Jump to content
FAS Goran
djape1977

Oldschool Tuning/Styling

Recommended Posts

pa da se ne lazemo, jedan od osnovnih razloga zasto se ljudi bakcu sa doradama starijih automobila je zato sto jednostavno nemaju para za nove. ja bi da imam para kupio jedan f430 ali bi i dalje imao 2-3 krsa da se igram. posto za ferari ili neku slicnu azdaju nemam para niti cu imati, ostaje mi da se igram sa mojim budzologijama. nista u klasi od 5-25.000e me ne interesuje, ni novo ni polovno.

Kad pogledam novu mazdu 6 ili hondu accord (recimo da mi se ta dva auta od trenutne ponude novih jedino svidjaju), odmah vidim bar 10 detalja koji mi se ne svidjaju i vidim kako bi po meni trebalo da izgledaju. e pa jbg ako treba da doradjujem i preradjujem nov auto od 20-25.000e! onda radije kupim auto za 1.000e pa se igram.

nova/novija kola? ajde redom:

dacija - katastrofa u svakom pogledu

golfovi svih serija - neka hvala. tvrdi i neudobni. imidz prosecnog vlasnika golfa? to nisam ja nikako. jos od sfrj svi koji su sanjali mecku a nikada nisu uspeli da se nategnu dovoljno kupili su golfa. pa to je bre obican stojadin u nemackom izdanju i ne treba ga shvatati kao nista vise od toga.

fiat stilo - bezlican

fiat bravo/brava/marea - svaki put kad sednem u neki od njih prvo pomislim "sto su im bezvezni enterijeri i lose plastike"

bmw - aktuelna generacija je uzas sto se tice dizajna. malo stariji - ok ALI. jedno veliko ali. imao sam prilike da u vise navrata vozikam 528 '99. u vreme kad je bio skroz nov. uzasno tezak. 1600+kg. u to vreme sam imao mazdu 626 2.0 i bila je brza do 60km/h i mnogo agilnija po krivinama a jednako sposobna da ide od beograda do nisa 180km/h non stop.

japanci - dizajnerski totalno bezvezni. jedino extra nabrijane verzije. a oni su retki i skupi.

opeli - been there, done that. kadeti, vektre, omege, dizeli i benzinci... bljak. imao sam astru 1.6 '99. a moja riba bravo 1.6 '99. u isto vreme. kad bi postojao auto koji ide kao fiat a ima kvalitet enterijera kao astra onda bi to vec bilo nesto. sednem u astru i pomislim kako je sasvim ok enterijer a onda kad nagazim gas popizdim jer jednostavno ne ide preko 4.500 obrtaja. moze da se navuce ona i do 6.000, ali jednostavno oslabo ide. odem u servis - sve je ok, dijagnostika kaze da su svi parametri ok a vlasnik servisa kaze da su sve takve. *bem ti auto i motor. to je bre da ga izvadis i ostavis pored kontejnera.

audi - a6, ganc nov, pre 3 meseca, ja na zadnjem sedistu i na svakom lezecem policajcu dobijem sut u dupe i pesnicom u bubrege od sedista i opalim glavom u nebo posto sam 192 visok. j**** ti limunzinu. pa udobnija je moja lada od 14 godina na zadnjem sedistu. o fiatu 132 da i ne govorim. tu bi svabe imale sta da prouce i nauce.

skode - specijalitet za kraj. totalno djubre od kvaliteta. sedista tvrda toliko da razbijaju kamen u bubregu. prva recenica svakog vlasnika skode "to je znas, u stvari, folksvagen"

ima jos jedan element koji ne moze da se zanemari: kad sam nesto odradis na autu, neki upgrade, i to funkcionise kako treba, nema kraja sreci i ponosu. poznajem klinca iz komsiluka koji budzi svog ficu i da mu vidis srecnu facu kad okaci nove felne ili kad te provoza ficom 150km/h... nije 150 nista posebno, jos ti se u fici smrzne 'ovno kad ide 150, ali je stvarno za respect njegov trud. da ima vise para mozda bi i on budzio neki gti, gsi ili jtd...

apsolutno podrzavam svakoga ko je spreman i sposoban da sam nesto uradi i napravi.

bolje je da klinci leze pod ficama, jugicima i ladama vikendima nego da na cosku ljuste vinjake ili gudru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sve, ali da je A6 toliki krš koliko si ga napisao mislim stvarno :thumbdown:

Samo bih voleo da u jednom pravcu odem npr do CG u Ladi, a u drugom pravcu u A6 pa da vidim tu katastrofu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li imao prilike da se vozis u a6? stvarno je katastrofa. mozda to funkcionise na nemackim autoputevima koji su glarki kao staklo ali u srbiji.... e da, kvalitet materijala od kojeg su sedista je tuga bozija. neka odvratna sintetika, lici na sedista od punta po teksturi i sastavu. mislim, ok je to za auto od 7.000e ali ne i za auto od 20.000e

u ladi neces dobiti udarac u bubreg kad naidje na rupu. stvarno je drasticno meksa. naravno, manje je mesta pa je samim tim i problem za duge voznje.

ne znam, u mojoj glavi ako je auto dugacak 5 metara i glumoi limunzinu onda treba da bude udoban. jesi li imao prilike da se vozis u lanciji K? to je pojam udobnosti za audi a6 a ista su klasa i pri tom je lancia jeftinija

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa novim A6 2,0TDI sam prešao preko 3000km uglavnom dužih putovanja... a imao sam i Punta... sedišta nisu ni nalik jedno drugom... jednom sam čak išao u okolinu Trebinja u postojbinu i verali smo se po nekim selima i puteljcima... po meni A6 ispunjava sve odlike limunzine... naravno, u odnosu na recimo Akorda ili ne daj Bože na C5 ili C6 je apsolutno preskup i ne može se porediti, ali je daleko od katastrofe kakvom ga predstavljaš, a o poređenju sa Ladom ne bih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kakva su bila sedista u tom u kojem si se ti vozio (ili si ga vozio), sigurno da imaju razlicite tipove sedista u zavisnosti od paketa opreme. ja sam u astri imao plisana sedista dok vecina astri tog godista ima sintetiku odvratnu. u svakom slucaju su u onom a6 u kojem sam se vozio bila neka bezvezna sinteticka, siva, tamnije stranice i svetlija siva u sredini. tvrda do bola. skoro kao u novim skodama. sto se toga tice jesu u skodi stigli vagena. naravno da ne mozes porediti a6 i ladu, u pitanju su vozila toliko razlicita da skoro da nemaju nikakve veze ali i dalje tvrdim da je mekse i prijatnije preci lezeci policajac sa 40km/h u ladi nego u a6. uostalom, kad si se poslednji put vozio u citavoj i ispravnoj ladi? ili 131 (80% isti auto) ili 125, polonezu ili 132? to su automobili konstruisani u vreme kad su i evropski putevi bili ovakvi kakvi su sada nasi.

astra je cak meksa od a6.

btw, koji je to auto na tvom avataru? fiat?

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kažem ''prešao sam'' znači ja sam ga vozio ;) Nisu plišana sedišta, meni se čak takva sedišta veoma ne sviđaju... mislim da se radi baš o takvim sedištima koja ti opisuješ... ne znam kako bih ih opisao, ali su po meni ta sedišta mnogo bolja nego Fiatova ili recimo u novoj Astri.

Mislim da se nisam nikad vozio u ispravnoj Ladi :D ali nekako mi je čudno (ne bih da tvrdim) da je ležeći ''mekši'' u Ladi nego u A6 ;)

Na avataru moja Brava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda nisi nikad seo u pravog fiata a imaces priliku na nekom od narednih skupova.

gledam 10 minuta tu fotku i nikako da provalim sta je, bas si joj pogodio ugao.

brava? onda znam na kakvim se sedistima vozis, ista su u bravo sto je imala moja draga. pa da se razumemo, srednje su zalosna. po meni ni u a6 nisu bolja. za toliko koliko je kvalitetniji materijal, za toliko su tvrdja i neudobnija.

ispravna lada je zaista retkost. jbg, kupuje ih sirotinja, ne odrzavaju ih uopste, hvale se kako predju po 150.000 da dinar ne uloze. saberi to sa kvalitetom izrade malo boljim od zastave i dobijes da skoro da nema ispravnog primerka.

lada je fiat 124. rusi su 1972. kad su italijani prestali da ga proizvode, kupili celu fabriku. cak su prve dve godine italijanski inzenjeri radili u njoj. sve lade do samare, ili sve sa zadnjim pogonom, ukljucujuci moju kockastu karavanku su 124 ka sa minimalnim tehnickim izmenama i malo kozmetickih dorada. odprilike kao i zastava. tokom godina su menjali branike, maske, farove ali ja dan danas kad ocu da kupim kvalitetan deo za lajku otvorim katalog nekog evropskog proizvodjaca delova i traziim fiat 124. pre neki dan sam kupio italijanske krajeve spona, OCAP, za fiat 124. 7e komad. idu na ladu i identicni su. od mehanike rusi su odmah u startu pojacali kocnice. lada ima dvoklipna kljesta napred i vece dobose pozadi. kad je sve ispravno, a i to se ponekad desava, koci odlicno. motore su uzeli najkilavije sto je fiat imao u tom trenutku, 1200 ohc sa lancem i tokom godina su ga razvijali na 1,3 1,5 i 1,6. kad rusi razvijaju italijansku niskobudzetnu masinu, mozes misliti sta dobijes na kraju... zato sam ga i poklonio ciganima i ubacio fiatov 1,8 dohc a kasnije 2,0. trapove nisu menjali. sve je identicno kao i fiat 124. e ko je ikada imao priliku da se vozi u tristacu, pezejcu, polonezu, 131 ili 132 znace o cemu govorim kada kazem udobno. lada je ista takva. jednostavno su svi do jednog mekani. skoro kao stari francuzi, samo se manje naginju po krivinama. uostalom, pogledaj klipove, zanimljivi su a obrati paznju na rad ogibljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se slike tiče to je zapravo odsjaj na drugom autu pored kojeg sam stajao :)

Sedištima u Bravi nisam ni ja baš prezadovoljan, ali posle Zastave definitivno par klasa iznad, a u A6 su se meni prilično svidela sedišta ;) Koliko mogu da primetim vrlo su nam drugačiji kriterijumi jer recimo ti pominješ plišana sedišta kao nešto dobro, a meni je to nešto najodvratnije što sam skorije video u novim automobilima ;)

Što se tiče priče o Ladama, zaista je kvalitetna ima veoma zanimljivih podataka, ali lično za sticanje utiska bih morao da se provozam u jednom kvalitetnom primerku... sve ostale priče i hvale su korisne, ali ne i dovoljne za sticanje najboljeg utiska ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat 126. mislim da je photoshop ali svejedno, dobro izgleda
gx1EBVQS.jpg

a ovo vec nije photoshop. fiat 125 iz argentine. motor 2.0 120+ ks

aV8ksAJ.jpg  aV8kP20.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu od forda nego od seat-a 124 a mozda su cak i njegove, argentinske za 125

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravi si, mislio sam da su druge stopaljke u pitanju
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onog crnog tristaca je radio drugar, vidjate ga po nekad na skupovima, Milos DTM, sada vozi Belog BMWa 330cd e46, a vozio je zelenu Vectru, vala najlepsu kod nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta je bre ono zuto??? davno mi se nije desilo da ne prepoznam stari auto na prvi pogled. neki japanac?

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, japanac - Datsun 510 (1600) ili Nissan Bluebird 510 smile.gif
Inace, bio je inspirisan BMW-om 1600, a i zvali su ga "sirotinjski BMW" i bio je dugo najpopularniji Nissan/Datsun medju auto entuzijastima pliceg dzepa zbog svojih performansi i mogucnosti wink.gif
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je Fiat 128 kupe, vlasnik je Franz Koob, takodje ima i onu crno-belu prosirenu, obe se voze na brdu u Nemackoj, auti ozbiljno dobro idu i nenormalno dobro leze. Covek je guru za stare Fiate u Nemackoj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Datsun 510 (1600) ili Nissan Bluebird 510 smile.gif

Inace, bio je inspirisan BMW-om 1600, a i zvali su ga "sirotinjski BMW" i bio je dugo najpopularniji Nissan/Datsun medju auto entuzijastima pliceg dzepa zbog svojih performansi i mogucnosti wink.gif

 

Petrolicious video: Nissan Bluebird

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...