) 224HP

Audi S3 1.8 T 224HP

Retki su automobili ali mogu da se iskopaju pre neki mesec mi je covek nudio Golfa IV 1.8 T u zamenu za moj ali je davao malu doplatu a S3 sam imao prilike da vozim par dana...kovcheg

Oba automobila su otprilike navedeno godiste i cene ali su mnogo jaci i brzi od Stila , jos je bolja prica registracije jer je motor od 1800cm3 ali je HP poskupljuje ali ne drasticno kao Stilu.naravno tu su i menjachi, oba gore navedena automobila

su manuelci dok je stilo...ma znas vec sto je jedan od glavnih razloga zasto je izbegavan , bar kod nas

stio se odrzavanja tice ne bih hvalio ni jednog ali tako je sa trkalicama ako hoces da budes najbrzi na semaforu...dreshi kesu...

P.S. shvabe su se jos gore zeznule od Fiata , oni sa napravili PiiP sa golfom IV 2,4 150HP a masa ih je 4x4, potrosnja , veca od abarta, registracija ista, a ide ko baba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pogledah Golfove GT na brzinu i od 2002 godišta mogu se naći od 6000-7000€ to bi trebalo ovde izaći oko 9000€ e sada ako hoće neko da plati više to je njegova stvar. Moja poenta je ta da je možda registracija za Golfa nešto manja ali vozilo je skuplje. Pa sada ako mu se sviđa taj Abarth ne bi bila loša kupovina međutim vidim da ga je privukla cena a ne vozne karateristike ili želja da ima nešto jači i bolji motor. Takvim ljudima je ipak registracija velika stavka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ma ne treba porediti Abart-a sa GT-om jer je Abart legenda a GT neuspeo pokusaj da se od 1,4cm3 napravi avion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žut, sa crnim alu felnama, recarovim sedištima, momo volanom i 1.6 16 valve motorom - i Bog da te vidi i svi sveci od 12 meseci!. Mnogo sam se razočarao u ovu varijantu abartha. Nije mi jasno šta se stim htelo!! Ja mislio to zmija ljuta - kao ono "cvrc"!

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...