Jump to content
FAS Goran
Manfred

Fiat / Lancia oldtimeri na nasim prostorima

Recommended Posts

na pocetku dzona kenedija, izmedju nbg i zemuna. vozi se, vidjam ga u tom kraju vec par godina.

boja je uzasna ali osim toga je skroz citav. na raskrsnici dzona kenedija i bmlg kako se vec zove ulica sto ide od opstine nbg preko starog merkatora ka zemunu (bul. m. pupina?), prekoputa benzinske pumpe, bio je lik koji je odrzavao morise i inocentije. ako neko zna gde jos ima neki u beogradu onda je to on

Share this post


Link to post
Share on other sites

image002vg.jpg

nije ni fiat ni lancia ali im je brat od tetke:

image021a.jpg

image019do.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

upoznao sam vlasnika pre par meseci, covek na mestu, auto je ok, prica je ok, ima dovoljno kinte u zivotu pa ga je ljudski odrzavao, ljubitelj. mislim da je jednostavno stvar u tome da takvi automobili imaju veoma ogranicenu interesnu grupu a pogotovu u ovoj zemlji.

svi se plase odrzavanja. samo cu reci da su mu trapovi i kocnice kompilacija raznih fiatovih modela iz 80tih godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milečento - renovato! Ovo je čudo od vozila bre!. Pravio se kod nas jedno kratko vreme davne 65,66 mislim. U Indiji prestala proizvodnja pre nekoliko godina! Čudo od sklopa i oklopa! I motora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhhhhh,horor u ulici Brestova....Ovo je totalno neupotrebljivo sto se karoserije tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da. raspad sistema.

zapravo sam slikao da pokazem drugaru branike jer mu trebaju bas ti hromirani...

evo za promenu jedna lepa citava i ispravna 1800gls iz '75. cak je i prva boja na njoj

1goma741bde0a851f2f88a8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
...videli ste temu FIAT 1100 mod.103

Tu je još gore stanje po pitanju limarije...pa će se opet srediti... :thumbup:

Da sredice se ,ali fiat 1100 mod. 103 je 1955 godiste i nije mnogo truo nego je samo boja stradala.

23235634.th.jpg

Ciji je ovaj FIAT 124 crveni sa belim krovom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

momak iz krusevca ga je pazario i sad ga sredjuje. imas ga na oldtajmeri forumu pod nickom OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
...videli ste temu FIAT 1100 mod.103

Tu je još gore stanje po pitanju limarije...pa će se opet srediti... :thumbup:

uf, da je vidis odozdo, ne bi tako pricao. mnoooogo je trula ta teget 132ka. nije da se ne moze uraditi, da je poslednja na svetu sigurno bih se prihvatio tog posla ali ima ih jos dovoljno da ova moze i da se odmori... imam ja dve u mnogo boljem stanju. druga stvar je sto je taj primerak u originalu bio 1800gls pa je neko ukrstio sa 2.500dizel. motor je od dizelke, pola enterijera od 1800 a druga polovina od 2.000/2.500, diff od 1800, maska od 2000... papazjanija ziva.

nego evo jedan lep primerak 127 ce

39342442.png

53604502.png

13411783.png

10401.png

63552724.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, što dobro izgleda ovaj crni Jagodinac!

Share this post


Link to post
Share on other sites
perfektan i potpuno originalan primerak 125 special. prva boja, cak je i okvir za tablicu original. 1970. godiste. 1.6, 100ks, sva 4 diska, 5 brzina. sa njegovih oko 950kg mogu vam reci iz licnog iskustva da ide k'o zmaj. mekan, udoban, tih. 'ladno je brzi od fiata bravo 1.6 sx iz '99. jedini hendikep mu je po meni zadnje ogibljenje sa lisnatim oprugama koje ima nezgodnu naviku da iskace u stranu u krivini mada bi se to verovatno drasticno popravilo sa sirim i meksim gumama

71387550.th.jpg

75468293.th.jpg

90489111.th.jpg

Hehe,

moram reći da se radi zapravo o mojim slikama, nažalost vrlo nekvalitetnom kamerom na mobitelu...

Da dodam za konkretnog speciala, jedan od dva ikada u mom gradu, još uvijek ga vozi prvi vlasnik,čovjek od nekih 80 godina najmanje...penzionisani visoki činovnik JNA, auto je redovno registrovano, ali se rijetko vozi zbog godina vlasnika...ovog proljeća mu je zaribala pumpa vode, pa je to kasnije popravljeno (ako se sjećaš djape pitao sam te preko cannonball foruma za pumpu)..neće uopšte da razgovara o prodaji, iako ni ja nisam bio u prilici da licitiram puno kada sam upoznao vlasnika i popričao sa njim...naravno auto se čuva u garaži stalno, drugačije ne bi preživjeo...

Evo još nekih slika starih asova

124 SpecialT, slikano 2006. god., tada je bio dobar, medjutim očito je slabo lakiran jer sam ga vidjeo poslije i sav se rascvjetao...unazad godinu dana nije vidjen...

th_DSC00071.jpg

th_DSC00070.jpg

th_DSC00069.jpg

125 special,dugo vremena stajao kod bolnice u Sarajevu, medjutim u medjuvremenu nestao sa ulice, bio je u jako truhlom stanju...slika je iz auta u pokretu, nije nešto,ali se vidi

dsc00675aod0.th.gif

jedan 131 hrvatskih reg. oznaka slikao u Zenici

th_DSC00669.jpg

Ritmo 105TC, spolja nije nešto, nijedan far nije namješten kako treba, ali je kompletan i unutra puno bolji, nažalost imam samo sliku "straga", ali auto sam vidjeo neki dan i još uvijek vozi...svojevremeno se prodavao za 350 eura...

ritmo105tcsj6.th.jpg

Ima dosta slika i u ovoj temi o rijetkim talijanima klikni ovdje, nešto novijih, ali i solidan broj starijih auta, pa kome nije mrsko da gleda, neka izvoli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

oooo, dobrodosao kolega...

ima i u BG nekoliko tih 125 specijala, sad sam bas bio sa drugarom koji ima jednog.

vodena pumpa je i meni riknula pre mesec dana, 32e nova.

izvini ako ti nisam odgovorio, jednostavno sam pretrpan obavezama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W2O_9.jpg

lcAzS.jpg

fiat logo, nije autobianchi... :( Interesantan autic

edit: ovo nisu originalne stopke, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiatov logo nije original, fiat nikada nije proizvodio ovaj model. ipak je autobianchi, stopke nisu originalne, felne takodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan otuzan primerak 131ce.

87377887.png

79360209.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...Makar je zdrav , a to sto je boja smesna i sto ima farove od keca boze moj. Cudno je da ni na jednom od mojih nekoliko Supermirafiorija nisam imao farove u dobrom stanju ili su se preljustili unutra ili su bili razbijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...